Jak rozjaśnić włosy? Mini poradnik

Jak rozjaśnić włosy

Rozjaśnianie to łatwy, skuteczny sposób na usunięcie ciemnych pigmentów i uzyskanie jaśniejszego koloru bazowego. Jeśli chcesz rozjaśnić swój kolor, a masz już kolor na włosach, Twoje opcje są ograniczone do produktów do usuwania koloru lub procesów rozjaśniania. Produkty do usuwania farby mogą usunąć niektóre trwałe pigmenty, ale może być konieczne powtórzenie tego procesu kilka razy, aby uzyskać pożądane uniesienie.

Naturalne sposoby

Produkty do usuwania farby nie rozjaśnią włosów poza ich naturalny kolor. Jeśli chcesz usunąć ciemny kolor, nagromadzony kolor lub rozjaśnić włosy poza ich naturalny kolor, będziesz potrzebować procesu rozjaśniania. Rozjaśniacz jest jedynym produktem, który całkowicie podniesie i rozjaśni włosy już farbowane. Regularne stosowanie rozjaśniacza polega na mieszaniu go z wywoływaczem i nakładaniu bezpośrednio na suche włosy, co powoduje korozję łuski włosa, przez co włosy są podatne na złamania. Jest to w zasadzie rozwiązanie atomowe i należy do niego podchodzić bardzo ostrożnie. 

Miód zawiera oksydazę glukozy, która naturalnie wytwarza niewielkie ilości nadtlenku wodoru.  Ponieważ nadtlenek wodoru jest składnikiem rozjaśniającym, który można znaleźć w większości chemicznych farb do włosów, ta naturalna metoda zapewnia podobny, ale delikatniejszy efekt. Ponadto, miód odżywia włosy, więc ta metoda nie jest wysuszająca. Czasami można spotkać miód dodawany do odżywek do włosów jako środek zapewniający gładkość i połysk, więc Twoje włosy skorzystają z tej łatwej maseczki.

Zwilż i osusz ręcznikiem włosy. W małej miseczce wymieszaj jedną część miodu z czterema częściami wody. Nałóż na włosy i przykryj plastikowym czepkiem. Pozostaw na włosach przez minimum godzinę.

Spłucz, umyj włosy szamponem i nałóż odżywkę jak zwykle. Prawdopodobnie masz teraz w lodówce cytrynę lub dwie. Zabierz się za wyciskanie soku, ponieważ będziesz potrzebować sporej ilości soku z cytryny do rozjaśnienia włosów. Jest to prawdopodobnie najlepszy i najprostszy sposób na subtelne rozjaśnienie włosów w domu. Wszystko, co musisz dodać, to trochę słońca. Sok z cytryny może rozjaśnić włosy, gdy jest aktywowany przez słońce. Sok z cytryny otwiera twój naskórek i podnosi kolor. Najpierw wymieszaj sok z cytryny, wodę i łyżeczkę olejku do włosów (lub oliwy z oliwek) w butelce ze sprayem. Następnie wymieszaj miksturę naprawdę dobrze i spryskaj nią całe włosy przed spędzeniem dnia na zewnątrz.

Czy można rozjaśnić włosy bez rozjaśniacza?

Tak, możesz użyć koloru, aby uzyskać uniesienie. Przy stosowaniu koloru do rozjaśniania włosów, istnieje szeroka gama poziomów, których możesz użyć, aby je rozjaśnić. I, poza wcześniejszym farbowaniem włosów, są jeszcze inne czynniki do rozważenia. Po pierwsze, jak bardzo chcesz rozjaśnić swoje włosy? Jeśli pragniesz kolor, który jest więcej niż pięć odcieni jaśniejszy to następnie trzeba będzie wejść z rozjaśniaczem. Jeśli jest to mniej niż pięć poziomów uniesienia, wtedy możesz ominąć rozjaśniacz i wejść z odcieniem blondu o wysokim uniesieniu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zalecamy szukanie formuły o niskiej zawartości nadtlenku. Im większa objętość, tym więcej stresu może zostawić na włosach. Dodatkowo należy szukać koloru, który ma właściwości wiążące, aby pomóc w zdrowiu włosów. Podczas rozjaśniania włosów zawsze istnieje ryzyko powstania niepotrzebnych uszkodzeń i niepożądanych tonów na włosach, jeśli nie jesteś dobrze zorientowana w teorii koloru i konkretnych technikach aplikacji. 

Rozjaśniacze do włosów znajdziesz na https://hair-shop.pl/
Władysławów: Rozbudowa dróg wewnętrznych ul. Zygmu...
Tuliszków: Gmina i miasto zrealizowała inwestycję ...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 06 października 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.