Jak wykorzystywać OZE? Delegacja z Podkarpacia podglądała jak to się robi w gminie Przykona

Spotkanie w gminie Przykona
Delegacja z gminy Czermin z powiatu mieleckiego w województwie podkarpackim odwiedziła gminę Przykona. Celem wyjazdu studyjnego było m.in. zapoznanie się z metodami optymalizacji wykorzystania zasobów środowiska z odnawialnych źródeł energii.
 
Gmina Przykona sprawnie przechodzi od energetyki opartej na węglu brunatnym do wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. O tym, jak wspierać podobne inicjatywy, łącząc je z rozwojem gospodarczym wsi i troską o środowisko mogli usłyszeć uczestnicy wyjazdu studyjnego z terenu gminy Czermin. Delegacja z Podkarpacia nie ukrywała, że gmina Przykona stanowi wzór do naśladowania jeśli chodzi o energetykę odnawialną. Spotkanie w Urzędzie Gminy poprowadził wójt Gminy Przykona, Mirosław Broniszewski, a Grupę Orlen Green Development reprezentował Krzysztof Mazur.
 
Zdobycie nowych informacji z zakresu transformacji energetycznej Wielkopolski wschodniej pozwoli uczestnikom w zdobyciu niezbędnej wiedzy dla wdrożenia już sprawdzonych rozwiązań. 
Władysławów: Tradycyjne dożynki w podziękowaniu za...
Przykona: Najlepsi absolwenci docenieni stypendiam...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.