Bitcoin – nowe możliwości na wyciągnięcie ręki

Bitcoin

Bitcoin jest jedną z najbardziej znanych kryptowalut na świecie. Jej początki sięgają 2008 roku, kiedy to inwestor o pseudonimie Satoshi Nakamoto postanowił wprowadzić ją na rynek. Jak wyglądał rozwój tej kryptowaluty?

Początek

Początki, jak w wielu innych przypadkach, również w tym nie należały do najłatwiejszych, bowiem Bitcoin w 2008 roku wart był mniej niż 1 cent. I ta sytuacja trwała aż do 2011 roku, kiedy to jego wartość wzrosła do 1 dolara. Już po paru miesiącach od tego wydarzenia Bitcoin wart był ponad 10 euro, a jego cena ciągle rosła. Pod koniec 2017 roku wynosiła już 17 000 euro. Po tym sukcesie nastąpił dość spektakularny spadek – aż o około 50 proc. Kolejne wzrosty i spadki następowały kolejno w 2020 i 2021 roku. Pokazuje to, że wartość tej kryptowaluty ulegała zmianie w powtarzających się cyklach. Czasami trwały one latami, a czasami kończyły się w ciągu kilku miesięcy.

Na co zwrócić uwagę?

Są pewne czynniki, które wpływają na cenę Bitcoina. Jednym z ważniejszych jest fakt, że ta kryptowaluta ma określoną całkowitą podaż, więc jest odporna na inflację. Do tego dochodzi kolejny istotny element – cena Bitcoina w USD może poruszać się ze zmianami, które zachodzą w gospodarce. Na zmiany wartości wpływ mają także wprowadzane zmiany i modernizacje i proces halvingu. Na czym to polega? Co cztery lata miejsce ma zaplanowana sytuacja, w której liczba Bitcoinów wydawanych minerom za przetwarzanie transakcji jest zmniejszana o połowę. Jednym z ważniejszych czynników są inwestorzy i ich przychylność dla tej kryptowaluty. To wszystko ma wpływ na to, jaka jest aktualna wartość Bitcoina.

Jak kupić Bitcoiny?

Zakup tej kryptowaluty absolutnie nie wymaga konsultacji z żadnym ekspertem. Wszystkiego na ten temat można dowiedzieć się na stronie: https://kriptomat.io/pl/kursy-kryptowalut/bitcoin-btc-kurs/. Dzięki stronie www.kriptomat.io w bardzo szybki i łatwy sposób sam możesz kupić Bitcoiny. To platforma, która jest zbudowana w ten sposób, żeby zapewnić swoim potencjalnym klientom prosty i bezpieczny sposób na rozwój portfela kryptowalut. Na stronie można znaleźć także dane i narzędzia, które potrzebne są, aby podejmować świadome i skuteczne decyzje handlowe.

Cena Bitcoina ulega szybkim zmianom. Tak zresztą było od początku jego istnienia. Jego aktualna wartość jest wynikiem równowagi między podażą a popytem na rynku i stale się zmienia. Platforma Kriptomat daje możliwość łatwego wejścia w świat kryptowalut każdemu, kto ma na to ochotę. Do tego niepotrzebna jest ani specjalistyczna wiedza, ani skomplikowane programy. Wystarczy chcieć!

 

Tuliszków: Patron to autorytet, wzorzec i inspirac...
Bal karnawałowy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wycho...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.