Perkolator do kawy - czym kierować się przy zakupie urządzenia?

Kawa to napój, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem na całym świecie. Wielu z nas zaczyna od niej dzień, ciesząc się aromatem i smakiem świeżo parzonej czarnej ambrozji. Jednym z tradycyjnych sposobów jej przygotowywania jest perkolator. Ale czym kierować się przy zakupie tego urządzenia? Wybór odpowiedniego modelu może zdecydowanie wpłynąć na jakość naszej porannej kawy.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

"Region w sercu", czyli Anna Majda do Senatu

Szanowana Pani Anno, po co to Pani? Po co Pani startuje do Senatu RP? Przecież jest Pani lekarką, lekarze nie zarabiają źle. Skąd pomysł na start do Senatu?

  1 komentarz
1 komentarz

Najlepsze diety wegańskie dla Twojego zdrowia i Twojej sylwetki!

Niestety to prawda, reklamy mięsa i przetworów mięsnych ze wszystkich filarów krzyczą do nas zjedz mnie! Ale mój organizm powiedział Stop! Niej jem produktów odzwierzęcych już dwa lata, jestem na diecie wegańskiej i jestem niezmiernie wdzięczna mojemu mózgowi i wszystkim tym, którzy w moim organizmie odpowiadają za moje odżywianie, za to, że zdecydowałam na taki krok - rezygnację z produktów mięsnych. Nadszedł czas, kiedy trzeba przejść na lżejszą i zdrowszą żywność, a na pozytywne efekty nie musiałam długo czekać. Z pomocą przyszedł mi catering wegetariański i wegański oraz dietetyk, który opracował dla mnie zrównoważony i urozmaicony plan żywieniowy.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Zgodnie z artykułem 11a ust. 1 i 11f ust. 3 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 162) oraz art. 61 §4 i art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2023 r. poz. 775 ze zm.)

  0 komentarze
0 komentarze

PGKiM: Trwają przetargi związane z geotermią Turek

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku ogłosiło dwa postępowania przetargowe, związane z wyłonieniem wykonawców prac przy turkowskiej geotermii.

  0 komentarze
0 komentarze

HolidayPark.pl — jak zaplanować idealny weekend nad morzem z rodziną?

Planowanie weekendu nad Morzem Bałtyckim z rodziną nie musi być skomplikowane. Ważne jest, by znaleźć odpowiednie zakwaterowanie, które spełni oczekiwania każdego członka rodziny. Serwis HolidayPark.pl to narzędzie, które pomoże w tej kwestii. Jak skorzystać z jego oferty, by weekend nad morzem był niezapomniany?

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Najbardziej znani święci w religii katolickiej

W religii katolickiej kult świętych odgrywa ważną rolę. Są oni wzorami do naśladowania, przewodnikami duchowymi i orędownikami przed Bogiem. Wiele postaci świętych zyskało ogromną popularność i ich kult przekracza granice krajów i kontynentów.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Ubezpieczenia samochodowe - najczęściej popełniane błędy

Posiadanie własnego pojazdu to nie tylko przywilej, ale również obowiązek. Każdy właściciel auta, aby poruszać się legalnie po drogach, potrzebuje ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, a więc popularne OC. Niestety, właściciele samochodów dopuszczają się wielu błędów, które mogą okazać się kosztowne. Jakie błędy są najczęściej spotykane przy zakupie OC samochodu? Czego warto się ustrzegać? Zapraszamy do przeczytania artykułu poniżej.

  0 komentarze
0 komentarze

Wielkopolska zaprasza na Smaki Regionów

Samorząd Województwa Wielkopolskiego, jak co roku, zaprasza na swoje stoisko podczas Targów „Smaki Regionów”. Organizatorami wydarzenia są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Związek Województw RP. Tegoroczna edycja jednego z najsmaczniejszych wydarzeń kulinarnych, w którym prezentowane będą produkty regionalne niemal z wszystkich zakątków Polski potrwa od 29 września do 1 października, w pawilonie 3A na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

  0 komentarze
0 komentarze

Wiedza, współpraca, zaangażowanie. Spotkanie partnerów projektu „Czas na Młodych – punkty doradztwa dla młodzieży”

O narzędziach jakie dostępne są dla młodych mieszkańców powiatu tureckiego w ramach projektu pilotażowego „Czas na Młodych – punkty doradztwa dla młodzieży” realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Turku rozmawiano w piątek, 22 września podczas spotkania partnerów przedsięwzięcia.

