Jak szybko zamówić kuriera?

Jak szybko zamówić kuriera?

Nie ma chyba osoby, która nigdy nie oczekiwała na kuriera. Zamawiamy tak wiele rzeczy przez Internet, że powoli staje się to dla nas codziennością; według portali branżowych w Polsce zakupy przez Internet robi nawet 15 mln osób! To nie wszystko – przecież nie tylko kupujemy przez Internet, ale także sprzedajemy – na aukcjach, przez Facebooka lub portale sprzedażowo - ogłoszeniowe. Nic dziwnego, że kurierzy mają mnóstwo pracy z doręczeniem wszystkich przesyłek na czas. Często pracują od świtu do nocy, aby każdy klient był zadowolony i nie musiał czekać na swoją paczkę dłużej, niż standardowe dwa dni robocze.

Kurier do domu – wygoda i oszczędność czasu

Zamawianie kuriera do domu jest już standardem – jest to czynność tak prosta i intuicyjna, że każdy może sobie z tym poradzić. Firmy kurierskie prześcigają się w pomysłach, aby proces zamawiania kuriera był jak najkrótszy, jak najwygodniejszy i wymagający minimum wysiłku. Udostępniają aplikacje i upraszczają formularze, aby nadanie przesyłki kurierem zajmowało kilkanaście sekund. W opinii większości klientów, dzwonienie na infolinię aby nadać przesyłkę zajmuje zbyt długo czasu – zanim połączymy się z konsultantem trzeba przejść przez szereg opcji, a i tak nie mamy pewności, czy będziemy pierwszą osobą na linii, która oczekuje na połączenie. Choć i ta forma zamawiania kuriera ulega ewolucji – dzięki automatom i awatarom firmy można przyspieszyć cały proces telefonicznego nadania, ograniczając formalności do niezbędnego minimum.

Można także założyć konto w dedykowanych klientom programach kurierskich. Firma InPost udostępnia tzw. Manager Paczek, dzięki któremu szybko zamówimy kuriera lub przygotujemy etykietę do nadania paczki w Paczkomacie. W zależności od okoliczności i wolnego czasu, możemy sami wybrać, która forma nadania przesyłki jest dla nas najbardziej wygodna.

Jak nadać przesyłkę kurierem

Zamawiając kuriera do domu należy się upewnić, czy przesyłka została zapakowana należycie i czy jej zawartość nie przemieszcza się swobodnie w kartonie. Kurier ma prawo odmówić przyjęcia tak przygotowanej przesyłki, szkoda więc byłoby tracić czas, gdyby się okazało, że cały proces pakowania musimy przejść jeszcze raz. Sprawdźmy też, czy adres jest prawidłowy, czy etykieta została poprawnie wydrukowana i czy jest czytelna. Etykietę wydrukujmy dwa razy, gdyż kopia będzie niezbędnym dowodem nadania, jeśli z jakiegoś powodu będziemy zmuszeni zgłosić reklamację. Po sprawdzeniu tych dwóch rzeczy można spokojnie oczekiwać na kuriera, gdyż wszystkie formalności po stronie klienta zostały wykonane. Jak widać, to tylko kilka prostych kroków, dzięki którym wysyłanie paczek jest przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.
Brudzew: Uczcili świętą Małgorzatę
„A ty mnie na wyspy szczęśliwe zawieź”, czyli wiel...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 30 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.