Na Dniach Turku i Gminy Turek ratowali życie i oddali ponad 17 litrów krwi

SHDK RP

Tegoroczne Dni Turku i Gminy Turek to nie tylko czas dobrej zabawy i odskoczni od codzienności naznaczonej walką z pandemią koronawirusa. Ich uczestnicy mieli także szansę włączyć się w ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Jeden z turkowskich klubów HDK zorganizował na OSiR zbiórkę krwi. Dawcy oddali jej łącznie ponad 17 litrów.

Przez cały weekend, od soboty 7 sierpnia do niedzieli 8 sierpnia, na pływie boiska Ośrodka Sportu i Rekreacji w Turku przy ul. Armii Krajowej, trwają koncerty i wydarzenia związane z trwającymi Dniami Turku i Gminy Turek. W trakcie ich pierwszego dnia wszyscy chętni mogli chwycić czerwoną nitkę i włączyć się w akcję honorowego dawstwa krwi.

Zbiórkę w Turku, która została przeprowadzona pod hasłem „Wielka Akcja Poboru Krwi” zorganizował Klub Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej „Górnik” we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Trwała ona w godzinach od 10.00 do 13.30 w specjalnie do tego przystosowanym krwiobusie.

Przypomnieć należy, że w okresie wakacyjnym rośnie zapotrzebowanie na ten niezwykły lek, którego nie można wyprodukować. Tym bardziej cieszy zaangażowanie mieszkańców Turku i okolic, którzy tłumnie wzięli udział w akcji krwiodawstwa podczas lokalnej imprezy. Dzięki ich zaangażowaniu udało się łącznie zebrać 17.100 ml

Sobotni wieczór w rytmie reggae. Kamil Bednarek ro...
Dobra: „Nasze kulinarne dziedzictwo” zawitało do D...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 lutego 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.