Zimowe utrzymanie dróg

Z uwagi na to, że w Turku mamy kilka rodzajów dróg, tj. drogi wewnętrzne, gminne, powiatowe, wojewódzkie i krajowe, warto wiedzieć, kto odpowiada za ich utrzymanie, szczególni w okresie zimowym.

  0 komentarze
0 komentarze

Santander Consumer Bank – dlaczego warto go wybrać?

Rynek produktów finansowych jest obecnie niezwykle bogaty. Banki wyrastają na każdym rogu jak grzyby po deszczu i kuszą nowych klientów swoimi ofertami. Potrzebujesz kredytu, ale nie wiesz z czyich usług skorzystać? Zobacz, dlaczego warto obdarzyć zaufaniem właśnie Santander Consumer Bank!

  0 komentarze
0 komentarze

Kary za brak OC w 2020 roku

Dla większości posiadaczy pojazdów, wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej to rzecz absolutnie normalna. Jak się jednak okazuje nie dla wszystkich. Otóż szacuje się, że po polskich drogach porusza się aż 100 000 kierowców bez ważnej polisy OC. Wiąże się to oczywiście z licznymi problemami np. w sytuacji, kiedy kierowca posiadający OC zderzy się z tym, który wyżej wspomnianej nie posiada. Ponadto przekłada się również na wysokość opłat dla uczciwych kierowców, którzy to OC konsekwentnie opłacają.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kawęczyn: Spotkanie z Mikołajem w Wojciechowie

Dnia 8 grudnia 2019 panie z koła gospodyń wiejskich "Wojciechowianki" zorganizowały w świetlicy wiejskiej spotkanie mikołajkowe powiązane z warsztatami bozonarodzeniowymi.

  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: „Dnia jednego o północy”, czyli spotkanie wigilijne w Galewie

„Opłatkowe Inspiracje Galewskiego Wzgórza Przemienienie” to przesłanie, które towarzyszyło wyjątkowej uroczystości, która odbyła się dzisiaj, tj. 8 grudnia w Szkole Podstawowej w Galewie. Wydarzenie rozpoczęło się od mszy świętej w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego.

  0 komentarze
0 komentarze

Fakturowanie w 2020 roku

Będąc przedsiębiorcom często podejmuje się decyzje, które mają wpływ na firmę. Aby zadbać o rozwój prowadzonego biznesu istotny jest wybór dobrego programu do fakturowania. Kiedy jest najlepszy czas na taką decyzję? Na pewno koniec roku skłania do przemyśleń a nowy do inwestycji w nowe, bardziej opłacalne narzędzia do pracy w firmie. Jaki wybrać program do fakturowania? Sprawdźmy na przykładzie.

  0 komentarze
0 komentarze

Rozdzielność majątkowa a długi

Związek małżeński zawierany jest na dobre i na złe. Niestety w niektórych przypadkach ta zasada nie ma znaczenia. Z powodu złych decyzji współmałżonka, możemy stanąć przed sytuacją, która doprowadzi do tego, że będziemy spłacać jego długi. Jak się przed tym uchronić?

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

PGKiM: Podziel się zniczem

Na cmentarzu komunalnym w Turku postawiliśmy zniczodzielnię. Zachęcamy wszystkich odwiedzających cmentarz do dzielenia się zużytymi zniczami, które po wymianie wkładu można jeszcze wykorzystać.

  0 komentarze
0 komentarze

Dlaczego pufy dla dzieci to dobry pomysł na prezent?

Kiedy musimy kupić dla dziecka prezent, pojawia się problem. Półki w sklepach są przepełnione i trudno malucha zaskoczyć. Czy sprawdzi się pufa?

  0 komentarze
0 komentarze

Bez wizy do USA - jak dopełnić formalności?

Od 11.11.2019 roku Polacy mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez konieczności posiadania wizy. Dzieje się tak dlatego, że Polska dołączyła do 38 krajów, które są objęte programem Visa Waiver Program USA.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Black Friday coraz bliżej - jakie miejsca warto odwiedzić?

