Po tygodniowej przerwie oddział wewnętrzny w turkowskim szpitalu wznawia pracę

Dyrektor SP ZOZ w Turku Krzysztof Sobczak informuje, że po blisko tygodniowej przerwie oddział wewnętrzny turkowskiego szpitala wraca do normalnego funkcjonowania. Udało się osiągnąć porozumienie z personelem?

  3 komentarze
3 komentarze

Władysławów: Druhowie upamiętnili swojego patrona

Druhowie z gminy Władysławów nie zapomnieli o przypadającym 4 maja Dniu Strażaka. Właśnie tego dnia spotkali się na wspólnym nabożeństwie, aby uczcić pamięć swojego patrona, św. Floriana.

  0 komentarze
0 komentarze

Remont garażu – jak poprawić funkcjonalność budynku?

Osoby, które kupiły dom z garażem lub nie przemyślały do końca projektu tego budynku mogą pomyśleć o remoncie. Wymiana posadzki, zagospodarowanie ścian czy nowe bramy garażowe potrafią znacząco wpłynąć na funkcjonalność tego obiektu.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Czym jest Giełda?

Giełda. Należy sobie postawić, jak się wydaje podstawowe i zasadnicze, pytanie: czym jest zagadnienie giełdy i w jakim celu została stworzona?. Otóż pojęcie giełdy jest bardzo szerokie, np. giełda samochodowa, tutaj obowiązuje najprostsza reguła na zasadzie sprzedam-skupię i odbywa się ona jako rodzaj działalności gospodarczej czy giełda rolno-spożywcza, gdzie jest takim skupiskiem mini przedsiębiorstw z nastawieniem na uzyskanie dochodu bądź zysku, czy wreszcie giełda z punktu widzenia państwa lub świata, przykładem może być giełda papierów wartościowych w Warszawie.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Najlepsze oświetlenie akwariowe – na co warto zwracać uwagę?

Sztuczne oświetlenie w akwarium jest jednym z warunków potrzebnych do jego prawidłowego funkcjonowania. Bardzo szybko możemy się niestety przekonać, że poleganie na naturalnym świetle dziennym (na przykład stawiając akwarium blisko okna), wyrządzi w zbiorniku więcej szkód niż pożytku. Nasze akwarium zazieleni się od glonów i będzie wymagało porządnych prac konserwujących. Dlatego właśnie na rynku znajdziemy szeroką ofertę sztucznego oświetlenia, które sprawdzi się w swojej roli doskonale.

  0 komentarze
0 komentarze

Marian Mirosław Marczewski: 1 - Majowe refleksje

Ta cholerna pandemia, zbierająca tak tragiczne żniwo spowodowała, że tak jak i w ubiegłym roku wyjątkowo skromnie obchodzić będziemy w Turku pierwszomajowe święto. Ale żeby wszystko było jasne. 1 Maja, tradycyjne święto solidarności robotników w całym cywilizowanym świecie – był, jest i będzie świętem ludzi pracy.

  5 komentarze
5 komentarze

Wiedza kluczem do lepszej przyszłości. Gdzie jej szukać?

Internet to dzisiaj bezcenne źródło wiedzy. Daje nam dostęp do bardzo różnych materiałów. Źródeł wiedzy trzeba jednak szukać uważnie i podchodzić do niektórych z pewnym dystansem.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Co jeść w pracy? Kilka pomysłów na szybki lunch

Spędzamy w pracy po kilka godzin dziennie, dlatego zazwyczaj zabieramy ze sobą coś smacznego do jedzenia, aby w międzyczasie móc się posilić. Niekiedy rychłe wstawanie przed pracą to zbyt wczesna pora, żeby coś przełknąć, dlatego wiele osób śniadania jada dopiero docierając na miejsce. Jedzenie, które zabieramy do pracy, powinno dostarczać zastrzyku energetycznego - pracując fizycznie czy umysłowo nie możemy dopuszczać do sytuacji, kiedy brakuje nam energii do działania. Co zatem jeść w pracy?

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Motopompa - urządzenie, które ujarzmiło żywioł

Straż Pożarna ma na swoim wyposażeniu wiele przyrządów, maszyn i urządzeń. Motopompa jest jednym z nich i sprawdza się w walce z żywiołem, jakim jest woda.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Zmiana stroju w pracy - posiadając szafki bhp jest to łatwe i bezproblemowe!

Wiele stanowisk pracy z racji rodzaju realizowanych obowiązków wymaga zmiany stroju. Na co dzień może być to nieco uciążliwe, ponieważ konieczne jest zabieranie ze sobą stroju służbowego. Problem może stanowić także przechowywanie ubrań prywatnych.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Najnowsza kolekcja rajstop i podkolanówek

Ważnym elementem każdego stroju biznesowego, który zawiera formalny dress code są rajstopy damskie lub pończochy. To z ich powodu karnacja wygląda estetycznie oraz ma jednolity koloryt. W ubiorze biznesowym rajstopy także spełniają kluczową rolę w połączeniu z butami. Razem ze szpilkami zapobiegają obtarciom oraz zwiększają komfort użytkowania wysokich obcasów. Równie istotne pozostają modele funkcyjne rajstop, które założone pod kompletami biurowymi gwarantują wyszczuplenie sylwetki. Dziś, we współpracy z markami Gatta oraz Gabriella, zostają one włączone do oferty marki Lavard produkującej elegancką odzież damską oraz męską. Podstawowym dążeniem marki Lavard jest tworzenie klasycznych projektów damskich i męskich, które rozpoznać można dzięki tkaninom wysokiej jakości oraz estetycznym wykończeniom. W kolekcjach marki na piedestale stoją klasyczne stylizacje biurowe. Kolekcje wiosenne i letnie zawierają z kolei eleganckie garsonki, które są mile widziane podczas oficjalnych okazji, a także podczas spotkań towarzyskich.

