Drugie miejsce ,,Makuszaków” na ,, Albertianie” w Krakowie

Dnia 28 marca w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbyła się Gala XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno - Muzycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną ,, Albertiana”. Organizatorami tego wydarzenia była Fundacja Anny Dymnej ,,Mimo Wszystko” i Fundacja im. Brata Alberta, a honorowy patronat nad Festiwalem objął w tym roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, pan Andrzej Duda.

  0 komentarze
0 komentarze

Meble zrobione na twoją miarę

Potrzebujesz mebli na wymiar, które w stu procentach spełnią twoje oczekiwania? Firma Sylwia Meble oferuje szereg usług stolarskich związanych z obróbką płyt meblowych i nie tylko.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: 29-latek zatrzymany za narkotyki

Policjanci pionu prewencji z Komisariatu Policji w Dobrej zatrzymali młodego mężczyznę, który posiadał środki odurzające. Przy 29-letnim mieszkańcu Przykony ujawniono 4,58 grama marihuany. Duża czujność, spostrzegawczość i  zaangażowanie  doprowadziły do zatrzymania osoby podejrzewanej o posiadanie narkotyków.
 
  0 komentarze
0 komentarze

Anita Dzieciątkowska-Pieścik: Dramaty kobiet

Dokładnie tydzień temu 8 marca br. w dniu naszego święta – Dniu Kobiet zamieściłam na stronach naszych portali internetowych (serdecznie dziękuję właścicielom portali) tekst pt. „Róbmy Robotę – Kobiety na Wybory”. Opisałam w nim dyskusję jaka miała miejsce w Sali Kolumnowej Sejmu w trakcie Konferencji zorganizowanej przez posłanki Nowej Lewicy w której wzięły udział kobiety z całej Polski.

  0 komentarze
0 komentarze

Konkurs na najlepsza wielkanocną babkę z nagrodą od ministra rolnictwa

Minister Ryszard Bartosik po raz kolejny zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu tureckiego do wzięcia udziału w konkursie na najlepsza babkę wielkanocną. Nagrodą główną jest voucher o wartości 2000 zł.

  0 komentarze
0 komentarze

Kiedy najlepszym rozwiązaniem jest mokra karma dla psa?

Na rynku jest kilka mokrych karm dla psów, a wszystkie mają różne przeznaczenie. Niektóre mokre karmy dla psa są przeznaczone dla szczeniąt, a inne dla dorosłych zwierząt. Mokra karma dla psa może być również stosowana jako uzupełnienie suchej karmy.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Gmina Malanów poszukuje inwestorów

Gmina Malanów poszukuje potencjalnych inwestorów zainteresowanych zagospodarowaniem budynku po byłej Szkole Podstawowej w Kotwasicach.

  0 komentarze
0 komentarze

PGKiM: Starosta powinien wydać pozwolenie na budowę geotermii

Bezsprzecznym faktem jest, że Starosta Turecki Dariusz Kałużny nie wydając pozwolenia na budowę geotermii, zablokował jedną z najważniejszych inwestycji nie tylko w Turku, ale i w powiecie. To Staroście Tureckiemu Wojewoda Wielkopolski wytknął, że decyzja blokująca budowę geotermii była niezgodna z prawem. Starosta po raz kolejny rozpatrując sprawę wymusza na nas niepotrzebne dokumenty i decyzje.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Anita Dzieciątkowska - Pieścik: Robimy Robotę – Kobiety na Wybory

Pod tym hasłem w dniu 6 marca br. w Sali Kolumnowej Sejmu odbyła się konferencja zorganizowana przez Nową Lewicę w której wzięły udział kobiety z całej Polski. Miałam przyjemność uczestniczyć w konferencji wspólnie z koleżankami: Janeczką Mrugas, Mirką Pilarczyk i Asią Maciejewską. Termin konferencji wypadł dwa dni przed 8 marca - Dniem Kobiet.

  0 komentarze
0 komentarze

S-Bruk - profesjonalizm i innowacyjność

Profesjonalizm, innowacyjność oraz przystępna cena. Tym oraz wieloma innymi cechami poszczycić się może firma S-Bruk mieszcząca się w Rogowie. Niedawno powstały punkt cieszy się coraz większa popularnością, a usługi doceniają zarówno klienci, jak i współpracownicy.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Stanowisko Klubu Radnych Ziemia Turkowska ws. uszkodzenia samochodu burmistrza Turku

W związku ze skandalicznym wydarzeniem, jakie miało miejsce w dn. 22.02.2023 r. podczas obrad Rady Miejskiej Turku, tj. uszkodzeniem samochodu Burmistrza Miasta Turku, w trakcie wykonywania przez niego obowiązków służbowych, stanowczo protestujemy przeciwko takim atakom.

  1 komentarz
1 komentarz

Nauka w Koninie!

