Dwa i pół miliona złotych dla samorządów z powiatu tureckiego na drogi. Umowy na dofinansowania podpisane

Fundusz Dróg Samorządowych

Pięć zadań z łącznym dofinansowaniem w wysokości blisko 2,5 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych zostanie wykonane w powiecie tureckim. Umowy z samorządem powiatu tureckiego oraz przedstawicielami gmin Władysławów i Malanów podpisano z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem.

- To program, który dotyczy wszystkich mieszkańców powiatu tureckiego, Wielkopolski i Polski. W latach 2016-2020 łącznie w powiecie tureckim otrzymało dofinansowanie 25 zadań, w kwocie prawie 21 mln zł. To potwierdza, że piszecie bardzo dobre wnioski - wskazywał wojewoda Łukasz Mikołajczyk, chwaląc przy okazji wszystkich, którzy brali udział w pisaniu wniosków.

Zdaniem wojewody poziom zadań realizowanych w powiecie tureckim ze wsparciem ze środków FDS to dowód na to, że samorządy chcą rozwijać swoje miejscowości, że parlamentarzyści troszczą się o region i aby środki trafiały do samorządów lokalnych. Wspomniał również o zainicjowanym Funduszu Inwestycji Samorządowych, dzięki któremu do gmin i powiatów trafią kolejne pieniądze.

- Jestem przekonany, że środki wykorzystacie jak najlepiej, a mieszkańcy będą wiedzieli, że to środki przeznaczone przez rząd premiera Morawieckiego - wskazywał wojewoda.

Wojewoda wręczył samorządowcom symboliczne czeki na dofinansowanie inwestycji drogowych. Na ręce Dariusza Kałużnego, starosty powiatu tureckiego powędrował czek na kwotę 414 625 zł, wójt gminy Władysławów Elżbieta Klanowska otrzymała najwyższą sumę - 1 635 634 zł, a na budowę ul. Wesołej w Malanowie wraz z odwodnieniem wójt Ireneusz Augustyniak otrzymał 301 924 zł.


Magia przyrody - fototapety z lasem
Wideo: Ponad 950 osób z wykonanym testem na koron...

Podobne wpisy

 

Komentarze 6

Gość - ALA w czwartek, 02 lipiec 2020 11:59

No niestety nie ta rodzina

No niestety nie ta rodzina
Gość - Bolesław w czwartek, 02 lipiec 2020 11:58

No to pewnie pozwoli na wybudowanie "od podstaw" z 1,5 km drogi gminnej:-) Ale kasa nam się przytrafiła! Tylko się cieszyć! Ogromny sukces naszych włodarzy:-) Zwłaszcza Kałużny sobie pobuduje:-)))

No to pewnie pozwoli na wybudowanie "od podstaw" z 1,5 km drogi gminnej:-) Ale kasa nam się przytrafiła! Tylko się cieszyć! Ogromny sukces naszych włodarzy:-) Zwłaszcza Kałużny sobie pobuduje:-)))
Gość - Gosc w środa, 01 lipiec 2020 09:21

I znowu "nieśmiertelni" z PiS, ich wirus się nie i ma. Jest moc

I znowu "nieśmiertelni" z PiS, ich wirus się nie i ma. Jest moc:D:D
Gość - Gosc w wtorek, 30 czerwiec 2020 23:04

Dostają ochłapy i się cieszą

Dostają ochłapy i się cieszą:)
Gość - Abc w wtorek, 30 czerwiec 2020 18:58

A gdzie gmina Turek????

A gdzie gmina Turek????
Gość - Romka w wtorek, 30 czerwiec 2020 20:52

A gdzie miasto Turek?gdzie burmistrz Antosik??

A gdzie miasto Turek?gdzie burmistrz Antosik??
Gość
piątek, 10 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.