Coraz dłuższe wieczory mogą być przyjemne. Sięgnij tylko po te pozycje

książki

Nieubłagalnie zbliża się czas coraz dłuższych wieczorów. Letnie spacery trzeba będzie odłożyć na półkę, a zdjąć z niej kolejną pozycję – tym razem książkową. Są takie, które pozwolą spędzić fantastyczne chwile w domowym zaciszu.

Książki dla każdego

Misją zespołu księgarni „Wydaje nam się” jest stworzenie miejsca przyjaznego każdemu. Nie ma zatem znaczenia, ile czasu poświęcasz lekturze, ani po jakie książki najczęściej sięgasz. Każdy wybór czytelnika zasługuje na uwagę. Celem jest sprostanie jego oczekiwaniom i dostarczenie wrażeń, emocji oraz wiedzy. Najważniejszy jest przecież czas spędzany z książkami. W ofercie księgarni znajdują się nie tylko papierowe publikacje. Czytelnicy mogą również zakupić książki w formie e-booków.

Świat powieści

Zatapiając się w lekturze warto dać się porwać do świata pełnego wyzwań. Taką niezwykłą podróż gwarantuje debiutancka powieść Kiley Reid (tłum. Paulina Surniak) pt. „Ten dziwny wiek”. Książka zdobyła już uznanie czytelników na całym świecie. Autorka opisuje losy młodej Afroamerykanki Emiry, której los nie szczędzi wyzwań. Bohaterka pracuje jako niania u zamożnej białej rodziny. Jak nie trudno się domyślić, książka porusza wiele tematów społecznych. Główna bohaterka natomiast porusza się w świecie wypełnionym presją i rasistowskimi nastrojami. Książka, choć jest literackim debiutem autorki, zdobyła nominację do Nagrody Bookera, stając się bestsellerem. Co ciekawe – również pisarka pracowała jako niania i te doświadczenia stały się inspiracją opisywanych losów Emiry. Książka liczy 376 stron i jest wydana w twardej oprawie. Kupić można ją na stronie https://wydajenamsie.pl/produkt/ten-dziwny-wiek/

Kraina reportażu

Wydawnictwo przygotowało również ofertę dla miłośników reportaży. „Bez wstydu. Sekspraca w Polsce” Karoliny Rogaskiej stanowi reporterskie ujęcie tematu. Książka zawiera opowieści osób, które świadczą w Polsce usługi seksualne za pieniądze. To szczere i odważne historie, które poruszają i wciąż w opinii publicznej często są uważane za temat tabu.

Czytelnik znajdzie w niej odpowiedzi na wiele nurtujących pytań:
• Jakie są problemy osób wykonujących sekspracę?
• Kim są osoby świadczące sekspracę w Polsce?
• W jaki sposób to zajęcie jest postrzegane przez samych pracowników seksualnych?

Osoby wykonujące sekspracę podzieliły się z autorką swoimi, często trudnymi, historiami. Pisarka poznała i przelała na papier ich życiowe wybory i to, jak odbierani są w społeczeństwie.

Sama Karolina Rogalska dała się już poznać jako autorka odważnych reportaży oraz wielu akcji społecznych. Jest również absolwentką Polskiej Szkoły Reportażu. Książka dostępna jest również w formie e-booka. Znaleźć można ją na stronie https://wydajenamsie.pl/produkt/bez-wstydu-sekspraca-w-polsce/

Coś dla młodszych

W ofercie księgarni nie brakuje publikacji, które spodobają się młodszym czytelnikom. Są też takie, które pozwolą z przyjemnością podejść do czekających ich szkolnych obowiązków. Przygody Max – tytułowej bohaterki książki „Max Einstein ratuje przyszłość” Jamesa Pattersona i Chrisa Grabensteina sprawi, że fizyka i chemia staną się fascynującą przygodą.

Dwunastoletnia Max potrafi przenosić się w czasie i jest dobrą znajomą Alberta Einsteina. Przy tym jest niezwykle inteligentna i wrażliwa. Dziewczyna i jej przyjaciele działają w Centrum Mądrych Inicjatyw. W ten sposób starają się rozwiązać problemy współczesnego świata. Tym razem przyjdzie im się zmierzyć z bezwzględną korporacją i stawić czoła problemowi głodu.

Czego młodzi czytelnicy dowiedzą się z przygód Max Einstein?

• Współpraca przynosi efekty
• Umysły dzielą się na zamknięte i otwarte, a nie na humanistów i matematyków
• Liczy się wyobraźnia i kreatywność

Książkę w formie drukowanej i w formie e-booka zakupić można poprzez stronę https://wydajenamsie.pl/produkt/max-einstein-ratuje-przyszlosc/

Dlaczego warto po nią sięgnąć? To pozycja, która bezapelacyjnie rozwija i poszerza horyzonty, pokazując, że nauka nie ogranicza się jedynie do szkolnej ławki.

 

Tuliszków: Kolejna rowerowa przygoda pełna niespod...
Lodowy trening karate dla dzieci i młodzieży

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.