Drużyna z Kaczek zwycięzcą prestiżowego konkursu filmowego

ZSR Kaczki Średnie

13 października 2021 roku w sali Kina Apollo w Poznaniu odbyła się Gala Finałowa VI edycji międzynarodowego Konkursu historyczno-filmowego PATRIA NOSTRA. Podczas wydarzenia nie zabrakło także drużyny z ZSR CKP w Kaczkach Średnich.

Rewelacyjna atmosfera i fantastyczny koncert towarzyszący uroczystości nie były w stanie zagłuszyć ogromnych emocji. Spośród wielu prac nadesłanych na tegoroczny konkurs, film pod tytułem „Zamach na Kutscherę” przygotowany przez Ritę Adamczewską, Fabiana Dolińskiego i Jakuba Napartego pod opieką Anity Nawrot zdobył wymarzoną Pierwszą Nagrodę. Poza drużyną w filmie wzięli udział także Maria Konecka, Tobiasz Mituta oraz absolwent szkoły Piotr Korczyński. Do tegorocznego zwycięstwa przyczynili się również dyrektor Muzeum Miasta w Turku im. Józefa Mehoffera – Bartosz Stachowiak oraz „Auto Ślub Turek” – Dniel Dopieralski i Piotr Piąstka, użyczając epokowych samochodów i rekwizytów, bez których trudno byłoby oddać klimat minionych czasów.

To już kolejny sukces kaczkowskiej młodzieży, bowiem w latach ubiegłych otrzymali drugą nagrodę za film „Krwawa niedziela” i „Pierwszy zbiorowy mord w Auschwitz” oraz czwartą, za własną interpretację „Wesela”.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągnięć, pomysłu, odwagi i zaangażowania. Życzymy kolejnych udanych interpretacji historycznych faktów i sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.
Dobra: Ćwiczenia ewakuacyjne w DPS w Skęczniewie
Gm.Turek: Pysznie i ciekawie podczas Pikniku w kli...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Becia w czwartek, 14 października 2021 10:37

Niech nakręcą Smoleńsk 2 to Grand Prix od ministra Glińskiego murowany i indeks do szkoły w Toruniu też.

Niech nakręcą Smoleńsk 2 to Grand Prix od ministra Glińskiego murowany i indeks do szkoły w Toruniu też.
Gość
niedziela, 26 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.