Na kulturę i sport ponad 34 tys. zł. Gmina Turek rozdzieliła dofinansowania

dofinansowanie

Joga na najmłodszych, szkolenia w sportach walki, rękodzieło czy muzyka folkowa - to tylko niektóre z zadań, na jakie gmina wiejska Turek przyznała łącznie ponad 34 tys. zł w ramach dotacji realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe i podmioty pożytku publicznego.

Środki przeznaczone zostaną na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, kultury, sztuki i tradycji narodowych. Z kwoty 34 220 zł ponad połowę (18 tys. zł) przeznaczono na zajęcia i aktywności o charakterze sportowym. Miejsko-Gminny Klub Sportowy „TUR 1921” Turek otrzyma 6 tys. zł na szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych w poszczególnych dyscyplinach sportowych oraz organizacja i udział w zawodach. Po dwa tysiące otrzymały Stowarzyszenie „Szkoła dla przyszłości” z Żuk oraz Stowarzyszenie „Wspólnota Kobiet” ze Słodkowa na organizację zajęć jogi, a Koło Gospodyń Wiejskich w Warence z takim samym dofinansowaniem realizować będzie projekt „Z Ekologią za pan brat, pokażemy wszystkim jak powinien wyglądać otaczający świat”. W ramach dotacji na kulturę fizyczną prowadzone będą również szkolenia dzieci, młodzieży i dorosłych w sportach walki oraz ich udział w zawodach i szkoleniach zewnętrznych, treningi piłkarskie oraz udział w rozgrywkach Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich dla dzieci i młodzieży z Gminy Turek, igrzyska przedszkolaków – turniej piłki nożnej dla najmłodszych, a także szkolenia lekkoatletyczne i treningi siatkarskie.

Na kulturę i sztukę przypadła kwota łącznie 16 220 zł, którą rozdzielono pomiędzy osiem podmiotów. Stowarzyszenie „Nasze Kowale” w Kowalach Księżych i OSP w Kowalach Księżych otrzymało 2700 zł na projekt pod nazwą „Echa Konstytucji 3 Maja w 230. Rocznicę uchwalenia”, Stowarzyszenie Grabieniec Razem ealizować będzie zadanie o nazwie „Grabieniec w klimacie wspomnień i marzeń” (2300 zł dofinansowania). Taką samą kwotę na cykl spotkań filmowych obrazujących ważne wydarzenia w historii współczesnej Polski otrzymało Stowarzyszenie „Kaczkowiacy” z Kaczek Średnich i OSP w Kaczkach Średnich. Nieco ponad dwa tysiące złotych otrzymało Stowarzyszenie „Szadowiacy” - Szadów Pański na zadanie „Powrót do korzeni – zdarzyło się w Szadowie…” oraz Stowarzyszenie „Kali- NoVa” na projekt „W kręgu muzyki tradycyjnej i folkowej”. Dzięki pozyskanym środkom Stowarzyszenie „Automobil Klub Turek zorganizuje Zlot Pojazdów Zabytkowych, a Koło Gospodyń Wiejskich w Chlebowie będzie mogło przeznaczyć dofinansowanie na godne prezentowanie tradycji ludowych i promocję swojej miejscowości. Koło Gospodyń Wiejskich „Pęcherzew” pozyskało natomiast 1980 zł na kulturę i rękodzieło.

Rajd Pieszo Rowerowy Gminy Władysławów
Życzenia z okazji Dnia Strażaka od Komendanta PSP ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.