Wielkimi krokami zbliża się Black Friday. Poznaj historię tego niezwykłego święta i dowiedz się, jakie sklepy wezmą w nim udział.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Telewizory Samsung – który model wybrać?

Telewizor to urządzenie, które jest standardem w większości polskich domów. Na rynku pojawiają się coraz nowocześniejsze modele, które przystosowane są nie tylko do oglądania tradycyjnej telewizji, ale także gier i innych form rozrywki. Dużą popularnością cieszą się telewizory Samsung, gdyż mimo zaawansowanej technologii, wyróżniają się przystępną ceną. Na co zwracać uwagę, wybierając telewizor, aby był dopasowany do potrzeb?

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

PGKiM: Licznik ogrodowy na wiosnę i lato

Wielu właścicieli domów instaluje ogrodowe liczniki na wodę. Wszystkim przypominamy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury, wody zużytej do celów ogrodowych nie rozliczymy przez cały rok kalendarzowy.

  0 komentarze
0 komentarze

Zasada działania nowoczesnych klimatyzatorów

O ile stosunkowo łatwo jest zrozumieć, jak działają elektryczne urządzenia grzewcze, o tyle klimatyzacja, której najważniejszym zadaniem jest schładzanie powietrza, jest dla wielu ludzi czymś, czego działanie niełatwo wytłumaczyć. Spróbujmy więc objaśnić to jak najprościej.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Przesiądź się na elektryczną hulajnogę albo deskorolkę!

Aktywność fizyczna jest w naszym życiu bardzo ważna. Aby szybko dotrzeć na miejsce i jednocześnie nie zanieczyszczać środowiska, wybieramy różne formy transportu, które pozwalają nam na wykazanie się pod względem wyczynowym.

  0 komentarze
0 komentarze

Ryszard Bartosik ponownie Wiceprzewodniczącym Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

14 listopada wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska otworzyła pierwsze posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w której skład weszło 31 posłów (20 przedstawicieli PiS, 5 przedstawicieli KO; 2 przedstawicieli Lewicy; 3 przedstawicieli KP-PSL-Kukiz'15, 1 przedstawiciel Konfederacji).

  0 komentarze
0 komentarze

Mikrorachunek podatkowy od 1 stycznia – możesz go sprawdzić już od dziś

• Od 1 stycznia 2020 r. PIT, CIT i VAT zapłacisz do urzędu skarbowego wyłącznie za pomocą indywidualnego rachunku podatkowego (mikrorachunku podatkowego).
• Swój numer mikrorachunku możesz sprawdzić już teraz w generatorze dostępnym na stronie podatki.gov.pl lub w dowolnym urzędzie skarbowym.
• Wystarczy podać swój numer PESEL lub NIP.

  0 komentarze
0 komentarze

Urząd Miasta: Kto i dlaczego szkodzi wizerunkowi Turku?

W ostatnim czasie szczególną uwagę kieruje się na list intencyjny, jaki Miasto podpisało z przedstawicielem japońskiego inwestora, zainteresowanego dzierżawą gruntu w Tureckiej Strefie Inwestycyjnej.

  0 komentarze
0 komentarze

PGKiM: To dobry czas na wymianę przyłączy

W związku z mającą nastąpić budową ulicą Zdrojki Lewe, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku zwraca się do mieszkańców tej ulicy o zadbanie o swoje przyłącza wodno-kanalizacyjne.

  0 komentarze
0 komentarze

Dlaczego warto dbać o stan siłowników hydraulicznych?

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie wielu branż przemysłowych bez układów hydraulicznych. Umożliwiają one prace różnym maszynom, a także usprawniają transport. Najważniejszym elementem takiego układu jest silnik hydrauliczny. Aby działał efektywnie i bezpiecznie, należy o niego systematycznie dbać. Sprawne działanie jednostki to sposób na uniknięcie mniejszych lub większych usterek, które w konsekwencji mogłyby doprowadzić do strat finansowych.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.