Klaudia Golczyńska walczy o koronę Miss Dolnego Śląska

Pochodząca z powiatu tureckiego 22-letnia Klaudia Golczyńska walczyć będzie w półfinale wyborów Miss Dolnego Śląska. To najważniejszy i najbardziej prestiżowy konkurs piękności w województwie dolnośląskim.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Elżbieta Tomczak będzie zastępcą wójta

Z początkiem kwietnia nastąpią zmiany we władzach gminy Kawęczyn. Stanowisko zastępcy wójta obejmie Elżbieta Tomczak, która kieruje również referatem rozwoju gminy.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Pożar budynku mieszkalnego. Jedna osoba ewakuowana

Trwa akcja dogaszania pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Kawęczyn. Na miejscu obecni są strażacy oraz funkcjonariusze policji. Jedna osoba została ewakuowana.

  0 komentarze
0 komentarze

Starosta Turecki: Szanowni Mieszkańcy Powiatu Tureckiego !

Na podstawie oficjalnej informacji otrzymanej od Kierownika Oddziału mediów i komunikacji społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu Tomasza Stube przekazuję Państwu komunikat o pierwszym przypadku pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

  1 komentarz
1 komentarz

Zakłady na gry wirtualne – co to jest?

Gry wirtualne zwane też przez niektórych sportami wirtualnymi, opierają się na komputerowej symulacji zdarzenia sportowego. Polegają na rywalizacji pomiędzy dwoma wirtualnymi zawodnikami bądź też drużynami, a o ich wyniku decyduje zwykle algorytm.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dyrektor SP ZOZ Turek apeluje do dobroczyńców

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Turku serdecznie dziękuje za wszelkie przejawy wsparcia dla szpitala i jego personelu, jednak zwracamy się z gorącą prośbą aby nie dokonywać zbiórek i tym bardziej zakupu sprzętu medycznego bez wcześniejszych konsultacji z Dyrekcją SP ZOZ w Turku.

  0 komentarze
0 komentarze

Mateusz Ryta: Mam dylemat kupić dom czy mieszkanie?

Od jakiegoś czasu mieszkam w Turku po przeprowadzce z Wrocławia. Zacząłem się rozglądać za własnym lokum. Pierwsze moje kroki skierowałem w kierunku poszukiwań mieszkania.

  5 komentarze
5 komentarze

Parking przy lotnisku: wybrać ten dobry czy przyjazny?

Jaki parking lotniskowy można uznać za dobry? Wszystko zależy od tego, kto i jakie kryteria przyjmie. Zwykle jednym z ważniejszych jest cena. Jednak za przyjazny i wygodny parking naprawdę warto zapłacić trochę więcej niż za ten, który jest po prostu „dobry”.

  0 komentarze
0 komentarze

Komunikat dyrektora SP ZOZ w Turku

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Turku informuje, że w związku z wydarzeniem z dnia 23.03.2020 roku w kwarantannie przebywa dwóch ratowników medycznych z zespołu ratownictwa medycznego oraz dwie pielęgniarki z obsługi medycznej izby przyjęć, w której będą przebywać do czasu uzyskania wyników badań pacjenta podejrzanego o możliwość zakażenia koronorawirusem SARS -CoV - 2.

  0 komentarze
0 komentarze

Jak zorganizować romantyczną kolację na rocznicę ślubu?

Rocznice ślubu, romantyczne kolacje we dwoje - w jaki sposób warto uczcić takie wydarzenia?

  0 komentarze
0 komentarze

Jak wybrać krzesło do pracy przy komputerze?

Wszystkim nam zależy na tym, aby prowadzić wygodny tryb życia. Staramy się tak układać naszą codzienność, aby znalazło się w niej miejsce na wypoczynek i przyjemności, a nie tylko na pracę. Wiele osób dojeżdża do swojego miejsca pracy i wykonuje prace biurowe przez 8 godzin.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

10 sposobów na zachowanie zdrowia podczas epidemii koronawirusa

Pandemia koronawirusa zbiera swoje żniwo już niemalże na całym świecie, a każdego dnia słyszymy o nowych przypadkach zakażenia w Polsce. Jest to więc wyjątkowo ważny moment, kiedy ubezpieczenie zdrowotne stało się dla każdego pacjenta na wagę złota. Część z nas ubezpieczona jest bezpośrednio przez pracodawcę, urząd pracy lub współmałżonka, jednak niektórzy powinni zadbać o pakiet medyczny samodzielnie. Jak zabezpieczyć się w czasie epidemii koronawirusa? Podpowiadamy.

