Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Na rynku pracy jest dobrze, ale idą zmiany

Beata Bartczak

Chociaż sytuacja na rynku pracy w powiecie tureckim aktualnie jest dobra, to należy liczyć się z nadejściem mało korzystnych zmian. Takie informacje podała podczas środowej (28 września) sesji rady powiatu tureckiego dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Turku, Beata Bartczak.

Aktualnie bezrobocie w naszym powiecie wynosi 3,1 proc. W całej Wielkopolsce wynosi ono 2,5 proc., a w kraju - 4,9 proc. W PUP zarejestrowanych jest 1198 bezrobotnych, przy czym ponad 60 proc. to kobiety. Chociaż, jak podkreślała dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, ogólny obraz sytuacji jest dobry, to należy spodziewać się zmian. Podczas posiedzenia powiatowej rady rynku pracy jeden z największych przedsiębiorców w naszym regionie poinformował o planowanych spadkach zatrudnienia, żadne wiążące decyzji jednak nie zapadły. Mniej pracowników przyjeżdża również z zagranicy, co ma oczywiście związek z wojną w Ukrainie. Pracodawcy nie skarżą się natomiast na brak rąk do pracy, a problemem jest raczej utrzymanie aktualnych stanów zatrudnienia.

Urząd pracy prowadzi również szereg działań na rzecz wspierania młodzieży. Są projekty stażowe, również takie współfinansowane ze środków europejskich.

- Musimy patrzeć w przyszłość, patrzeć na młodzież i wspierać ją - podsumowała dyrektor Beata Bartczak.

Konieczna dodatkowa opinia biegłego w sprawie dręc...
Hołd dla tragicznie zmarłego strażaka

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - acdc w czwartek, 29 września 2022 13:17

Jacy oni wszyscy skupieni
i zatroskani losem wyborców
,, prostaczków " którzy głosując na nich dali im dostęp do koryta 😤

Jacy oni wszyscy skupieni i zatroskani losem wyborców ,, prostaczków " którzy głosując na nich dali im dostęp do koryta 😤
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.