Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Gm.Turek: Kowbojskie stroje i ziemniaczane konkursy, czyli „Święto Pyry” w Żukach

Święto Pyry

W stylu kowbojskim bawili się uczestnicy wyjątkowego wydarzenia, jakim było Święto Pyry. Ziemniak stał się w miejscowości Żuki bohaterem imprezy, która cieszyła się nie tylko wspaniałą pogodą, ale również dużą frekwencją.

Niecodzienne przebrania, pyszne dania z ziemniaków oraz wiele radości towarzyszyło Święcie Pyry, które odbyło się w niedzielę, 17 września. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 15.00 i trwała do późnych godzin wieczornych.

Mieszkańcy gminy Turek bawili się znakomicie biorąc udział w różnych grach i zabawach oraz mieli okazję skosztować rozmaitych dań.

Tego dnia nie zabrakło również dobrej muzyki. Przed publicznością wystąpił zespół „Nasze Żuki”, a uczestnicy zabawy miło spędzili czas przy ognisku oraz wspólnej biesiadzie.

Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty „Moja Pyrka” oraz konkurs strażacki i ziemniaczany.

Organizatorami wydarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna w Żukach.

Impreza zorganizowana była poprzez realizację zadania publicznego: Kultura, sztuka i tradycja narodowa pt. „Święto Pyry” sfinansowana z funduszy Gminy Turek oraz ze środków własnych OSP Żuki.

fot. M.JAC

Kawęczyn: Pełen wiedzy i przyjemności Dzień Kukury...
Przykona: Wypadek osobówek. Na pomoc wezwano LPR

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.