Co warto zobaczyć w Warszawie?

Warszawa

Warszawa jest nie tylko stolicą Polski. Przede wszystkim to tętniąca życiem metropolia, która łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Ma do zaoferowania naprawdę wiele, zaczynając od świetnej rozrywki, poprzez wiele zabytków, na różnorodnych atrakcjach kończąc. Mogą tam się dobrze bawić zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni. Co zatem warto zobaczyć, jeśli wybieramy się do Warszawy? Podpowiadamy.

Stare Miasto w Warszawie

Stare Miasto w Warszawie jest niewątpliwie obowiązkowym punktem na liście każdego zwiedzającego. W 1980 roku zostało ono wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Charakteryzuje je średniowieczny układ budowy, a architektura wywodzi się wprost z XVII i XVIII wieku. Dzięki rozpoczęciu zwiedzania Warszawy właśnie z tego miejsca możemy szybko przemieścić się w inne, równie ciekawe miejsca. Pod ręką będziemy mieli chociażby Plac Zamkowy, Centrum Nauki Kopernik, Łazienki Królewskie czy Kolumnę Zygmunta III. Nie brakuje tam również różnego rodzaju restauracji czy sklepików.

Belweder i Pałac Prezydencki - dlaczego warto tam pójść?

Jeśli wybieramy się do Warszawy, nie sposób ominąć Pałac Belwederski. Jest to zabytek, który charakteryzuje się wybitnymi wartościami krajobrazowymi, który wznosi się na skraju skarpy wiślanej. Jeszcze nie tak dawno był honorową siedzibą każdego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zwiedzanie całego pałacu jest całkowicie bezpłatne i obejmuje wiele ciekawych wystaw. Można do nich zaliczyć tę poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, salę historii Orderu Wojennego Virtuti Militari czy chociażby Kaplicę Belwederską.

Z kolei Pałac Prezydencki powstał w latach 40. XVII wieku. Pierwotnie miał być barokowym pałacem w stylu rezydencji genueńskich to obecnie pełni funkcję siedziby Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Najważniejszym pomieszczeniem jest Sala Kolumnowa. Oprócz niej można tam znaleźć również Antyszrambę, Salę Bankietową czy Salonik Zimowy. Można tam wejść, jednak po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji.

Gdzie dobrze zjeść w Warszawie?

Stolica Polski dosłownie pęka w szwach od lokalnych restauracji, kafejek czy kawiarni. Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ dostępne są niemal kuchnie z całego świata. Nie inaczej jest z polskimi potrawami, które można zjeść w samym centrum Warszawy. Na stronie internetowej https://warszawa.restauracjapolka.pl/ możemy zapoznać się z ofertą, w której widnieją praktycznie same rodzime specjały.

Jeśli jednak wolimy coś bardziej egzotycznego, Warszawa oferuje nam także kuchnie azjatyckie, gruzińskie czy nawet meksykańskie.

Świat Dinozaurów w Przedszkolu nr 8
Malanów: Druhowie z Kotwasic posumowali miniony ro...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.