Brak stałego dochodu a zdolność kredytowa

Brak stałego dochodu a zdolność kredytowa

Brak pieniędzy to problem, obok którego nie sposób przejść obojętnie. To kryzys, z jakim chcemy sobie jak najszybciej poradzić. Brak środków pieniężnych to niemożność realizacji planów życiowych, spełniania swoich marzeń. To wreszcie problem ze zdolnością kredytową. Dlaczego tak jest i gdzie szukać pomocy, gdy banki nie chcą nam udzielić wsparcia finansowego?

Świat czarno-biały czy kolorowy?

Świat, którym rządzą pieniądze, potrafi być miejscem przyjaznym i bardzo mrocznym. W tym pierwszym przypadku mamy nie tylko niezbędne środki do życia, ale i stać nas na wiele więcej - wyjazdy wakacyjne, elektroniczne gadżety czy rozwijanie swojego drogiego hobby. W drugiej sytuacji jest zgoła odmiennie, bo może i starcza nam do pierwszego, to jednak stale musimy uważać na skromny budżet, odmawiać sobie wielu rzeczy, czując podskórnie, że w każdej chwili możemy wszystko stracić.

Tutaj nie pozostaje nic innego jak poszukać innych źródeł finansowania, co najczęściej wiążę się z wzięciem kredytu. Problem jednak pojawia się wtedy, gdy nie możemy udowodnić posiadania stałego dochodu. Banki patrzą na to nieprzychylnie, odmawiając udzielania wsparcia.

Jak szacowana jest zdolność kredytowa?

Każdy bank sprawdza, czy klient będzie w stanie uregulować swoje zobowiązania. Temu właśnie służy określenie, jaka jest jego zdolność kredytowa. Wpływa na to wiele czynników, a jednym z ważniejszych są oczywiście zarobki. Jeśli więc nie mamy stałego dochodu, to ciężko będzie przekonać bank, że uda nam się spłacać regularne raty. Być może jednak mamy dochód, ale nie jest on stały i dość niski - w tej sytuacji mamy kilka wyjść.

Można poprosić o podwyżkę, zmienić pracę bądź przyjąć dodatkowe zlecenia. Wszystkie te zadania wydają się trudne i takie w istocie jest, ale bez podjęcia prób zmiany swojej sytuacji, nic nie wskóramy. Pamiętajmy, że dla banku najważniejsze są stałe wpływy, ale też forma umowy, bo nawet jak mamy jakieś dochody, ale na umowie zlecenie czy o dzieło, to bank nie popatrzy na nas przychylnym okiem. Oczywiście, wszystko to zależy od danej instytucji, ale pewne jest, że większość z nich preferuje umowę o pracę, a najlepiej jak jest ona na czas nieokreślony. Jeśli jednak nie mamy nawet cienia szansy na taką formę zatrudnienia, to, zamiast tracić czas na kolejne odmowy banku, lepiej skorzystać z pożyczek oferowanych przez instytucje pozabankowe.

Brak stałego dochodu a pożyczka? Najlepsze rozwiązanie

Jak się okazuje, brak stałego dochodu nie musi oznaczać, że nikt nie udzieli nam wsparcia, bo wiele firm chwilówkowych przygotowało specjalną ofertę dla takich osób. Nim jednak wybierzemy jedną z nich i zaakceptujemy warunki umowy, musimy pamiętać, aby dokładnie wszystko sprawdzić, bo w zależności od pożyczkodawcy mogą one mocno się różnić i być dość niekorzystne. A przecież perspektywa długiej, uciążliwej spłaty jest chyba jeszcze gorsza niż brak stałego dochodu.

Żeby nie błądzić po internecie w poszukiwaniu najważniejszych informacji, warto odwiedzić stronę internetową https://kredyt-dla-zadluzonych.pl, na której doskonale widać, jakie firmy pożyczkowe oferują najlepsze warunki. Mamy tu listę wszystkich pożyczkodawców mających w swoim pakiecie usług także kredyty dla osób bez stałego dochodu. Jeśli chcemy faktycznie pożyczyć mądrze i niepotrzebnie się nie zadłużać, warto je przeanalizować, by wybrać jak najlepiej.

Widzimy więc, że nawet bez stałego dochodu mamy szansę na finansowe wsparcie. Zawsze jednak przed wybraniem firmy pożyczkowej sprawdźmy, jakie warunki oferuje.

Śnięte ryby w miejskim stawie
Turek wśród miast, którym grozi zapaść
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.