Andrzej Styczyński: Sprawiedliwość według PiS-u

nowoczesnas

PiS nigdy nie liczył się z Konstytucją, normami międzynarodowymi, instytucjami stojącymi na straży prawa. W bezwzględnej walce o władzę niszczy wszystko co stanie mu na drodze.

Do tej pory jednak PiS w swoich poczynaniach starał się chociaż zachowywać pozory legalności.
W przypadku Trybunału Konstytucyjnego i Krajowej Rady Sądownictwa dokonywał przynajmniej prawnej ekwilibrystyki i stosował działania maskujące mające wobec własnego elektoratu przedstawić swoje działania jako legalne i demokratyczne. Krytykę swoich działań przedstawiał jako spór prawny toczony jednak w ramach obowiązującej Konstytucji. Tak to przedstawiał w PiS-owskiej telewizji.

PiS wiedząc, że 80% Polaków jest za pozostaniem Polski w Unii Europejskiej starał się nie wchodzić z Unią Europejską w otwarty konflikt. Kwestionował, ale jawnie nie odrzucał kompetencji instytucji Europejskich wiedząc czym to grozi i co możemy jako Polska stracić.
Teraz jednak po orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i związanego z nim orzeczenia Sądu Najwyższego kwestionującego najważniejsze zmiany w sądownictwie, przestał zachowywać jakiekolwiek pozory.

PiS czując ,że traci kontrole nad sytuacją poszedł na całość. Wysmażył ustawę bolszewicką, niemal żywcem z okresu stanu wojennego, której nie powstydziłby się żaden dyktator.

Ustawa, która wprost zabrania sędziom kwestionowania jakichkolwiek innych ustaw i decyzji rządu pod karą drakońskich kar finansowych i dyscyplinarnych łącznie z pozbawieniem sędziego prawa wykonywania zawodu.

Widać wyraźnie, że PIS idzie na zwarcie z Unią Europejską i jest gotów ponieść tego konsekwencje.
Widać ,że puściły ostatnie hamulce a nas wszystkich czeka ostra jazda bez trzymanki z wariatem za kierownicą.

Czego się możemy spodziewać - wszystkiego, a przede wszystkim pacyfikowania niezależnych mediów i bezwzględnego prześladowania opozycji łącznie z wyrzucaniem z pracy i zamykaniem do więzienia.

Rychło spodziewam się swoistej PiS-owskiej odmiany tzw. Ustaw Norymberskich w których rolę Żydów będzie stanowić opozycja i obywatele nie wykazujący wystarczającego entuzjazmu dla dokonań Dobrej Zmiany.

Malanów: To nie jest wymarzony budżet, czyli o fin...
„A to piernik… – ciasteczkowe cuda z piernika w bo...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 lutego 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.