  0 komentarze
0 komentarze

Gruntowny remont łazienki - co się z tym wiąże?

Gruntowny remont łazienki jest przedsięwzięciem dużym i dość kosztownym, podejmowanym zazwyczaj co około 20 lat. Planując taki remont powinniśmy uświadomić sobie, jakie okoliczności będą temu towarzyszyć, co trzeba wcześniej załatwić i na co się przygotować. Podpowiadamy, co wiąże się z generalnym remontem łazienki.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Efektywne paliwo - dla gospodarstw domowych i przemysłu

Butle gazowe znajdują zastosowanie nie tylko w domu, ale również w ogrodzie, na działce i na biwaku. Okazuje się, że obecnie około 30% gospodarstw domowych wykorzystuje butle gazowe do swoich potrzeb. Korzystanie z butli jest proste i bezpieczne pod warunkiem, że korzystamy z usług sprawdzonego dostawcy.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Buty neoprenowe, z którymi Twoje stopy odpoczną nad wodą

Sezon na morsowanie powoli odchodzi w zapomnienie, jednak nie warto zapominać o tym, jak dobra dla organizmu i samopoczucia jest aktywność nad wodą. Nawet zwykły spacer morskim brzegiem jest dla wielu osób doskonałym sposobem na relaks i odprężenie. Podczas takich wypraw szczególnie warto zadbać o swoje stopy, by móc spacerować ze spokojem i wygodą – sprawdzamy, jakie buty neoprenowe będą najlepsze do tego celu.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Okna i wymogi dotyczące ich wymiany

Wielu z nas drwi z ludzi, którzy drewniane okna w kamienicy wymieniają na Okna PCV Kraków, bo opcja ta jest zdecydowanie tanią i mało wytworną. Zaczynają się też pojawiać opinie o tym, że osoba tak remontująca zabytek jest jedynie skąpcem i czasami tego typu stwierdzenia nie mijają się z prawdą, choć prawda tkwi też i w tym, że wielu z nas stać tylko na ten skromny remont raz na te kilka lat. Dlatego też powinny istnieć jakieś państwowe zapomogi, dzięki którym właścicieli zabytkowych kamienic będzie stać na wstawienie tych wytwornych okien drewnianych. Problem tkwi jedynie w tym, że istnieje tylko wymóg tego rodzaju i dlatego też ludzie wymieniają okna na te z tworzywa, bo tylko takie są w zasięgu finansowym wielu lokatorów lub właścicieli kamienic.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kilka pomysłów jak wykorzystać zasłony w salonie na św. Wielkanocne

Zasłony to niezwykle efektowna ozdoba okienna, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego! Ten dodatek ożywi nawet najprościej urządzone wnętrze. Przedstawiamy kilka pomysłów, jak wykorzystać zasłony w salonie na święta wielkanocne.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Czy warto rozważyć skorzystanie z cateringu dietetycznego?

Dobre odżywianie potrzebuje samodyscypliny. Łatwiej podtrzymać ją nabywając gotowe już pokarmy. Specjalne zamówienie na ulubione poprzez nas dania spowoduje, iż własny codzienny jadłospis będzie nie jedynie dobry, lecz także niezwykle wzbogacony pod względem smakowym. To jedynie poszczególne spośród wielu korzyści, którymi charakteryzuje się tania dieta pudełkowa. Więc, obowiązkowo musimy wiedzieć, czy jedzenie pudełkowe z dostawą jest możliwością, jaka będzie nam pasowała.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Nie sprawdziłeś auta przed oględzinami? No to lista ekspresowa!

Żeby mądrze kupić samochód, trzeba się przygotować do oględzin. Ale co zrobić, jeśli zainteresuje Cię pojazd stojący przy drodze, którą akurat przemierzasz albo to po prostu Twój pierwszy zakup i trochę brakuje Ci wiedzy na temat postępowania? Po pierwsze – nie panikuj.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Nowoczesność i funkcjonalność. Mieszkania w Kaliska Park czekają na nabywców

Pod koniec roku pierwsze mieszkania realizowane w inwestycji Kaliska Park w Turku zostaną przekazane właścicielom. Wciąż jest jednak szansa na kupno lokalu na nowoczesnym osiedlu, tuż obok centrum miasta.

  1 komentarz
1 komentarz

List Starosty do mieszkańców Powiatu Tureckiego

Szanowni Państwo Mieszkańcy Powiatu Tureckiego

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.