Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew: Dostojny jubileusz na Galewskim Wzgórzu Przemienienia

Jubileusz w Galewie

Minęło 10 lat od ustanowienia Sanktuarium Przemienienia Pańskiego i wprowadzenia relikwii św. Rity z Cascia do kościoła w Galewie oraz 25 – lecie kapłaństwa Księdza Proboszcza.

Z tej właśnie okazji przedstawiciele samorządów z terenu powiatu tureckiego przekazali serdeczne gratulacje, wyrazy szacunku i uznania za dotychczasową posługę duszpasterską Księdzu Proboszczowi Jackowi Budzie - Kustoszowi Sanktuarium Przemienia Pańskiego w Galewie. Wśród nich znaleźli się między innymi wicestarosta Władysław Karski wraz z członkiem Zarządu Powiatu Tureckiego Magdaleną Wysocką, radną Rady Powiatu Tureckiego Barbarą Zielińską, wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk oraz wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski.

- Z najlepszymi życzeniami potrzebnych łask bożych, zwłaszcza w odpowiedzialnym dziele tworzenia wspólnoty parafialnej skupionej wokół Świątyni oraz pogody ducha i ludzkiej życzliwości w dalszym kapłańskim życiu. Niech św. Rita – patronka od spraw beznadziejnych otacza swoimi matczynymi ramionami Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie i czuwa nad Duszpasterzem i wszystkimi parafianami – mówił wicestarosta.

fot. Powiat Turecki

 

Ogłoszenie o trzecim przetargu ustnym nieograniczo...
Płukanie filtrów DPF

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gość w piątek, 26 maja 2023 19:06

A może tak do pracy politycy a nie tylko do zdjęcia

A może tak do pracy politycy a nie tylko do zdjęcia
Gość
niedziela, 16 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.