Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Ponad 300 pojazdów wzięło udział w Klasycznym Rozpoczęciu Sezonu!

Ponad 300 wyjątkowych pojazdów, masa atrakcji, pyszny poczęstunek i niesamowite niespodzianki! Właśnie to spotkało gości Klasycznego Rozpoczęcia Sezonu, które odbyło się w Browarze Turek, 18 maja w Browarze Turek. Wydarzenie to na stałe wpisało się w karty kalendarza. Nic dziwnego, bowiem każdego roku cieszy się niebywałą frekwencją!

  0 komentarze
0 komentarze

Świętuj 10 urodziny Mrówki! Wygraj wyjątkowe nagrody

Już niebawem Mrówka w Turku obchodzić będzie swoje 10 urodziny! Z tej właśnie okazji dla wszystkich klientów przygotowano masę atrakcji oraz nagród!

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Marcin Derucki: Kałużny w politycznym czyśćcu

Prawdziwego polityka poznaje się po tym, jak wygrywa i jak zachowuje się po przegranej. W ostatnich wyborach kiepską cenzurkę wystawili staroście Kałużnemu Turkowianie. Z kolei teraz mierną ocenę wystawia sobie on sam, swoim własnym zachowaniem. Tak to jest, jak ktoś nie potrafił wygrać i nie potrafi przegrać. I potem popada w polityczny amok.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Czym są zasoby naturalne? Projekt „Akcja - Zielona Transformacja”

W roku 2023 Turecka Izba Gospodarcza rozpoczęła realizację projektu "Akcja - Zielona Transformacja". Jest to projekt mający na celu ochronę środowiska naturalnego i promowanie zrównoważonego rozwoju. W ramach projektu podejmowane są różne działania mające na celu redukcję emisji dwutlenku węgla, ochronę bioróżnorodności, promocję odnawialnych źródeł energii oraz edukację społeczeństwa na temat dbałości o środowisko.

  0 komentarze
0 komentarze

Piotr Bukowiecki: Szwagier posła starostą tureckim, kilka słów o nowej układance w powiecie

Wielkopolskie podkarpacie wiecznie żywe

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Odpowiedzialność cywilna za błędy medyczne — jak uzyskać odszkodowanie?

Chory trafiający do lekarza bądź szpitala liczy na trafnie postawioną diagnozę, fachową opiekę i (w miarę możliwości) szybki powrót do zdrowia. Niestety, w sytuacjach, gdy dochodzi do zaniedbań ze strony personelu medycznego, konsekwencje dla zdrowia pacjenta mogą być poważne. W takich przypadkach prawo cywilne umożliwia poszkodowanym ubieganie się o odszkodowania, które mają na celu zrekompensowanie doznanych krzywd oraz pokrycie wszelkich kosztów związanych z leczeniem i rehabilitacją.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Głosujesz – decydujesz! 20 projektów na 20 lat Polski w UE

Rusza trzecia edycja plebiscytu „Łączy nas WIELkopolskiE”. To wyjątkowa okazja, by nagrodzić najlepsze wielkopolskie inicjatywy, zrealizowane przy wsparciu Funduszy Europejskich w ciągu minionych dwóch dekad. Głosuj między 15 a 28 maja na stronie laczynas.wielkopolskie.pl

  0 komentarze
0 komentarze

Bokserki luźne: Sekret niewymuszonego relaksu!

Bokserki luźne – te bezpretensjonalne, a jednak stylowe kawałki tkaniny stały się synonimem komfortu i swobody. Ale co sprawia, że ludzie tak je kochają? Dlaczego stają się one nieodłącznym elementem garderoby dla tych, którzy cenią sobie niewymuszony relaks? Zanurzmy się głębiej w ten temat i odkryjmy, dlaczego bokserki luźne mają tak ogromne znaczenie dla wielu z nas!

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Zgodnie z artykułem 11d ust. 5 i ust. 6 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 311) oraz art. 61 § 4 i art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2024 r. poz. 572)

  0 komentarze
0 komentarze

Jaki jest bilans 20-lecia dla Wielkopolski? Zainwestowaliśmy miliardy euro!

Mamy powody do świętowania! Mija właśnie dwudziesta rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dla nas – mieszańców Wielkopolski był to czas wzmożonej aktywności. W infrastrukturę transportową zainwestowaliśmy ponad 3,6 mld zł, w zdrowie 1,3 mld zł, w działania rewitalizacyjne ponad 420 mln zł. A to tylko niewielka część wsparcia pochodząca z Funduszy Europejskich! Trudno sobie wyobrazić te kwoty? Warto obejrzeć animacje „Unia działa na wyobraźnię”.

  0 komentarze
0 komentarze

Dariusz Kałużny: Podsumowanie VI, historycznej kadencji Samorządu Powiatu Tureckiego

Szanowni Państwo do historii przeszła już VI kadencja Powiatu Tureckiego. Pamiętam jak 19 listopada 2018 roku byłem jedynym kandydatem na to zaszczytne stanowisko. Pamiętam jak wówczas Pan Jan Smak mnie rekomendował, mówiąc, że bliskie są mi sprawy zwykłych ludzi, że cenię w sobie uczciwość, obowiązkowość i wiarygodność, że będę działał odpowiedzialnie, rzetelnie, konsekwentnie na rzecz szybkiego i solidarnego rozwoju Powiatu Tureckiego. Pamiętam jak zostałem wybrany przez wszystkich radnych, 100 % głosów. Pamiętam ciężar odpowiedzialności za tak duży kredyt zaufania.
 
