Gdy rośliny chorują, zadbaj o ogród z Mrówką

Mrówka Turek

Kiedy rośliny w ogrodzie zaczynają chorować i pojawiają się pasożyty wcale nie oznacza to, że trzeba pozbyć się kwiatów czy krzewów. W sklepach Mrówka dostępna jest cała gama produktów, które pozwolą walczyć nie tylko z typowymi chorobami, ale też chociażby z insektami takimi jak coraz powszechniejsza ćma bukszpanowa.

Ćma bukszpanowa to niewielki owad, który w ostatnim czasie dał się we znaki osobom uprawiającym bukszpany. Potrafi ona w krótkim czasie doszczętnie zniszczyć rośliny, ponieważ przez długi czas pozostaje niezauważona. Jaja ukryte są na spodniej części liści i można zauważyć dopiero po odchyleniu blaszki liściowej. Gdy widoczne są już gąsienice inwazja ćmy jest już zaawansowana, a oprzędy pokrywają cały krzak, przypominając nici pajęczyny. W walce z ćmą bukszpanową skuteczny jest preparat firmy Target dostępny w sklepie Mrówka przy ul. Kolska Szosa w Turku. Jest to środek do efektywnej kontroli gąsienic motyli, szczególnie ekologicznej ochronie roślin. W ofercie jest również feromonowa pułapka na ćmy bukszpanowe, która wabi i odławia owady.

W Mrówce znajdą państwo również inne preparaty zwalczające choroby truskawek, agrestu, porzeczki oraz warzyw, czy też pozwalające cieszyć się zdrowymi roślinami ozdobnymi.


Przy liceum w Turku oraz szkołach w Dziadowicach i...
Poszukiwania 20-latka z powiatu tureckiego na sopo...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 26 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.