Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Na Drodze - Patrz i Słuchaj. Ważna akcja dla pieszych oraz kierowców

Na drodze - patrz i słuchaj. Akcja turkowskiej policji
W piątek, 1 marca w Słodkowie (gm. Turek) odbyła się inauguracja akcji informacyjno-edukacyjnej pod hasłem: „Na Drodze - Patrz i Słuchaj”. To kampania, która ma uświadamiać, jak ważne jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. 
 
Nowoczesna technologia w samochodach lub dostępna w telefonach sprawia, że unikanie czynników rozpraszających jest coraz trudniejsze. Jednak to od nas zależy w jakim stopniu korzystamy z tych udogodnień, czy podczas jazdy odbieramy połączenia telefoniczne, ustawiamy nawigację, słuchamy głośnej muzyki.  Używanie urządzeń elektronicznych skutecznie odwraca uwagę od tego co dzieje się w naszym otoczeniu. Możemy nie zauważyć pieszego wchodzącego na przejście, nie usłyszeć klaksonu czy sygnałów pojazdu uprzywilejowanego.
 
Na najpoważniejsze skutki zdarzeń drogowych narażeni są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, stanowiący dużą grupę użytkowników dróg. Gwałtowna zmiana sytuacji na drodze może prowadzić do dramatycznych w skutkach zdarzeń.
 
Podczas piątkowych działań  funkcjonariusze  Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Turku przypomnieli uczniom Szkoły Podstawowej w Słodkowie jak należy się zachować na przejściu dla pieszych. Uczniowie swoją wiedzę sprawdzili w terenie, gdzie pod czujnym okiem mundurowych kilkukrotnie powtarzali zasady rozglądania się przed wejściem na przejście dla pieszych.
 
Przestrzeganie przepisów, koncentracja, obserwacja drogi, nawiązanie kontaktu wzrokowego pieszy – kierowca to czynniki, które istotnie wpływają na bezpieczeństwo każdego z uczestników ruchu drogowego. Dlatego warto pamiętać, że bez względu na to, w jakim charakterze korzystamy z drogi, dla własnego bezpieczeństwa stosujmy zasadę, która jest hasłem prowadzonej akcji: Na Drodze – Patrz i Słuchaj!
Na gminnych drogach będzie bezpieczniej
Życie Zero Waste. Filozofia i praktyka dla zrównow...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.