Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew: Ponad pięć milionów na inwestycje w 2022 roku

Brudzew

- Fajnie by było gdybyśmy ten budżet zrealizowali, natomiast nie jestem jasnowidzem, nie jestem w stanie przewidzieć co będzie za dwa, trzy miesiące, za pół roku - mówił wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski podczas środowej (22 grudnia) sesji. Głównym zadniem radnych było przyjęcie przyszłorocznego budżetu.

Radni byli jednomyślni jeśli chodzi o kształt dochodów i wydatków zaplanowanych na 2022 rok. Po stronie dochodów zaplanowano kwotę nieco ponad 32 mln zł, zaś wydatki ustalono w kwocie 34,2 mln zł, w tym wydatki majątkowe w wysokości 5,6 mln zł. Wśród planowanych inwestycji jest m.in. budowa kanalizacji, sieci wodociągowej Brudzew-Krwony, przebudowa drogi Brudzew-Kolnica-Galew, a także przebudowa drogi gminnej poprzez utwardzenie pobocza w Galewie oraz Krwonach. W budżecie uwzględniono również wymianę oświetlenia na energooszczędne. Jak wspomniał obecny na sesji wicestarosta Władysław Karski, również powiat turecki planuje inwestycje na trenie gminy. Jest to chociażby przebudowa drogi Janów-Cichów-Brudzew-Brudzyń.

-W zeszłym roku tak poważnym inwestycji nie było, a tu kanalizacja, modernizacja dróg gminnych. To cieszy, bardzo cieszy że te inwestycje są, że udało się pozyskać środki - chwalił radny Mateusz Kaszyński, jednak nie omieszkał wspomnieć, że dobrze byłoby, gdyby udało się wybudować chodnik przy ul. Piaski. Radny Kwieciński pytał natomiast o modernizację drogi z Koźmina w kierunku Krwon. Wójt Cezary Krasowski wyjaśnił, że na inwestycje wpływ będzie mieć chociażby cena energii. Kosztorysy, choć są już gotowe, to mogą ulec zmianie.

Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa Powstania Wielk...
Wizyta duszpasterska ponownie z obostrzeniami

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.