Dobra: Samorząd dołoży ponad 26 tys. zł do dokumentacji na kolej z Konina do Turku

Udzielenia Województwu Wielkopolskiemu pomocy finansowej w formie dotacji celowej na realizację zadania pn. „Opracowanie dokumentacji pod nazwą: Wstępne Studium Planistyczno – Prognostyczne dla projektów w ramach programu Kolej+” było jednym z punktów środowej (4 sierpnia) sesji rady miejskiej w Dobrej. Wszyscy zebrani poparli przedstawiony im projekt uchwały.
 
 
 
  1 komentarz
1 komentarz

Kawęczyn i Brudzew szukają chętnych na fotowoltaikę

Do 13 sierpnia w gmina Kawęczyn i Brudzew prowadzony jest nabór uzupełniający deklaracji na montaż instalacji fotowoltaicznych w ramach projektu dotyczącego wykorzystania energii odnawialnej we wspomnianych gminach. Działanie dofinansowane zostało ze środków unijnych WRPO 2014-2020.

  0 komentarze
0 komentarze

Jaka karma dla szczeniaka będzie najlepsza?

Szczeniak to dużo młodsza wersja psa, która wymaga od właściciela ogromnego zaangażowania. Podobnie jak w przypadku człowieka, u szczeniąt okres wzrostu jest naprawdę bardzo ważny. Istotna również będzie dobra karma, którą zaserwujemy zwierzakowi. Wielu właścicieli zadaje sobie jednak pytanie, jaka karma sprawdzi się w takich sytuacjach?

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kondolencje

.

  0 komentarze
0 komentarze

#SzczepimySię w Dobrej! Już w najbliższą niedzielę bez rejestracji

Polska jest w trakcie realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciwko Covid-19. Program ma na calu zagwarantowanie bezpieczeństwa i skuteczności szczepień wśród obywateli. W najbliższą niedzielę Burmistrz Dobrej zaprasza na szczepienia bez potrzeby wcześniejszej rejestracji.

  7 komentarze
7 komentarze

Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Zgodnie z artykułem 11a ust. 1 i 11f ust. 3 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz. U. z 2019r. poz. 1716) oraz art. 61 §4 i art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2021 r. poz. 753)

  0 komentarze
0 komentarze

Gm.Turek: Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora

Wójt Gminy Turek ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich,
Kaczki Średnie 63, 62-700 Turek

  1 komentarz
1 komentarz

Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Zgodnie z artykułem 11d ust. 5 i ust. 6 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r., o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz. U. z 2020r. poz. 1363) oraz art. 61 § 4 i art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2021 r. poz. 735.)

  1 komentarz
1 komentarz

Dobroczynny cynk – działanie na skórę

Istnieją takie składniki, które okazują się niezbędne w kosmetykach pomagających w walce z trądzikiem. Jednym z nich jest właśnie cynk, czyli pierwiastek, który potrafi zdziałać prawdziwe cuda w leczeniu różnego rodzaju niedoskonałości. Bardzo często obecny jest on w składach dermokosmetyków, ale doskonale działa także w przypadku innych rodzajów skóry. Jakie jeszcze zalety ma cynk? Działanie regenerujące i eliminujące wolne rodniki to najlepsze, co go wyróżnia.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Czy warto zapisać się na kurs na drona?

Wielu ludzi traktujących drony jako ten idealny patent do zarabiania pieniędzy zapewne zrobi sobie uprawnienia, czyli pójdzie na kurs powiązany z ćwiczeniami i pewną liczbą wykładów. Tego typu kurs rzecz jasna wydaje się być opcja niezbędną dla kogoś, kto chce najpierw nagrać film za pomocą drona, a potem go edytować za pomocą laptopa z procesorem Core i9 o ośmiu rdzeniach i z tym specjalnym oprogramowaniem.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Gdy rośliny chorują, zadbaj o ogród z Mrówką

Kiedy rośliny w ogrodzie zaczynają chorować i pojawiają się pasożyty wcale nie oznacza to, że trzeba pozbyć się kwiatów czy krzewów. W sklepach Mrówka dostępna jest cała gama produktów, które pozwolą walczyć nie tylko z typowymi chorobami, ale też chociażby z insektami takimi jak coraz powszechniejsza ćma bukszpanowa.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Nowe oblicze zdrowego żywienia z dietą pudełkową

