Na A2 znów drożej. To druga podwyżka w tym roku

autostrada

Przed nami druga już podwyżka opłat za przejazd autostradą A2. Od piątku, 9 września na każdym z trzech odcinków trasy Konin-Nowy Tomyśl zapłacimy o złotówkę więcej. Łącznie - przejazd liczącą 150 km trasą będzie o trzy złote droższy.

W styczniu tego roku cena za przejazd A2 wzrosła z 23 do 25 zł na każdej bramce. Teraz inflacja i wzrost cen materiałów budowlanych sprawiły, że zapadła decyzja o kolejnej podwyżce. – Według szacunku GUS w sierpniu 2022 roku inflacja wyniosła 16,1 proc. rok do roku, co stanowi najwyższy wynik od 25 lat. Ceny materiałów budowalnych wciąż nieprzerwanie rosną. Porównując lipiec tego roku do lipca ubiegłego roku mamy wzrost aż o 29 proc. Ceny w transporcie rosną także w tempie dwucyfrowym – w lipcu ich wzrost rok do roku wyniósł 27,7 proc. Dodatkowo wskaźnik cen producenckich nieprzerwanie rośnie we wszystkich sekcjach przemysłu. Inflacja producencka, a więc tempo wzrostu cen, z którymi muszą się mierzyć krajowe firmy, w lipcu wyniosła blisko 25 proc. rok do roku – informuje Autostrada Wielkopolska.

Cennik obowiązujący od 9 września przedstawia się następująco:

• 26 PLN - Kat. 1 (motocykle i pojazdy osobowe o dwóch osiach)

• 39 PLN - Kat. 2 (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami)

• 60 PLN - Kat. 3 (pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami)

• 91 PLN - Kat. 4 (pojazdy samochodowe o więcej niż̇ trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami)
• 260 PLN - Kat. 5 (pojazdy ponadnormatywne)

Władysławów: Święto Pieczonego Ziemniaka już w nie...
Trwa przetarg na specjalistyczne auto dla KP PSP w...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - bb w czwartek, 08 września 2022 17:18

Do kiedy Kulczyk dzierżawi tą autostradę? przeciez to jest przeginka

Do kiedy Kulczyk dzierżawi tą autostradę? przeciez to jest przeginka
Gość
sobota, 26 listopada 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.