Adwokaci odpowiedzą na pytania nauczycieli i rodziców

Adwokaci odpowiedzą na pytania nauczycieli i rodziców

Sytuacja w polskiej oświacie doprowadziła do tego, że zdesperowani nauczyciele postanowili wyrazić swój sprzeciw wobec działań MEN. W obliczu prowadzonych rozmów ze strona rządową nie pojawiły się żadne racjonalne propozycje rozwiązania problemów. To zadecydowało o rozpoczęciu strajku nauczycieli we wszystkich rodzajach placówek oświatowych w Polsce.

W dniu 10 kwietnia odbył się pierwszy z egzaminów gimnazjalnych przeprowadzony mimo zaburzeń w pracy szkól. Rząd uznał, że poradzi sobie mimo protestu nauczycieli i udowodni, że nie są oni konieczni do przeprowadzenia egzaminów. W tym też kierunku zmienił ustawę o powoływaniu osób do komisji nadzorujących egzamin. Według przedstawicieli rządu w komisjach dzisiaj mogli zasiąść ludzie bez konkretnego szkolenia, bez odpowiednich kwalifikacji, bez badań lekarskich, nie obowiązywały ich żadne zaświadczenia o niekaralności, a o szkoleniu BHP nikt nawet nie wspomniał.

Nauczyciele zwracają się wobec powyższego z pytaniami do adwokatów, którzy gremialnie poparli strajk nauczycieli i solidarnie ich wspierają. Na te i wiele innych pytań przyjdzie niebawem adwokatom odpowiedzieć, a ich glos będzie kluczowym, jeśli chodzi o ważność egzaminów gimnazjalnych. Odnośnie prac w komisjach nadzorujących egzaminy pojawiają się wątpliwości czy przepisy prawne zezwalają na taką czynność nauczycielom przedmiotu, z którego w danym dniu uczniowie piszą egzamin? Do tej pory taka sytuacja nie miała prawa się zdarzyć. Kwestią podlegającą dyskusji są też telefony komórkowe, z których członkowie komisji korzystali w trakcie egzaminu.

Osobne warunki do pisania egzaminu powinny zostać stworzone dzieciom z orzeczoną dysfunkcją. Im w świetle rozporządzenia należało stworzyć optymalne warunki do pracy biorąc również pod uwagę wydłużony czas pracy na egzaminie. W wyniku braku kadrowych dyrektorzy szkół odpowiedzialni za przeprowadzenie egzaminów nie sprostali wymogom i takich warunków uczniom z dysfunkcjami nie zabezpieczyli, co też budzi wszelkie wątpliwości rodziców. Nigdy w dziejach oświaty taka sytuacja nie miała miejsca, dlatego pomoc adwokatów będzie nieodzowna i konieczna. Jeżeli będziesz chciał znaleźć dobrego prawnika, to poszukaj go w internecie, choćby na branżowym portalu https://polecprawnika.pl/

Wobec tego pojawia się kolejne pytanie, gdzie procedury? Czy dotyczą tylko nauczycieli, a wszyscy pozostali powołani do prac komisji w zastępstwie nauczycieli mają dowolność postępowania? Na takie rzeczy zwracają dzisiaj uwagę nie tylko nauczyciele, ale także rodzice, zastanawiając się nad ważnością przeprowadzanych egzaminów. Na ile rzecz odbywała się na mocy prawa, a ile było jego nadużyć, będą zabierać głos adwokaci i prawnicy. To oni ocenią czy egzaminy odbyły się zgodnie z prawem i czy nie ma podstaw do jego podważenia.

Co i dlaczego takie drogie? Radny Serafiński pyta ...
Przyganiał kocioł garnkowi, czyli radni o kulturze...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.