Dariusz Kałużny: W obronie przed bezprawiem zarządu spółki PGKiM sp. z o.o. w Turku

Dariusz Kałużny

W związku z ignorowaniem przez zarząd Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp z o.o. w Turku (dalej jako PGKiM w Turku, którego – jak Pan oficjalnie na sesji miejskiej stwierdził – jest Pan właścicielem) wyroków Sądu Okręgowego w Koninie oraz Sądu Rejonowego w Turku, stanowiących o nielegalności i bezprawności pobierania przez to przedsiębiorstwo opłat za usługę odprowadzania wód opadowych lub roztopowych, wnoszę o udzielenie informacji:

1. Jak długo zamierza Pan jeszcze tolerować bezprawne działania PGKiM w Turku (którego jest Pan właścicielem), a polegające na bezprawnym pobieraniu opłat za odprowadzania wód opadowych lub roztopowych, które to działania – w obecnym stanie prawnym w Turku – powinny być świadczona nieodpłatnie?
2. Kiedy dokładnie PGKiM w Turku (którego jest Pan właścicielem) zaprzestanie nielegalnego procederu polegającego na pobieraniu opłat za odprowadzanie wód opadowych lub roztopowych?
3. Czy zamierza Pan wymóc na PGKiM w Turku (którego jest Pan właścicielem) zwrot wszystkich – bezprawnie pobranych od mieszkańców Turku – opłat wraz z należnymi odsetkami? A jeżeli tak to kiedy należy spodziewać się zwrotów?
4. W jakim stopniu bezprawne działanie PGKiM w Turku (którego jest Pan właścicielem) wpłynie na sytuację finansową miasta, a konkretnie czy straty powstałe w wyniku bezprawnego działania PGKiM w Turku, będą pokrywane z budżetu miasta? Jaka jest szacowana z tego tytułu kwota uszczuplenie w budżecie miasta?
5. Czy zamierza Pan wyciągnąć konsekwencje personalne wobec osób odpowiedzialnych za nielegalne (niezgodne z prawem) działania zarządu PGKiM w Turku (którego jest Pan właścicielem)? A jeżeli tak to kiedy, jakie i wobec kogo?
Tak naprawdę, w mojej ocenie nie będzie przesadą, aby proceder obecnie realizowany przez PGKiM w Turku (którego jest Pan właścicielem), a polegający na ignorowaniu wyroków i pobieraniu nienależnych opłat wbrew tym wyrokom, nazwać wprost – okradaniem społeczności lokalnej.

Jednocześnie celem udaremnienia ewentualnej próbie umniejszenia sobie przez Pana kompetencji w powyższej sprawie, pragnę jedynie przypomnieć, że nie dalej jak w trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej Turku, tj. w dniu 11 stycznia 2024 r., oficjalnie określił Pan swój udział w tej sesji w ten sposób, że jest Pan właścicielem PGKiM sp. z o.o. w Turku.

Dariusz Kałużny
Starosta Powiatu Tureckiego

422640723 895855282282603 2374037222840147441 n

PGKiM: Różne wyroki w takich samych sprawach
Tradycyjne spotkanie członków i sympatyków PSL w P...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Mieszkaniec w poniedziałek, 05 lutego 2024 15:09

Brawo Pani Wojtasik.To dzięki uporowi i konsekwencji bezprawnie zostało ukrócone.Trzeba tylko odebrać zagrabione pieniądze.

Brawo Pani Wojtasik.To dzięki uporowi i konsekwencji bezprawnie zostało ukrócone.Trzeba tylko odebrać zagrabione pieniądze.
Gość - Maks w poniedziałek, 05 lutego 2024 14:39

To nic nie da .Burmistrzem panie Kałużny nie będziesz nigdy.Tym bardziej radnym Sejmiku.

To nic nie da .Burmistrzem panie Kałużny nie będziesz nigdy.Tym bardziej radnym Sejmiku.
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.