Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Na Lewicy bez (większych) zmian. Marian Marczewski wciąż na czele

Lewica

Powiatowe struktury Nowej Lewicy w Turku mają za sobą kongres, podczas którego wyłoniono nowe władze organizacji. Przewodniczącym kolejny raz został Marian Mirosław Marczewski.

Kongres odbył się po blisko sześciu latach. Jego organizację trzeba było przesunąć ze względu na pandemią COVID-19. Członków Nowej Lewicy podczas wyborów wspierał swoją obecnością poseł Wiesław Szczepański - przewodniczący sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych.

- To bardzo gorąca komisja, dzieje się tam wiele ciekawych rzeczy. Poseł Szczepański jest także współprzewodniczącym rady wojewódzkiej Nowej Lewicy w Poznaniu - podkreślał Marian Marczewski.

Głównym celem sobotniego kongresu być wybory władz ugrupowania. Przewodniczącym został Marian Marczewski, a jego zastępcy to Anita Dzieciątkowska Pieścik oraz Mirosław Mikołajczyk. Nie zmieniła się również obsada funkcji sekretarza. W dalszym ciągu pełnić ją będzie Andrzej Kwiatkowski. Pozostali członkowie zarządu to Paweł Barczak, Stanisław Ćwiek, Bożena Drzewiecka, Paweł Kwiatkowski, Joanna Maciejewska, Marianna Nitecka-Olenderek, Janina Mrugas, Jan Pakuła, Jerzy Purcel, Mirosław Pilarczyk, Mariusz Wasilewski i Remigiusz Wojciechowski.

Spotykając się z turkowskim strukturami Nowej Lewicy poseł Szczepański przedstawił sytuację w parlamencie, omówił wewnętrzne sprawy dotyczące działalności partyjnej, w tym ewentualnych wspólnych list czy bloków dla opozycji w nadchodzących wyborach. Parlamentarzysta poruszył również temat ataków podsłuchowych, które miały dotyczyć ponad 700 urządzeń m.in. w Najwyższej Izbie Kontroli w czasie, gdy prowadzono tam postępowania dotyczące wyborów kopertowych czy też Funduszu Sprawiedliwości.

- To oznacza, że to już nie jest państwo tylko bezprawie - podkreślił Wiesław Szczepański. Podkreślił on również, że Marian Marczewski będzie tym, kto kierując Nową Lewicą w powiecie tureckim przygotuje ugrupowanie do wyborów samorządowych i parlamentarnych.

Wspomniano również o kongresie wojewódzki, gdzie do rady wojewódzkie wybrano Anitę Dzieciątkowską - Pieścik oraz Mariana Marczewskiego. Wiceprzewodnicząca turkowskiej lewicy została również członkiem rady krajowej zdobywając najwięcej głosów.

Brudzew: Auto dachowało w Cichowie. Kierowca miał ...
W nocy spłonęły auta. Monitoring zarejestrował pod...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.