Informacja Zarządu Powiatu Tureckiego w sprawie przypadku COVID-19 w Sun Garden

Powiat Turecki

W związku z informacją Inspektora Sanitarnego w Turku z dnia 24 czerwca br. o jednym przypadku COVID -19 u pracownika firmy Sun Garden w Malanowie, Starosta Turecki Dariusz Kałużny, jako Przewodniczący Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w trybie natychmiastowym zwołał spotkanie z udziałem Wicestarosty Władysława Karskiego, Wójta Gminy Malanów Ireneusza Augustyniaka, Dyrektor PSSE w Turku Katarzyny Wysockiej, Dyrektora SP ZOZ w Turku Krzysztofa Sobczaka, Dyrektora Sun Garden Witolda Jareckiego, w celu podjęcia koniecznych działań do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom Sun Garden oraz mieszkańcom Powiatu Tureckiego.

Dzisiaj, to jest 25-go czerwca, odbyła się wideokonferencja pod przewodnictwem Starosty Tureckiego z udziałem Wicestarosty Władysława Karskiego, Dyrektor PSSE w Turku Katarzyny Wysockiej, Dyrektora SP ZOZ w Turku Krzysztofa Sobczaka, Dyrektora Sun Garden Witolda Jareckiego, Komendantów PPSP oraz KPP w Turku oraz burmistrzów i wójtów z terenu Powiatu Tureckiego. Konferencja dotyczyła sytuacji w zakładzie Sun Garden.

Dyrektor PSSE Katarzyna Wysocka poinformowała, że na dzień 25 czerwca 2020 r. na godz. 8.30 w zakładzie Sun Garden w Malanowie jest jeden potwierdzony wynik badania na obecność koronawirusa.

Zostały podjęte działania w zakresie zminimalizowania skutków COVID -19. Przeprowadzany jest wywiad epidemiologiczny mający na celu wykrycie źródła zakażenia oraz podjęto nadzór epidemiologiczny nad firmą Sun Garden.

Dyrektor Sun Garden Witold Jarecki przedstawił bieżącą sytuację oraz procedury dot. wprowadzenia dodatkowych obostrzeń i środków ostrożności w zakładzie.

Starosta Turecki ponownie zaapelował do włodarzy gmin Powiatu Tureckiego o ciągłe komunikowanie mieszkańców o przestrzeganiu reżimu sanitarnego na okoliczność występowania COVID -19 i bezwzględne stosowanie się do obostrzeń (m.in. noszenie maseczek, dezynfekowanie rąk, zachowywanie 2 m. dystansu).

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Tureckiego Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego na bieżąco monitoruje obecną sytuację i podejmuje natychmiastowe działania w celu zminimalizowania skutków koronawirusa.
Przybywa zakażonych koronawirusem w powiecie turec...
Gm.Turek: W Cisewie spłonął samochód ciężarowy z p...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Duda to obłuda w piątek, 26 czerwca 2020 15:00

A w TVPiS kacze partacze wychwalające Dudę bredziły ostatnio coś ,że sytuacja jest opanowana.

A w TVPiS kacze partacze wychwalające Dudę bredziły ostatnio coś ,że sytuacja jest opanowana.
Gość - Gosc w czwartek, 25 czerwca 2020 14:56

I po co niedawno było się pysznić staroście, że zwalczyliśmy w powiecie wirusa. To jest tak jak ignorant próbuje udawać mędrca.

I po co niedawno było się pysznić staroście, że zwalczyliśmy w powiecie wirusa. To jest tak jak ignorant próbuje udawać mędrca.
Gość - Stanisław w czwartek, 25 czerwca 2020 11:41

To ilu musi byc chorych abyście zamknęli ten bu.(edit)el?

To ilu musi byc chorych abyście zamknęli ten bu.(edit)el?
Gość
poniedziałek, 16 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.