Projekt pod nazwą: „Popularyzacja nauki jako wsparcie w transformacji regionu konińskiego” realizowany przez Wyższą Szkołę Kadr Menedżerskich skierowany jest do różnych grup odbiorców (dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy, przedsiębiorcy) z obszaru subregionu konińskiego województwa wielkopolskiego. Projekt obejmuje wykłady otwarte, warsztaty i cykliczne zajęcia ćwiczeniowe prezentujące treści w taki sposób, aby mogły one odpowiadać możliwościom percepcyjnym uczestników.

  0 komentarze
0 komentarze

Czy obserwacje na TikToku są ważne?

TikTok to nie tylko aplikacja, w której pojawiają się rozrywkowe materiały, ale też platforma pozwalająca wypromować swoją firmę. Dzięki ogromnej bazie użytkowników umożliwia szybkie zdobycie popularności. Obecnie korzystają z niej więc osoby w różnym wieku. Jeśli chcesz tworzysz własną markę jako influencer lub chcesz wypromować swój biznes, musisz wiedzieć, jak działa TikTok. Czym dokładnie są obserwacje i dlaczego mogą okazać się wyjątkowo ważne?

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Radni PiS nie wiedzą, nad czym będą głosować. Czy w ogóle wiedzą, co dzieje się w mieście?

Na ostatniej, środowej sesji Rady Miejskiej Turku (22.02.2023 r.) na obradach pojawili się m.in. mieszkańcy ul. Żeligowskiego. Podczas sesji opowiedzieli nam o swoich problemach związanych ze stanem drogi prowadzącej do ich domów. Ponadto dowiedzieliśmy się, że wcześniej spotykali się w swojej sprawie z radnymi Prawa i Sprawiedliwości. Nie wiem, co naopowiadali im ludzie z pisu, jednak nie miało to żadnego odzwierciedlenia w planach naszego samorządu.

  1 komentarz
1 komentarz

Co warto zobaczyć w Warszawie?

Warszawa jest nie tylko stolicą Polski. Przede wszystkim to tętniąca życiem metropolia, która łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Ma do zaoferowania naprawdę wiele, zaczynając od świetnej rozrywki, poprzez wiele zabytków, na różnorodnych atrakcjach kończąc. Mogą tam się dobrze bawić zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni. Co zatem warto zobaczyć, jeśli wybieramy się do Warszawy? Podpowiadamy.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Jak bezpiecznie jeździć po autostradach? 3 ważne zasady

Jazda po autostradach jest o wiele wygodniejsza, niż po tradycyjnych drogach. Jednak zanim na nią wjedziemy, musimy pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa. O czym dokładnie mowa? Jak bezpiecznie jeździć po autostradach? Poniżej przedstawiamy trzy najważniejsze zasady. Koniecznie się z nimi zapoznaj!

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Wystawiasz samochód na sprzedaż? Zobacz, jak szybko znaleźć kupca!

Planujesz sprzedać swój samochód? Zapewne pierwsze, o czym pomyślałeś to wstawienie ogłoszenia do Internetu. Pamiętaj jednak, że nie jesteś jedną osobą, która wpadła na ten sam pomysł. Przed potencjalnym kupcem pojawią się setki podobnych ofert. Sprawdź, co zrobić, aby Twoje ogłoszenie wyróżniało się na tle innych!

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Marian Mirosław Marczewski: Jak ludzie to wytrzymują

Turek i nasz powiat to dla mnie na mapie świata miejsca szczególne. Dzięki głosom mieszkańców naszej „małej ojczyzny” przez trzy kadencje byłem posłem i to w okresie kiedy bycie parlamentarzystą stanowiło powód do dumy. Wybierano mnie także na burmistrza, radnego miasta i powiatu. Między innymi dlatego też gdy przebywam poza naszym miastem (a trochę jeżdżę po świecie) już po kilkunastu dniach tęsknię do naszego „grajdołka”, do przyjaciół, kolegów, znajomych.

  11 komentarze
11 komentarze

Nowe Renault Austral w Auto Centrum Lis

Systemy wspomagania dostosowane do potrzeb użytkownika, innowacyjne wnętrze i nowoczesne rozwiązania gwarantujące komfort jazdy - taki jest najnowszy model Renault Austral, który w piątek, 17 lutego miał swoją premierę w kaliskim salonie Auto Centrum Lis.

  0 komentarze
0 komentarze

Dyrektor Miejskiego Domu Kultury komentuje orzeczenie SKO

Odnosząc się do informacji prasowej z dnia 17 lutego 2023r. dotyczącej decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Koninie (dalej SKO) wyjaśniam, że skierowanie przeze mnie wniosku do SKO to prawo przysługujące stronie w postępowaniu administracyjnym. Mając na uwadze fakt, że służby powiatowe przy organizacji imprezy miejskiej w dniu 11 listopada 2021 r. popełniły błąd i nie udało im się ukarać mnie jako jednego z organizatorów świąt państwowych w Turku, co zostało potwierdzone prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Turku i Sadu Okręgowego w Koninie, miałem wątpliwości co do prawidłowości wydania decyzji dot. organizacji imprezy sylwestrowej w rynku w Turku.

  1 komentarz
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.