Każdy chce cieszyć się pięknym ciałem i szczupłą sylwetką. Wielu z nas sądzi jednak, że aby tego dokonać potrzeba wielu wyrzeczeń. Zdrowa dieta z podświadomości większości społeczeństwa kojarzy się z monotonnym, niesmacznym jedzeniem i godzinami spędzonymi w kuchni. Jak jednak w dzisiejszych czasach znaleźć na to czas? Z pomocą przychodzi nam catering dietetyczny. Jest to niemalże idealne rozwiązanie dla każdego. Dieta pudełkowa z dostawą daje nam niesamowitą możliwość jedzenia smacznie i różnorodnie, ale przede wszystkim zdrowo i pełnowartościowy.

  0 komentarze
0 komentarze

Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Zgodnie z artykułem 11d ust. 5 i ust. 6 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz. U. z 2020r. poz. 1363) oraz art. 61 § 4 i art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2021 r. poz. 735)

  0 komentarze
0 komentarze

Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Zgodnie z artykułem 11a ust. 1 i 11f ust. 3 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 1363) oraz art. 61 §4 i art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2021 r. poz. 735)

  0 komentarze
0 komentarze

Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Zgodnie z artykułem 11d ust. 5 i ust. 6 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1363) oraz art. 61 § 4 i art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2021 r. poz. 753)

  0 komentarze
0 komentarze

Karmy dla szczeniaka. Jakie wybierać? Jak często powinien jeść szczeniak?

Szczenięta w bardzo krótkim czasie muszą stać się dorosłymi psami. Urosną - w zależności od rasy - w 12-24 miesięcy. Karma dla szczeniaka musi więc być odpowiednio wybrana i właściwie dawkowana, by tak się stało. W żywieniu szczeniąt i psów dorosłych są różnice. Dobra karma przeznaczona dla szczeniaka powinna, powinna zapewniać jet go rozwój, w tym rozwój układu nerwowego. Świetna karma jest bardzo pomocna w rozwoju szczeniąt. Skład karmy dla młodych psów ma kluczowe znaczenie, dlatego nigdy nie wolno szczeniaków karmić karmą dla psów dorosłych. Szczeniaki wymagają dodatkowej suplementacji, stąd inny skład karmy przeznaczanej dla nich. Czy powinna to być karma sucha czy mokra? Jak często ją podawać?

  0 komentarze
0 komentarze

Budowa pod okiem profesjonalisty

Planując budowę pamiętać trzeba, że to na inwestorze spoczywa obowiązek zapewnienia objęcia funkcji kierownika budowy przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia. Tutaj z profesjonalną pomocą przychodzi firma prowadzona przez Jana Kubiaka, która zajmuje się kierowaniem i nadzorowaniem budowami.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dlaczego drzwi zewnętrzne MIKEA to najlepszy wybór?

Firma MIKEA jest rodzinną, polską firmą ze Śląska, założoną w roku 1990. W pierwszych latach istnienia firma zajmowała się działalnością handlową. W późniejszym okresie skoncentrowała się na wytwarzaniu stolarki otworowej, po kilku latach specjalizując się w produkcji drzwi wejściowych.

  0 komentarze
0 komentarze

Stwórz wyjątkowe i funkcjonalne wnętrza z Mrówką

Letni czas sprzyja chęci działania i tworzenia. Sprzyja również remontom oraz pracom, które przysłużyć mają się zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Co zrobić, by było jeszcze piękniej? Udać się do sklepu Mrówka, gdzie znaleźć można wiele inspiracji oraz… promocji!

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Komunikat dotyczący szczepień w Punkcie Szczepień Powszechnych w Turku

W Punkcie Szczepień Powszechnych w Zespole Szkół Technicznych przy ul. Milewskiego 3 B w Turku

zostanie uruchomiony dodatkowy zespół szczepiący

W dniach 9 lipca 2021 r. (piątek) i 10 lipca 2021 r. (sobota)

w godz. od 9:00 do 15:00

będzie możliwość szczepienia dzieci od 12 roku życia oraz dorosłych I i II dawką.

  7 komentarze
7 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.