Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Gdzie można kupić najtańsze ubezpieczenie motocykla?

motocykle

Jazda motocyklem pozwala poczuć prawdziwą wolność i daje wiele radości, ale nie można zapominać o tym, że wiąże się z większym ryzykiem niż ma to miejsce podczas podróży autem. Z tego powodu miłośnicy jednośladów powinni zawsze pamiętać o konieczności wykupienia porządnych ubezpieczeń. Oprócz obowiązkowego OC warto również zapewnić sobie dodatkową ochronę w postaci AC motocykla.

1. Dlaczego warto mieć opłacone ubezpieczenie motocykla?
2. Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie OC motocykla?
3. Ubezpieczenie NNW i AC dla motocyklistów
4. Aktualne zestawienie najlepszych ofert ubezpieczeń dla jednośladów

Jeżeli obawiasz się wysokich kosztów, z jakimi najczęściej kojarzy się dobre ubezpieczenie motocykla, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Dzięki tym wskazówkom będziesz mógł kupić najtańsze ubezpieczenie OC motocykla bez wychodzenia z domu, a w razie potrzeby rozszerzysz zakres ochrony również o ubezpieczenie assistance.

Dlaczego warto mieć opłacone ubezpieczenie motocykla?

W przypadku ubezpieczenia OC konieczność jego opłacenia regulują przepisy. Obowiązkowe ubezpieczenie OC zapewnia ochronę w przypadku wyrządzenia szkód osobom trzecim, o co naprawdę nietrudno podczas jazdy na motocyklu. Na szczęście koszt ubezpieczenia OC motocykla jest o wiele niższy niż w przypadku samochodów. W przypadku tej ochrony nie ma sensu próbować uniknąć jej opłacenia, ponieważ brak ubezpieczenia OC motocykla przekłada się na wysokie kary.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie OC motocykla?

Kierowcy, którzy chcą skorzystać z najlepszych ofert na OC i AC, mogą zajrzeć na https://polisowyekspert.pl/ubezpieczenie-oc-ac-motocykla/, gdzie regularnie dodawane są najlepsze oferty. OC na motocykl można tu wykupić bez wychodzenia z domu, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy.

Ubezpieczenie NNW i AC dla motocyklistów

O ile jednak obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zapewnia właścicielowi pojazdu ochronę (prawną i finansową) w razie spowodowania wypadku, w którym ucierpią inne osoby lub ich mienie, to nie może on liczyć na zwrot kosztów naprawy własnego pojazdu. Z tego powodu warto rozważyć wykupienie dodatkowej ochrony w postaci bezpieczenia AC lub NNW. To, ile kosztuje ubezpieczenie motocykla w wariancie rozszerzonym, zależy między innymi od wieku i doświadczenia kierowcy, zakresu ochrony, indywidualnych warunków (np. połączenie kilku ofert u tego samego ubezpieczyciela) i pojemności silnika. Zanim więc wykupi się ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla motocyklisty lub ochronę assistance, zawsze warto poświęcić trochę czasu na porównanie różnych ofert. Ze wspomnianą stron ą jest to o tyle łatwe, że wystarczy tak naprawdę podać kilka podstawowych informacji: datę urodzenia kierowcy, termin rozpoczęcia obowiązywania ochrony, zakres ubezpieczenia (OC, AC, ASS, NNW) oraz najważniejsze parametry pojazdu, aby można było zapoznać się z najlepszymi ofertami.

Aktualne zestawienie najlepszych ofert ubezpieczeń dla jednośladów

Wszystkie prezentowane użytkownikom propozycje ubezpieczeń są zawsze aktualne, więc jeżeli ktoś wybierze dla siebie odpowiednią ochronę, może od razu przystąpić do jej opłacenia. Zarówno wyszukiwanie, jak i zakup ubezpieczenia można przeprowadzić całkowicie zdalnie, więc jest to bardzo wygodna opcja. W podobny sposób można również wykupić ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków dla kierowców poruszających się na co dzień autami. Najlepiej więc samemu zapoznać się z dostępnymi opcjami i zadbać o swoje bezpieczeństwo.
Miasto i druhowie murem za podnośnikiem dla OSP Tu...
Mikołajkowe bieganie w Chylinie już niebawem

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.