Będzie się działo! 30. finał WOŚP już w najbliższą niedzielę

30. Finał WOŚP
uż w niedzielę, 30 stycznia odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na terenie Turku i okolic zaplanowano z tej okazji wiele atrakcji, wśród których jest m.in. bicie rekordu świata i przejażdżki specjalnym autobusem. 
 
 
 
Chociaż oficjalnie 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, to już dzień wcześniej będzie można wziąć udział w zabawach z maszynami tartacznymi, w lesie niedaleko Złoczewa. Atrakcjom towarzyszyć będzie również ognisko z pieczeniem kiełbasek. W niedzielny poranek (30 stycznia) wszyscy chętnie będą mogli natomiast specjalnym autobusem udać się na teren żwirowni w Miłaczewku. Tam czekać będzie zabawa na quadach i sankach zorganizowana przez grupę ATV Turek Rider. Od godz. 10.00 w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Parkowej w Turku trwać będzie natomiast charytatywny turniej piłki nożnej. Z przejażdżki autobusem WOŚP będzie można również skorzystać w godzinach popołudniowych (od 15.30 do 19.45). Na popołudnie zaplanowano również wspólne bicie rekordu świata na boisku przy Liceum Ogólnokształcącym w Turku (początek o godz. 14.45)
 
Oficjalnie turkowski finał WOŚP wystartuje o godz. 15.30 w Miejskim Domu Kultury w Turku oraz na terenie parku im. Konstytucji 3 Maja. Zaplanowano m.in. licytację gadżetów, zabawy z animatorami, loterię fantową, stolik łasucha, wystawę zabytkowych pojazdów, a także ciepły żurek i ognisko. Druhowie z OSP Turek i OSP Cisew wykonają też pokaz działań ratowniczych. Główne licytacje rozpoczną się w sali MDK ok. 17.30. Tam będzie można kupić złote serduszka, vouchery i gadżety WOŚP. Finał zakończy się o godz. 20.00 tradycyjnym światełkiem do nieba. 
Szymon robi Stand-Up. I to jak!
Przykona: Piłkarze rywalizowali o puchar wójta

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.