Jak szukać pracy w Turku?

Jak szukać pracy w Turku?

Chcesz znaleźć pracę, która będzie satysfakcjonująca i opłacalna? Podpowiemy Ci gdzie szukać oraz jak znaleźć.

Bezrobocie w Turku od wielu lat sukcesywnie spada. Statystyki są coraz bardziej zadowalające, a społeczność nie może narzekać. Poza liczbą stanowisk, rośnie bowiem również wysokość średnich zarobków.

Gdzie i jak aplikować o pracę?

Najskuteczniejszym sposobem jest obecnie internet. Dostęp do najświeższych ofert pracy otrzymasz w popularnych serwisach, np. jobsora. Pomocne filtry pozwolą Ci przeglądać ogłoszenia najświeższe, z konkretnej branży lub w konkretnym zawodzie, a także takie, w których pracodawcy podali stawkę jaką proponują na danym stanowisku. Aplikacje online są niezwykle wygodnym sposobem, dzięki któremu możesz zgłaszać swoją kandydaturę do wielu firm w ciągu kilku minut, bez wychodzenia z domu. Pamiętaj, że ważnym jest dobrze przygotowane CV oraz ewentualnie list motywacyjny. Zwróć uwagę, by ten drugi nie zawierał uniwersalnego tekstu, który wysyłasz na zupełnie różne stanowiska. List motywacyjny powinien być dostosowany do danej firmy oraz branży. Zaznacz w nim dlaczego zależy Ci właśnie na tej pracy i w jaki sposób pracodawca zyskałby zatrudniając właśnie Ciebie. Wymień cechy i kwalifikacje, które mogą Ci się przydać na danym stanowisku.

Rozmowa o pracę

Kiedy już otrzymasz telefon z zaproszeniem na rozmowę, musisz się do niej odpowiednio przygotować. Niezwykle istotnym jest wygląd zewnętrzny, bo to dzięki niemu masz szansę zrobić dobre pierwsze wrażenie. Elegancki, choć skromny, schludny i czysty strój to podstawa. Niech świadczy o Twoim profesjonalnym podejściu do sprawy. Poza kompetencjami, doświadczeniem i wykształceniem, ważną rolę odgrywa również umiejętność nawiązania relacji z drugim człowiekiem. Pokaż rekruterowi, że jesteś pewny siebie (nie przesadź), że znasz swoją wartość i potrafisz "się sprzedać". Często uśmiech i subtelne poczucie humoru tworzą pozytywną atmosferę, która sprzyja rozmowie, a to na pewno zostanie zapamiętane. Pamiętaj, że możesz mieć dużą konkurencję nijakich osób. Daj się więc polubić, postaraj wyróżnić. Jeśli raz Ci się nie udało, wiedz, że praktyka czyni mistrza. Każda kolejna rozmowa, to nowe doświadczenie, które pomoże Ci zebrać cenne uwagi.

Władysławów: Podglądamy Centrum Kreatywności „Cuda...
Groźna kolizja. Cztery auta uszkodzone

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 04 sierpień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.