Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Ile kosztuje najtańsze ubezpieczenie mieszkania do kredytu?

Ubezpieczenie domu

Bank przy ocenie wniosku kredytowego klienta bądź klientów zawsze oszacowuje zdolność kredytową oraz bada ich historię kredytowania w Biurze Informacji Kredytowej. Te informacje służą między innymi do oceny ryzyka kredytowego związanego z kredytowaniem klienta.

Aby obniżyć owe ryzyko, bank może zażądać od danej osoby zabezpieczenia spłaty zobowiązania, np. w postaci stosownego ubezpieczenia. Ile minimalnie może ono kosztować i od czego zależy cena polisy?

Ubezpieczenie nieruchomości do kredytu
Zabezpieczenie kredytu w postaci ubezpieczenia nieruchomości jest stosowane w przypadku kredytów hipotecznych, zwłaszcza wtedy, gdy klient nie ma zbyt wysokiej zdolności kredytowej. Wówczas jeszcze przed wydaniem pozytywnej decyzji kredytowej bank będzie wymagał od kredytobiorcy zakupu polisy ubezpieczenia nieruchomości z cesją. Obniży ono ryzyko banku w związku z kredytowaniem danego klienta. To ubezpieczenie, które zwykle obejmuje ubezpieczenie nieruchomości:
• od ognia i innych zdarzeń losowych,
• pomostowe,
• niskiego wkładu własnego.

Właściwie tylko pierwsze ubezpieczenie dotyczy samej nieruchomości. Dwa kolejne już nie. Ubezpieczenie pomostowe jest ubezpieczeniem ograniczonym czasowo, na które kredytobiorca zobowiązany jest odprowadzać składki do czasu uprawomocnienia się wpisu do hipoteki na rzecz banku do Księgi Wieczystej nieruchomości.

Z kolei ubezpieczenie kredytu z niskim wkładem stosowane jest wówczas, gdy klient nie może przedstawić co najmniej 20-procentowego, żądanego przez banki wkładu własnego. Musi mieć w rzeczywistości w większości przypadków co najmniej 10-procentowy wkład, a pozostałą jego część może zabezpieczyć ubezpieczeniem.

Czym jest cesja ubezpieczenia na bank?
Oprócz tego, że bank wymaga pod klientów ubezpieczenia nieruchomości zabezpieczającej hipotecznie zobowiązanie kredytowe, to klient musi jeszcze ustanowić cesję praw z polisy na rzecz banku. Cesję należy rozumieć jako przeniesienie prawa z zawartej polisy mieszkaniowej na instytucję kredytującą. W momencie, gdyby doszło do zaistnienia zdarzenia ubezpieczeniowego, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie za szkody poniesione przez klienta nie na jego rzecz, ale na rzecz banku, w ramach ustanowionej cesji. Bank przeznacza odszkodowanie na spłatę pozostałej części kredytu klienta i ewentualną nadwyżkę mu oddaje.

Jakie ubezpieczenie wybrać?
Z reguły banki wymagają od kredytobiorców podstawowego ubezpieczenia nieruchomości, którego zakres obejmie zdarzenia takie jak pożar czy zalanie murów i części stałych mieszkania. Można jednak zastanowić się nad tym, czy nie lepiej zwiększyć ochronę ubezpieczeniową i zapewnić również sobie odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Opcja podstawowa, wymagana przez bank to ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych. Takie ubezpieczenie domu z www.ubezpieczeniemieszkania.pl uwzględnia minimalistyczny zakres ochrony.

Można jednak wykupić ubezpieczenie z szerszym zakresem ochrony, obejmującym:
• ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomych od ognia i innych zdarzeń losowych;
• ubezpieczenie od ryzyka kradzieży, włamania i aktów wandalizmu;
• ubezpieczenie OC w życiu prywatnym - przydaje się np. gdy zalejemy mieszkanie sąsiada i trzeba będzie wypłacić odszkodowanie za jego straty.

Im szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej, tym ubezpieczenie mieszkania będzie droższe. Sprawdźmy, ile będzie kosztować najtańsze ubezpieczenie mieszkania do kredytu z www.ubezpieczeniemieszkania.pl?

Ile kosztuje ubezpieczenie nieruchomości pod kredyt?
Cena ubezpieczenia mieszkania czy domu do kredytu ma ważne znaczenie dla kredytobiorcy, ponieważ wpływa na wysokość ogólnych kosztów kredytowania. Kalkulacja przykładowego ubezpieczenia na wspomnianej stronie internetowej wskazała, że nieruchomość o powierzchni 65 mkw i wartości 300 000 zł w pakiecie S, czyli ubezpieczeniu do kredytu, można ubezpieczyć już za kwotę 176 zł składki rocznej w Link4. Niewiele więcej, bo 185 zł klient zapłaci za proste ubezpieczenie mieszkania do kredytu w InterPolska - ubezpieczenie INTER Lokum.
Szlabany przy wjeździe na izbę przyjęć SP ZOZ w Tu...
SUPER GAME e-sport po raz trzeci w Turku!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.