Czym jest lamelownica i do czego służy?

Lamelownica

Łączenie desek z litego drewna, płyt wiórowych czy z MDF będzie prostsze dzięki wykorzystaniu lamelownicy. To narzędzie pozwalające na wykonanie chociażby mebli czy szafek.

Lamelownica - dla kogo?

Narzędzie jakim jest lamelownica służy wyłącznie do wykonywania drewnianych połączeń. Ze względu na ceny i ograniczoną możliwość zastosowań korzystają z niej głównie profesjonaliści, jednak będzie ona również przydatna w domowym warsztacie. Lamelownica ułatwi przygotowywanie mebli pod indywidualny wymiar, dzięki czemu będą wyglądać profesjonalnie, za sprawą ukrycia połączeń pomiędzy poszczególnymi elementami.

Jaką lamelownicę wybrać?

Planując zakup lamelownicy warto kierować się mocą silnika czy też możliwością regulacji kąta pracy. Nie bez znaczenia jest też regulacja głębokości zagłębienia oraz system do odsysania pyłu. Ten ostatni parametr w znaczący sposób poprawi komfort pracy. Dokładność podczas pracy zapewni odpowiednio dobrana maksymalna prędkość obrotowa narzędzia tnącego.

Lamelownica DeWalt jest idealnym narzędziem do seryjnego wykonywania wpustów typu „lamello”. Została wyposażona we frez do rowków z węglikami spiekanymi, a blokada wrzeciona umożliwia szybką wymianę frezów przy użyciu jednego klucza.

To narzędzie, które będzie idealne zarówno dla profesjonalistów, jak i do prac w warsztacie. Dla profesjonalisty i majsterkowicza. Lamelownica nie jest narzędziem przeznaczonym tylko do stosowania w profesjonalnych warsztatach. To narzędzie, które w warunkach przydomowego warsztatu czy też garażu w sposób precyzyjny wykonać łączenia w drewnie.

Lamelownica będzie szczególnie przydatna podczas łącznia boków w szufladach bądź komodach. Wszystko za sprawą charakterystycznego frezu, który umożliwia wykonywanie rowków o głębokości zaledwie kilku milimetrów. Z pomocą lamelownicy wykonać można szpary, które następnie wypełniane są lamelkami, czyli wspornikami.

Na co zwrócić uwagę kupując lamelownicę

Odpowiednio dobrane narzędzie daje gwarancję nie tylko niezawodności, ale też ma wpływ na komfort i jakość wykonywanej pracy. Kupując narzędzie jakim jest lamelownica uwagę trzeba zwrócić na: regulację kątów, maksymalną głębokość frezowania, regulację głębokości frezowania. Dodatkowym atutem będzie dołączony worek na pył i wykonanie narzędzia ze stali, aluminium oraz wysokiej jakości tworzyw sztucznych.
Wymieniasz sam koła na zimę? To narzędzie Ci się p...
Od czego rozpocząć aranżację wnętrz?
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 08 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.