Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew: Mateusz Kaszyński rezygnuje ze startu w wyborach. O mandat powalczy jego tata

Kaszyński

Trwa kampania przed wyborami samorządowymi, które zaplanowano na 7 kwietnia 2024 r. Upłynął już termin rejestrowania komitetów wyborczych. Do 4 marca mogą one jeszcze zgłaszać listy kandydatów na radnych. Dopiero wówczas ostatecznie okaże się jakie konkretnie osoby będą ubiegać się o mandaty. Już teraz jednak wiadomo, że nie wszyscy dotychczasowi radni z gminy Brudzew zmierzą się w wyścigu wyborczym.

Kilka dni temu radny Gminy Brudzew Mateusz Kaszyński poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych, że po niemal pięciu i pół roku kończy swoją karierę samorządową. Jest to związane – jak wskazał w swoim wpisie – z podjęciem przez niego pracy w strukturach wymiaru sprawiedliwości, co uniemożliwia mu dalszą działalność polityczną. Każdy, kto na bieżąco śledził transmitowane w Internecie obrady brudzewskich rajców wie, że radny Mateusz Kaszyński należał do najaktywniejszych lokalnych radnych. Zawsze merytorycznie przygotowany do obrad, niejednokrotnie wchodził w polemikę z wójtem Cezarym Krasowskim, prowokując konstruktywne dyskusje.

- Zdobywając w 2018 r. mandat Radnego Gminy Brudzew nie sądziłem, że rozpoczynająca się wówczas kadencja zapisze w moim życiu jako bardzo ciekawy rozdział. Był to dla mnie czas niesamowitych wyzwań. Szczęśliwie jednak mogę stwierdzić, że towarzyszy mi wielka satysfakcja z tego, że przez kilka lat mogłem działać na rzecz Gminy i wszystkich jej Mieszkańców. Działalność samorządowa dla mnie, jako dla prawnika i młodego człowieka, to również wyjątkowe doświadczenie życiowe – napisał w serwisie Facebook Kaszyński, który w chwili wyboru miał 22 lata i był najmłodszym radnym w powiecie tureckim.

Żegnający się z mandatem radny podziękował za każde udzielone wsparcie, dobre słowo i radę. Wraził swoją wdzięczność także i swoim rodzicom oraz siostrze. Szczególną uwagę poświęcił swojemu tacie – Sławomirowi Kaszyńskiemu - który w nadchodzących wyborach będzie się ubiegał o mandat radnego w okręgu, z którego dotychczas w radzie gminy zasiadał jego syn.

- Tata przez całe swoje życie mieszka w Brudzewie. Zna problemy lokalnej społeczności jak mało kto. To człowiek o ogromnej wiedzy, opanowaniu, kulturze osobistej, który twardo stąpa po ziemi. Przez niemal 30 lat niósł ratunek ludziom, których życie i zdrowie było zagrożone, pełniąc służbę w Państwowej Straży Pożarnej. Teraz swoje zaangażowanie, doświadczenie i umiejętności chciałby poświęcić służbie dla lepszej przyszłości Gminy Brudzew – przedstawił swojego 55-letniego ojca Mateusz Kaszyński.

Sławomir Kaszyński swój start do Rady Gminy Brudzew zadeklarował w okręgu wyborczym nr 4, który obejmuje ul. Piaski, ul. Mickiewicza, ul. Ogrodową i ul. Pólko w Brudzewie. Kandyduje ze swojego własnego komitetu wyborczego wyborców jako osoba niezależna.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia 2024 r.

Materiał wyborczy KWW - Lepsza przyszłość dla Gminy Brudzew

Dobra: Jubileusz 50- lecia zawarcia związku małżeń...
Zapraszamy na bezpłatną szkołę rodzenia do SP ZOZ ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 18 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.