Brudzew: Miejscowość Tarnowa, już niebawem jak malowana

Brudzew Tarnowa

Podczas sesji Rady Gminy Brudzew, która odbyła się w środę, 12 września radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia „Planu Odnowy Miejscowości Tarnowa” na lata 2018-2026. Mieszkańcy opowiadają się za zwiększeniem atrakcyjności wsi, rozwojem infrastruktury,, poprawieniem bezpieczeństwa, a także rozwojem usług społecznych i kulturalnych.

Aby osiągnąć niniejsze cele planowana jest częściowa rozbiórka wraz z przebudową budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Tarnowa. Wszystkie prace związane z niniejszym zadaniem zaplanowano na rok 2019. Łączny koszt przedsięwzięcia to 814 444,28 zł, z czego środki pochodzące z gminy stanowić mają 314 444,28 zł, a środki zewnętrzne to 814 444,28 zł.

-Konieczność sporządzenia tego planu wynika z faktu, iż gmina ubiega się o dofinansowanie w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Możliwe, że jest to ostatnia, albo jedna z ostatnich szans uzyskania dofinansowania na świetlicę. Złożyliśmy wniosek podparty strategią rozwoju gmin powiatu tureckiego, gdzie jest mowa ogólnie, że gminy mają obowiązek dbać o istniejące obiekty czy budować nowe. W wyniku wstępnej oceny punktowej, gdzie znaleźliśmy się na szerokiej liście. Pojawiła się konieczność pokazania dokumentu z którego będzie wprost wynikało, że takie zadanie jest przewidziane do realizacji w miejscowości Tarnowa. Najprostszym i najszybszym sposobem jest opracowanie planu odnowy takiej miejscowości. Jest to wystarczający dokument strategiczny dotyczący tej miejscowości pokazujący oceniającym, że jest taki plan na częściową rozbiórkę wraz z przebudową świetlicy wiejskiej- informował zastępca wójta gminy Brudzew Paweł Jacaszek.

W ramach projektu planowana jest budowa placu zabaw, który znajdować się będzie obok świetlicy wiejskiej. Wartość niniejszej inwestycji to 64 797,37 zł. W miejscowości Tarnowa niezbędny jest również rozwój infrastruktury technicznej oraz poprawa bezpieczeństwa. W tym celu planuje się przebudowę i rozbudowę stacji uzdatniania wody (szacowany koszt przedsięwzięcia to 1 776 989, 69 zł), przebudowę drogi wewnętrznej (szacowany koszt przedsięwzięcia to 380 000, 00zł) oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego Tarnowa – Brudzew (szacowany koszt przedsięwzięcia to 2 500 000, 00 zł. Istotnym elementem jest rozbudowa i modernizacja oświetlenia (wymiana istniejących opraw na oprawy LED około 50 000,00zł i budowa linii kablowej oświetlenia ulicznego Tarnowa – Brudzew – około 300 000,00 zł). W projekcie zakłada się również uzbrojenie terenów inwestycyjnych wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 470 (szacowany koszt przedsięwzięcia to 3 000 000,00 zł). Konieczny jest rozwój oferty kulturalnej oraz promocja miejscowości w tym terenów inwestycyjnych. Na ten cel radni chcą przeznaczyć około 300 000,00 zł.

ZSR zwiększa potencjał zawodowy uczniów
Burmistrzem się bywa , a człowiekiem....? Część I...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
środa, 17 lipiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.