Agnieszka Augustyniak: Park bez hucznego otwarcia. Czy burmistrz ma powody do wstydu?

Park Miejski

Rewitalizacja Parku Miejskiego w Turku to największa inwestycja finansowa Burmistrza Romualda Antosika, park miał stać się perełką na miarę parku wodnego. Koszt to kwota ponad 20 mln złotych!

Po trwającej 4 lata modernizacji, zmianach wykonawców i rosnących kosztach mieszkańcy doczekali się otwarcia.

Niestety, ale wizyta w parku rozczarowuje! Już w wejściu głównym pojawia się przedziwna drewniana konstrukcja ograniczająca poruszanie się większych pojazdów, a pozostałości po starym ogrodzeniu wystają z powierzchni gruntu utrudniając poszuszanie się osób na wózkach.

Szyld z nazwą parku został na szybko przybity do frontu muru.

Tuż przy wejściu znajdują się toalety, niestety zamknięte, a estetyka wykończenia poddasza szaletu z płyty pilśniowej, pozostawia wiele do życzenia.

Kolejne rozczarowanie to amfiteatr, którego dach nie ma odwodnienia i woda opadowa swobodnie spływa strugą na tylnej ścianie konstrukcji i kolumnach, powodując niestetyczne zacieki.

Plac przy pomniku J.Piłsudskiego właściwie został tylko wysypany tłuczniem. Wygląda jak plac przeładunkowy przy bocznicy kolejowej. Tylko tyle?

Staw przy amfiteatrze częściowo nie posiada ograniczników-barierek, co stwarza bardzo duże niebezpieczeństwo dla bawiących się tam dzieci.

Kort do tenisa ziemnego całkowicie zalany wodą uniemożliwia poruszanie się i grę.

Miasteczko ruchu drogowego częściowo zalane, rowerem można przejechać, ale nie jest to miejsce do samodzielnego korzystania przez dzieci.

Należy dodać, że lampy w parku świecą się cały dzień.

Najlepiej prezentuje się wybieg dla psów, może dlatego, że teren nie został zupełnie zmieniony, a jedynie ogrodzony siatką i ustawiono na nim przeszkody.

Ławki betonowe pokryto drewnianymi deskami, które zgodnie z zapowiedzią Radnego Marcina Deruckiego już na wiosnę mają zostać pomalowane przez Panią Wiceburmistrz.

No i CYK!

Agnieszka Augustyniak

PGKiM przegrywa w sądzie ze wspólnotami mieszkanio...
Danuta Werc menadżerem roku, czyli „Sukces Roku w ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - turek w piątek, 09 lutego 2024 08:24

I na to badziewie poszły nasze miliony?! Przecież to nie przypomina parku! Oddajcie stary park!

I na to badziewie poszły nasze miliony?! Przecież to nie przypomina parku! Oddajcie stary park!
Gość - Norbert w środa, 07 lutego 2024 14:07

W tym parku ostatnio byłem około 20 lat temu. Nie był cudowny, ale naturalny. Trochę mroczny. Liczyłem, że po tewitalizacji będzie zachwycał, wyszła porażka! Wstyd. Gdzie widać te 20 milionów??? Kto je wziął i za co? Skandal!

W tym parku ostatnio byłem około 20 lat temu. Nie był cudowny, ale naturalny. Trochę mroczny. Liczyłem, że po tewitalizacji będzie zachwycał, wyszła porażka! Wstyd. Gdzie widać te 20 milionów??? Kto je wziął i za co? Skandal!
Gość - Gość w wtorek, 06 lutego 2024 11:38

Burmistrz w pełnej krasie......czytaj błocie

Burmistrz w pełnej krasie......czytaj błocie:D:D:D
Gość - Gosc w wtorek, 06 lutego 2024 09:48

Mam nadzieję, że krytycy inwestycji miejskich tak samo "obiektywnie" oceniają inwestycjie powiatowe. Może niech się zainteresują jak wygląda sztandarową inwestycja powiaty czyli hala przy LO. Przeciekajacy dach, woda płynąca po ścianach odpadająca farba. Niestety przy wszelkich inwestycjach znajdą się jakieś niedoróbki

Mam nadzieję, że krytycy inwestycji miejskich tak samo "obiektywnie" oceniają inwestycjie powiatowe. Może niech się zainteresują jak wygląda sztandarową inwestycja powiaty czyli hala przy LO. Przeciekajacy dach, woda płynąca po ścianach odpadająca farba. Niestety przy wszelkich inwestycjach znajdą się jakieś niedoróbki:(
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.