Andrzej Styczyński: Widok z toalety

Image_1

Kaczyński lada chwila, poprzez podporządkowane sobie media oraz usadowione w Sejmie i na państwowych posadach marionetki, zacznie wielką ofensywę przeciwko Unii Europejskiej.


Długi czas liczył, że uda się uniknąć otwartego konfliktu, ale wyraźnie widać, że doszedł do wniosku, że już nic więcej nie osiągnie. Przez ponad dwa lata kluczył, ściemniał i wmawiał unijnym urzędnikom, że rozwalanie Trybunału Konstytucyjnego, Sądów Powszechnych, Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego to tylko zwykłe reformy.

Teraz, kiedy jest już przekonany ,że Unia nie odpuści ewidentnego łamania Konstytucji, deptania trójpodziału władzy i podstawowych reguł demokratycznych, Kaczyński rozpęta w kraju bezprecedensową, totalną akcję opluwania, dezawuowania, zohydzania i oskarżania Unii Europejskiej.
Świadomie i z premedytacją Kaczyński i jego ekipa poświęcą reputację, bezpieczeństwo i dobrobyt Polski w celu utrzymania się przy władzy.
 
Polska już nie jest na zachodzie postrzegana jako sojusznik. Nasza zdolność pozyskiwania partnerów do wspólnego działania w Europie zmalała do zera.
 
Żaden podatnik niemiecki nie zgodzi się na płacenie pieniędzy i wspieranie kraju w którym urzędnicy w randze ministrów publicznie stwierdzają, że „ Potomkowie oprawców nie nie będą nas uczyć demokracji” lub, że „ Niemcy uczyli nas demokracji za pomocą komór gazowych”.
Żaden podatnik włoski nie zgodzi się na wspieranie kraju, który nie wykazuje najmniejszej chęci współpracy w zakresie relokacji uchodźców, którzy zalewają Włochy.

Żaden podatnik francuski nie zgodzi się na pomaganie krajowi, którego wysocy urzędnicy w arogancki sposób zrywali zawarte kontrakty, oskarżają jego kraj o kolaborowanie z faszystami w czasie drugiej wojny i wypowiadają publicznie kpiące z Francuzów anegdotki.
Unia Europejska nie będzie swoimi pieniędzmi wspierała w Polsce dyktatury i Kaczyński o tym wie.

Zresztą co Polska pod rządami PiS-u mogłaby Europie zaproponować?.
Ostatnio Komisja Europejska ogłosiła listę swoich priorytetów: pieniądze budżetowe mają służyć przede wszystkim integracji imigrantów, dekarbonizacji energetyki, europejskiej polityce obronnej, stabilizacji strefy euro, wzmocnieniu społeczeństwa obywatelskiego. Do żadnego z tych nowych priorytetów Polska PiS się nie kwalifikuje.

W okresie kiedy Kaczyński był premierem, jeden z dziennikarzy niemieckich zapytał go jak ważny jest dla niego nasz zachodni sąsiad. Kaczyński odpowiedział, że on wie tylko gdzie na lotnisku we Frankfurcie znajduje się toaleta, i ta wiedza o Niemczech mu całkowicie wystarczy. Ta wypowiedź była bardzo szeroko komentowana.

Jeżeli będziemy się zachowywali nieodpowiedzialnie, to adekwatnie do tego będziemy traktowani. Nikt w Europie nie będzie szarpał się z wariatami. Po prostu zostawią nas na boku, i tyle.

Andrzej Styczyński
.NOWOCZESNA

 

Kawęczyn: Piłkarskich emocji w Tokarach nie zabrak...
Foto-partner miejskiej Karty Dużej Rodziny

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 29 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.