  3 komentarze
3 komentarze

Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Zgodnie z artykułem 11d ust. 5 i ust. 6 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 162) oraz art. 61 § 4 i art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2023 r. poz. 775 ze zm.)

  0 komentarze
0 komentarze

Turek: Minimalna większość, maksymalna opozycja. Na jak długo?

W poniedziałkowe popołudnie wydarzyło się to, o czym mówiło się od ponad tygodnia. Pomimo tego, że nie została sformułowana oficjalna koalicja, to potwierdziła się minimalna większość, która w najbliższym czasie będzie decydowała o losach miasta. Siedmioro radnych Antosika wraz z dwoma radnymi wybranymi z komitetu Pańczyka oraz, co wielce zaskakujące, z dwójką radnych reprezentujących Platformę Obywatelską. Ci którzy nie obserwują żywo turkowskiej polityki mogą być zaskoczeni, ale to fakt: radni PO, którzy na plecach Lewicy dostali się do Rady Miasta, a w czasie kampanii wyborczej szkalowali Romualda Antosika i osiągnięcia jego dwóch kadencji postanowili teraz go wspierać w pomysłach na rozwój miasta. Dom zbudowany na tak lichych fundamentach nie daje podstaw do wiary w jego długowieczność. Ciężko jest wróżyć z tych fusów turkowskiej lury, jednak można śmiało obstawiać że taki układ nie przetrwa do końca tej kadencji - nawet jeśli skład osobowy większości nie ulegnie większym zmianom, to tło polityczne może być nawet za niedługi czas całkowicie inne.

  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

Opaski odblaskowe — dobry sposób na bezpieczeństwo

Chodzenie po zmroku lub prowadzenie działalności na zewnątrz w warunkach słabej widoczności może być ryzykowne. Rozwiązaniem zwiększającym Twoje bezpieczeństwo są opaski odblaskowe, które dzięki wysokiej widoczności, zwiększają Twoją rozpoznawalność na drodze.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Jak dobierać męskie koszulki do różnych stylów? Podpowiadamy, jak tworzyć oryginalne stylizacje

Świadome dobieranie ubrań pozwala nie tylko prezentować się dobrze, ale także czuć się komfortowo i pewnie w swojej skórze. Skorzystaj z porad designerów i dowiedz się, jak dobrać model, krój oraz styl koszulki, aby modowe aranżacje były nie tylko ładne, ale i oryginalne.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dlaczego warto filtrować wodę? Wpływ na jakość wody i zdrowie

Zwracanie uwagi na to, co pijemy, jest równie ważne, jak dbanie o jakość spożywanych pokarmów. Woda to podstawowy składnik naszej diety, dlatego warto zastanowić się nad jej źródłem. Zalecane jest ograniczenie napojów słodzonych czy gazowanych na rzecz wody, ale czy woda prosto z kranu jest najlepszym wyborem? Zwolennicy filtracji podkreślają, że dzięki niej woda staje się nie tylko smaczniejsza, ale także zdrowsza. Sprawdźmy, jak filtracja wpływa na właściwości wody, które mają bezpośredni wpływ na nasze zdrowie.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Oświadczenie Marka Pańczyka w sprawie porozumienia w Radzie Miejskiej Turku

W obliczu ostatnich zdarzeń w politycznym krajobrazie Turku, jako twórca komitetu wyborczego wyborców, pragnę wyrazić swoje głębokie rozczarowanie działaniami przyszłych Radnych Bujały i Drzewieckiego, a także chciałbym oficjalnie odciąć się od ich obecnego postępowania.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Zgodnie z artykułem 11d ust. 5 i ust. 6 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 311) oraz art. 61 § 4 i art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2023 r. poz. 775 ze zm.)

  0 komentarze
0 komentarze

Dariusz Młynarczyk: Przestańmy wojować, zacznijmy budować

Za nami kolejne wybory samorządowe. Tegoroczna kampania, jak i cała mijająca kadencja, była wyjątkowo ostra. Negatywne emocje buzowały i udzielały się coraz szerszej rzeszy mieszkańców. Wszystkie strony tureckiej debaty publicznej przekroczyły granice. Najwyższy czas, by to przerwać. Przestańmy wojować, zacznijmy budować.
 
  2 komentarze
2 komentarze

Z pasją przez życie! Zapraszamy do Państwowej Szkoły Muzycznej!

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Witolda Lutosławskiego w Turku to jeden z najważniejszych ośrodków kultury naszego miasta i powiatu. Od ponad 40 lat kształci młodych muzyków, ucząc ich nie tylko gry na instrumencie, ale też rozwijając w nich pasję do sztuki. Właśnie rozpoczyna się nabór na nowy rok szkolny. Niebawem odbędą się drzwi otwarte i przesłuchania kandydatów.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.