  1 komentarz
1 komentarz

Ranking chwilówek na polskim rynku finansowym

Pożyczanie pieniędzy stało się we współczesnych czasach coraz bardziej powszechne. Z dnia na dzień rośnie w Polsce liczba firm pozabankowych, które wyśmienicie funkcjonują na polskim rynku. Każda nowa, która wchodzi na rynek jest zazwyczaj niezwykle atrakcyjna dla potencjalnego pożyczkobiorcy.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kardigany damskie na lato i zimę

Od pewnego czasu żadna szafa damska nie może funkcjonować bez stylowego okrycia jakim jest kardigan. Ten rodzaj swetra stał się podstawowym elementem damskiej odzieży przeznaczonej na każdą porę roku. Kardigan to bardzo popularny i uwielbiany przez panie sweter charakteryzujący się rozpinanym przodem. Sposób zapięcia może być dowolny na guziki lub suwak. Modne są też kardigany bez jakiegokolwiek zapięcia, noszone w formie narzutki lub zakładanych na siebie części przodu.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Pożyczka na wakacje - czy to się opłaca?

Wielu z nas zastanawia się, czy opłaca się wziąć pożyczkę na wakacje. W końcu to dodatkowe zobowiązanie, które należy spłacić. Warto jednak rozważyć tę opcję, ponieważ gwarantuje niezależność finansową w trakcie wyjazdu. Wielu pożyczkodawców oferuje całkowicie darmową chwilówkę. Klienci nie są więc obciążeni dodatkowymi kosztami. Dla kogo pożyczka na wakacje?

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

.

View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/fakty/nadeslane#sigProIdacc6de141b

  0 komentarze
0 komentarze

Wydajna i bezawaryjna sztaplarka - czyli jak kupić dobry sprzęt?

Pytanie jak kupić dobry sprzęt i nie przepłacić spędza sen z powiek prawie każdego przedsiębiorcy. Dziś odpowiemy na to pytanie, podejmując się znalezienia doskonałej, wydajnej i jak najmniej awaryjnej - sztaplarki. Czy to w ogóle możliwe? Sprawdźcie!

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Właściwości terapeutyczne konopi medycznej – CBD

O konopi powstało tysiące książek. Od stuleci był to również temat tabu, bo pomimo tego, iż znano niektóre właściwości lecznicze konopi to nie mogła być ona zalegalizowana przez to, że powoduje również efekt narkotyczny. Tak, konopie indyjskie to narkotyk, narkotyk, który leczy. Jak więcej pogodzono właściwości upośledzające nasz układ nerwowy z efektem leczniczym? Dzięki nowym zdobyczom nauki i technologii stworzono odmianę medyczną, która jest bogata w CBD, a jednocześnie ma znikome ślady THC, czyli związku odpowiadającego za otumanienie zmysłów człowieka.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Apel mieszkanki Turku. Zostańcie w domach!

Na skrzynkę pocztową naszej redakcji mieszkanka Turku przesłała wiadomość w której apeluje, by z racji pandemii zostać w domach. Prośba skierowana była również do młodych osób, które korzystają z internetu, żeby przekazali rodzicom i dziadkom, że sytuacja jest poważna, bo to im grożą najcięższe powikłania, a wirus w najgorszym przypadku doprowadzić może także do śmierci.

  3 komentarze
3 komentarze

Andrzej Styczyński: Państwo teoretyczne

W odróżnieniu od poprzednich rządów, gdzie tylko kradli i oszukiwali, służby państwowe nie działały, i za których państwo było jedynie teoretyczne, teraz mamy państwo dumne , bogate, a wszystkie służby są zwarte i gotowe. Tyle teoria i propaganda.

  1 komentarz
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.