  0 komentarze
0 komentarze

Prace w parku zmierzają ku zakończeniu

Rewitalizacja parku zbliża się do końca. Nowa firma prowadzi prace, a jej efekty są widoczne.

  5 komentarze
5 komentarze

Starosta zablokował kolejną inwestycję w Turku

Starosta Turecki zablokował budowę ul. Św. Barbary, o którą wnioskowali radni PiS i na którą Miasto Turek złożyło wniosek do rządowego programu „Polski Ład”. Zablokował pomimo tego, że Miasto i projektant spełnili każde żądanie powiatu o złożenie wyjaśnień i uzupełnień do wniosku.

  0 komentarze
0 komentarze

Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Zgodnie z artykułem 11a ust. 1 i 11f ust. 3 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 176 za zm.) oraz art. 61 § 4 i art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2023 r. poz. 775 ze zm.)

  0 komentarze
0 komentarze

Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Zgodnie z artykułem 98 § 1 i art. 101 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 775 ze zm.)

  0 komentarze
0 komentarze

"Nowoczesny Druk Wielkoformatowy: Mapy Geodezyjne i Fotografie na Wyciągnięcie Ręki"

W dzisiejszym dynamicznym świecie, druk wielkoformatowy odgrywa niezastąpioną rolę w realizacji projektów geodezyjnych oraz w tworzeniu pięknych fotografii o imponującej jakości. Jednak, aby osiągnąć najwyższą jakość i dokładność, warto poznać usługi prototypowni Tureckiej Izby Gospodarczej, która oferuje nie tylko wyjątkową jakość, ale także nowoczesne rozwiązania i profesjonalne doradztwo.

  6 komentarze
Etykiety:
TIG
6 komentarze

OBWIESZCZENIE STAROSTY TURECKIEGO

Zgodnie z artykułem 11d ust. 5 i ust. 6 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 162) oraz art. 61 § 4 i art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2023 r. poz. 775 ze zm.)

  0 komentarze
0 komentarze

Podziękowania

.

  0 komentarze
0 komentarze

Chcesz zostać myśliwym? Musisz zdać testy!

Myślistwo w naszym kraju ma bardzo długą i bogatą tradycję. Nic więc dziwnego, że wciąż nie brakuje osób, które marzą o tym, by dołączyć do grona myśliwych. Musimy mieć jednak świadomość, że nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Przynależnictwo do związku myśliwych regulowane jest prawnie i wymaga od kandydata zdania odpowiednich egzaminów. Jak wyglądają? Czego możemy się po nich spodziewać? Przekonajmy się.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Nabór kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych Powiatu Tureckiego

Z uwagi na kończącą się kadencję Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych Powiatu Tureckiego, uprzejmie informujemy, że w dniu 1 września 2023r. w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego ukazało się Ogłoszenie Starosty Tureckiego w sprawie zgłaszania kandydatów do Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych Powiatu Tureckiego (poz. 7965).

Zgłoszenia należy składać w formie pisemnej w zamkniętej kopercie z dopiskiem „dotyczy zgłoszenia kandydata na członka Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Turku” zgodnie z załącznikiem do niniejszego ogłoszenia na adres: Starostwo Powiatowe w Turku, ul. Kaliska 59, 62-700 Turek do dnia 11 października 2023 r. Serdecznie zachęcamy do zgłaszania kandydatów.

  0 komentarze
0 komentarze

Weekend pełen orientalnych smaków. Klimatyczne otwarcie restauracji Aliya

Nazwa Aliya wyrażać ma wyjątkowość i pozytywne cechy. To symbol siły i odwagi. Taka właśnie jest restauracja Aliya - nowe miejsce na kulinarnej mapie Turku, której otwarcie przyciągnęło wielu gości spragnionych oryginalnych i orientalnych smaków.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.