Co jest ważne przy wyborze drzwi zewnętrznych do domu?

Drzwi zewnętrzne Vikking

Większość z nas przy wyborze drzwi zewnętrznych kieruje się przede wszystkim wyglądem i ceną. Tylko czy świadomie podejmujemy tą decyzję i czy wiemy rzeczywiście co kupujemy?

Drzwi zewnętrzne powinny spełniać kilka funkcji:
- bezpieczeństwo - zabezpieczać nas przed włamaniem w maksymalny sposób,
- energooszczędność, to wymierne oszczędności w kosztach ogrzewania.

Obecnie normy na rok 2021 przewidują współczynnik przenikania ciepła poniżej U=1,3 W/ m2K.

- trwałość – kupując drzwi do domu nie robimy tego co roku, dlatego należy wziąć pod uwagę jak będą zachowywać się te drzwi pod wpływem upływu czasu, na ile są odporne na uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferyczne, czy nie będą się wypaczać, rozregulowywać pod wpływem zmiany temperatur.

Materiał, z którego są wykonane drzwi ma decydujące znaczenie na trwałość drzwi.
- drzwi z PVC
- drzwi stalowe z ościeżnicą drewnianą (MIKEA)
- drzwi stalowe z ościeżnicą stalową (WIKĘD)
- drzwi aluminiowe (ALUDOOR)
- drzwi kompozytowe ( VIKKING)

Chcielibyśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na dwie pozycje z tego zestawienia.

Opcja MINIMUM.
Drzwi zewnętrzne stalowe MIKEA z ościeżnicą drewnianą w okleinie. Są to ciepłe, solidne drzwi. Spełniające powyższe ważne kryteria, a więc energooszczędność, bezpieczeństwo, trwałość. Drewno sosnowe, zaipregnowane oklejone dodatkowo to najlepszy izolator. Takie drzwi dobrej jakości z zamkiem listwowym Winkhaus można kupić od 2700 zł netto.

OPCJA OPTIMUM.
Drzwi VIKKING to drzwi wykonane z włókna szklanego niemal w całości ręcznie, lakierowane w kolorach drewnopodobnych o niesamowitych parametrach cieplnych i użytkowych. Producent daje na nie 25 lat gwarancji. Ceny zaczynają się od 4000 zł netto. Najcieplejsze mają współczynnik przenikania ciepła poniżej 0,5 W/m2K. Można za jakiś czas je odmalować, czego nie zrobimy z drzwiami stalowymi w okleinie.

Mam nadzieję, że powyższe zestawienie ułatwi Państwu podjęcie właściwej, świadomej decyzji przy wyborze drzwi zewnętrznych do domu. Czy warto przeznaczyć na drzwi mniejszy budżet i wymieniać je co 10-15 lat, czy może warto pomyśleć o produkcie z wyższej półki, który posłuży nam dwa razy dłużej, ale dwa razy droższy nie będzie. Oszczędności w kosztach utrzymania domu, na ogrzewaniu również bardzo szybko zwrócą dodatkowe nakłady na droższe drzwi.

Życzę udanych zakupów!

Mateusz Ryta
Okna Ryta&Syn
Turek, ul. Legionów Polskich 6b
https://www.oknaiprojekty.pl/s/drzwi.htm

Pozytywne zmiany w Profim
Malanów: Strażacy z gminy z wyższym ekwiwalentem

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 lutego 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.