4 powody, dla których warto wykorzystywać kalkulator GPS, planując firmowy budżet

Kalkulator GPS

Im prężniej działa Twoja firma, tym więcej wydatków czeka Cię każdego miesiąca w związku z jej prowadzeniem. Ważną część kosztów funkcjonowania biznesu mogą stanowić wydatki związane z obsługą floty pojazdów, dlatego warto skorzystać z narzędzi, które ułatwią Ci ich oszacowanie. Jeden z nich to kalkulator GPS. Zobacz, czym jest i dlaczego może Ci się przydać.

Kalkulator GPS to interaktywne narzędzie internetowe, które pozwala szybko oszacować, ile można zaoszczędzić dzięki instalacji systemu monitoringu w autach należących do floty. Dlaczego warto sięgnąć po to praktyczne rozwiązanie? Oto kilka istotnych powodów.

1. Kalkulator pozwoli Ci obliczyć, czy montaż monitoringu pojazdów się opłaci

Inwestycja w nowoczesny system monitoringu flot wiąże się ze znaczącym wydatkiem, możesz się więc zastanawiać, czy Twoją firmę na niego stać i czy rzeczywiście zaoszczędzisz. Szybka kalkulacja wskaże, o ile w ciągu roku obniżą się Twoje wydatki na paliwo. Porównasz zatem koszt inwestycji ze zwrotem (który będzie następował przez wiele lat) i podejmiesz świadomą decyzję.

2. Odpowiedź na pytanie o oszczędności na paliwie zyskasz w kilka chwil

Prosty i funkcjonalny kalkulator GPS, np. ten przygotowany przez Konsalnet, wymaga wpisania tylko kilku danych. Musisz wskazać jedynie:
• typ pojazdów należących do Twojej floty (mogą to być auta osobowe, ciężarowe, a także pojazdy specjalne, np. maszyny budowlane czy rolnicze),
• ich średnie spalanie,
• średni miesięczny przebieg aut,
• orientacyjny koszt paliwa.

Narzędzie pracuje w oparciu o informacje uzyskane od dotychczasowych klientów, którzy zainstalowali system monitoringu. Można jednak ustawić jego parametry w dowolny sposób, by wykonać własną kalkulację.

3. Uzyskane dane przydadzą się przy planowaniu budżetu na kolejny rok

Jeśli zakup monitoringu GPS to plan na kolejny rok finansowy, warto wpisać go w budżet firmy i uwzględnić zarówno koszty, jak i wydatki. Pozwoli Ci to lepiej zaplanować inwestycje i zwiększy szanse na „domknięcie” przyszłorocznego planu finansowego.

4. Informacje będą przydatne, jeśli zamierzasz ubiegać się o kredyt na inwestycję lub o dotację

We wnioskach o przyznanie kredytów i dotacji w ramach różnych programów operacyjnych bardzo często należy przedstawić szacunkowy kosztorys – związany zarówno z wysokością inwestycji, jak i z planowanym zwrotem z tejże. Dane z kalkulatora dostarczą Ci rzetelnych informacji, które możesz przedstawić w dokumentacji. Warto przy tym pamiętać, że poziom oszczędności podany przez kalkulator GPS jest szacunkowy. W rzeczywistości koszty eksploatacji pojazdów mogą się obniżyć w znacznie większym stopniu, ponieważ system monitoringu:

• pomoże wyeliminować nadużycia, związane m.in. z kradzieżą paliwa i wykorzystaniem samochodów służbowych do celów prywatnych;

• ułatwi obsługę procesów związanych z zarządzaniem dokumentacją aut;

• zoptymalizuje eksploatację pojazdów – przypomni Ci np. o terminowym wykonaniu przeglądów i wykupieniu nowego ubezpieczenia (co zapobiegnie dodatkowym opłatom wynikającym z opóźnień oraz innym niepotrzebnym kosztom).

Skorzystanie z kalkulatora GPS jest zupełnie bezpłatne. Warto więc zajrzeć do niego już teraz i poznać skalę oszczędności wynikających z instalacji systemu monitoringu pojazdów.

"Jest fantastycznie żyć ekologicznie, czyli Zielon...
XXVI Noc Samurajów

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
poniedziałek, 20 maj 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.