Czas zaplanować najbliższe lata, czyli plan Kaszyńskiego

Mateusz Kaszyński Brudzew

Dla samorządów wschodniej części subregionu konińskiego nadchodzi trudny czas związany z widmem zakończenia wydobycia węgla brunatnego. Wiązać się będzie z utratą części wpływów budżetowych. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zaciskać pasa i nie wydawać pieniędzy. Należy jednak zacząć inwestować mądrze, planując wydawanie każdej złotówki ze względu na istniejące priorytety i potrzeby.

W trakcie XIII sesji Rady Gminy Brudzew w dniu 23 sierpnia 2019 roku zgłosiłem projekt inicjatywy uchwałodawczej w sprawie przyjęcia planu realizacji inwestycji w zakresie infrastruktury drogowej w gminie Brudzew na lata 2020-2023. Proponowana uchwała ma zapewnić spójną wizję rozwoju gminy i wyznaczyć kierunki inwestycji na kolejne lata. Budowanie infrastruktury drogowej to ważny element w przyciąganiu do gminy nowych mieszkańców i inwestorów. Warto wspomnieć, że dotychczas żaden z brudzewskich radnych nie skorzystał z instrumentu zgłoszenia inicjatywy uchwałodawczej.

Chodzi o to, żeby wprowadzić pewien porządek i harmonie w budowaniu dróg w gminie Brudzew. W uzasadnieniu do uchwały wskazano jasne kryteria wyboru zadań, wśród których znalazły się takie wskaźniki jak przygotowany projekt budowlany, ilość środków przeznaczonych przez mieszkańców z ich funduszu sołeckiego na daną inwestycję, znaczenie drogi i natężenie na niej ruchu, konieczność zapewnienia bezpieczeństwa pieszym, w szczególności dzieci i młodzieży, ale także potrzeba poprawy estetyki i funkcjonalności strategicznych punktów na terenie gminy.

Wśród moich propozycji do zrealizowania w obecnej kadencji znalazły się między innymi zadania takie jak budowa chodnika na ul. Piaski w Brudzewie i w Kolnicy, remonty ul. Ogrodowej w Brudzewie oraz przebudowa dróg gruntowych w Kolnicy i naprawa nawierzchni w Bratuszynie. Są to miejsca bardzo istotne na mapie gminy, w szczególności ul. Piaski, która jest sportową wizytówką Brudzewa oraz Kolnica – najszybciej rozwijająca się miejscowość. Na te inwestycje przygotowane zostały już projekty budowlane i tylko krok dzieli od ich realizacji. Tym krokiem są oczywiście fundusze.

Rada Gminy pochyli się nad moją propozycją już na najbliższym posiedzeniu – 7 września. Tak jak każdy z nas w swoim domu planuje wydatki, tak i władze gminy winny planować inwestycje. Mam nadzieję, że przy rozpatrywaniu tej uchwały górę wezmą merytoryczne argumenty, które zostały wyczerpująco przedstawione przeze mnie na sesji 23 sierpnia.

Mateusz Kaszyński
Radny Gminy Brudzew
Kącik Profilaktyka: Seniorze bądź ostrożny! Nie wp...
Wernisaż autorskiej wystawy fotograficznej podróżn...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Adam w sobota, 05 październik 2019 11:43

W końcu jakiś aktywy radny z pomysłem

W końcu jakiś aktywy radny z pomysłem
Gość
niedziela, 20 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.