Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Apel Klubu Radnych PSL w sprawie przekształcenia turkowskiego szpitala

SP ZOZ Turek

Apel Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego w Radzie Powiatu Tureckiego,o podjęcie działań w zakresie dokonania zmiany decyzji Wojewody Wielkopolskiego związanej z przekształceniem Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku w placówkę dedykowaną walce z COVID-19 (szpital jednoimienny).

W związku z przekazaną opinii publicznej informacją o decyzji Wojewody Wielkopolskiego dotyczącej przekształcenia od dnia 23 października 2020 roku SP ZOZ w Turku w placówkę dedykowaną walce z COVID-19 (szpital jednoimienny) kierujemy nasz apel o pilne rozważenie przez Pana Starostę wspólnie z Zarządem Powiatu oraz Dyrektorem SP ZOZ możliwości złożenia odwołania od przedmiotowej decyzji Wojewody Wielkopolskiego do Ministra Zdrowa.
UZASADNIENIE:
Decyzją Wojewody Wielkopolskiego SP ZOZ w Turku z dniem 23 października ma się stać placówką jednoimienną, zajmującą się jedynie leczeniem chorych na Covid -19. Tym samym przestanie świadczyć opiekę dla pozostałych, niezakażonych pacjentów. Zdaniem radnych zrzeszonych w Klubie Radnych PSL w Radzie Powiatu Tureckiego konieczne jest podjęcie przez dyrekcję SP ZOZ w Turku oraz Zarząd Powiatu Tureckiego stosownych działań, mających na celu zmianę wspomnianej decyzji i wdrożenie rozwiązań , dostosowanych do możliwości organizacyjnych SP ZOZ w Turku np. poprzez wydzielenie w szpitalu jedynie części dostępnych łóżek dla chorych na SARS-CoV2. Utrzymanie obecnej decyzji naszym zdaniem oraz wielu osób, m.in. dużej części personelu naszego szpitala, wydaje się w tym momencie przeszacowaniem możliwości organizacyjnych szpitala i władz powiatu. Jednocześnie stwierdzamy, z+e Powiat Turecki nie powinien odżegnywać się od podjęciem działań w zakresie zabezpieczenia miejsc dla chorych na COVID-19, można jednak w tym zakresie działać niekoniecznie w sposób zero-jedynkowy. Nie trzeba od razu zamykać drzwi szpitala przed liczną grupą chorych z naszego powiatu, by zajmować się jedynie zaraz+onymi koronawirusem. Za przykład mogą posłużyć inne wielkopolskie szpitale m.in. w powiecie pleszewskim czy krotoszyńskim, w których realizowane będą działania z zakresu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania SARS-CoV2. Dzięki takim rozwiązaniom szpitale nie stają się placówkami dedykowanymi, a pozostali chorzy mogą leczyć się na oddziałach chirurgii, ortopedii czy chorób wewnętrznych. Wspomniany model w naszej opinii byłby bardziej optymalnym dla turkowskiego szpitala i mieszkańców powiatu tureckiego , niż idea powoływania szpitala jednoimiennego. Opierając się na powyższych przesłankach apelujemy do dyrektora SP ZOZ w Turku – Pana Krzysztofa Sobczaka o złożenie odwołania od wspomnianej decyzji i przesłanie stosownego pisma do Ministra Zdrowia. Ponadto apelujemy do Zarządu Powiatu Tureckiego o interwencję i podjęcie negocjacji z Wojewodą Wielkopolskim, w celu wypracowania optymalnych form walki z SARS CoV-2 na terenie powiatu, bez stwarzania znacznych niedogodności w zakresie ochrony zdrowia dla mieszkańców powiatu tureckiego.

Mariusz Seńko
Radny Rady Powiatu Tureckiego
Przewodniczący Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego w Radzie Powiatu Tureckiego

Uczennice klasy 8C SP1 w Turku w programie #SUPERK...
Zapotrzebowania na sprzęt nie zgłasza się w mediac...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.