Andrzej Styczyński: Państwo teoretyczne

nowoczesnas

W odróżnieniu od poprzednich rządów, gdzie tylko kradli i oszukiwali, służby państwowe nie działały, i za których państwo było jedynie teoretyczne, teraz mamy państwo dumne , bogate, a wszystkie służby są zwarte i gotowe. Tyle teoria i propaganda.

Prawda jest jednak taka, że pięć lat prosperity wykorzystano na przeprowadzenie transferów socjalnych na niespotykaną skalę, jednocześnie kompletnie zaniedbując wiele innych instytucji publicznych.

Suweren oczywiście cieszy się z gotóweczki do rączki i patriotycznych aktów strzelistych w postaci obiecanych tysiąca mostów, stu obwodnic, centralnych portów lotniczych, fabryk aut elektrycznych, dronów, promów morskich, czy – bardziej lokalnie – kolei Turecko – Konińskiej. Suweren czasowo nie dostrzega upadającego szkolnictwa, sądów, zanieczyszczonego środowiska, upadającej służby zdrowia.

Pandemia koronawirusa okazała się jednak nieoczekiwanym testem dla Dobrej Zmiany. Tutaj już nie pomoże propaganda i zwalanie winy na poprzedników.

W tej batalii cele i zdania są jasne:
- Poprzez testy jak najszybciej wykryć i odizolować chorych i potencjalnie zarażonych.
- Zapewnić fachową i na wysokim poziomie opiekę nad ludźmi starszymi, w wieku powyżej 75 lat, dla których zarażenie się wirusem jest śmiertelnym zagrożeniem i kończy się śmiercią w ok. 15 procentach.

Jak aktualnie wygląda sytuacja:
Testów ( na wykrycie wirusa) robimy jak na lekarstwo, co daje fałszywy obraz, że mamy w Polsce mało ludzi zarażonych wirusem.
Szpitale nie mają respiratorów, odpowiednio przygotowanych sal, a nawet odpowiednich kombinezonów i masek ochronnych żeby zabezpieczyć lekarzy i personel pomocniczy.
Końcową oceną tego, jak Państwo Polskie poradziło sobie z pandemią koronawirusa będzie ilość zgonów, w przeliczeniu na milion mieszkańców, w stosunku do innych krajów Unii Europejskiej.

I wtedy zobaczymy, czy po pięciu latach rządów PiS-u, mamy państwo prawdziwe, czy teoretyczne.

Odwołane rekolekcje. Msze dla maksymalnie 50 osób
Od północy zamknięte kluby i restauracje. Ogranicz...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Piotr w niedziela, 22 marca 2020 19:48

wg miernego politykierka z jeszcze mierniejszej partyjki:
Francja, USA, UK, Holandia, Szwajcaria, Korea Południowa, Szwecja, Kanada, Norwegia, Dania, Austria itd to nie są państwa nawet teoretyczne tylko hipotetyczne. https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries
Dobrze że w Polsce nie rządzi ryży, bulem prezydentem i koparą ministrem zdrowia bo Polska w tym niechlubnym rankingu wyprzedziłaby Włochy.
Mimo wszystko dużo życzę dużo zdrowia.

wg miernego politykierka z jeszcze mierniejszej partyjki: Francja, USA, UK, Holandia, Szwajcaria, Korea Południowa, Szwecja, Kanada, Norwegia, Dania, Austria itd to nie są państwa nawet teoretyczne tylko hipotetyczne. https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries Dobrze że w Polsce nie rządzi ryży, bulem prezydentem i koparą ministrem zdrowia bo Polska w tym niechlubnym rankingu wyprzedziłaby Włochy. Mimo wszystko dużo życzę dużo zdrowia.
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.