Jaką klatkę wybrać dla psa? - 3 rady, które uszczęśliwią naszego czworonoga

Klatka dla czworonoga

Klatka dla psa to rozwiązanie, która wzbudza sporo kontrowersji. Zamykanie naszego podopiecznego w ciasnej przestrzeni wydaje się być naruszeniem jego przyzwyczajenia do swobodnego przemieszczania się. Ale wbrew pozorom nie jest to złe rozwiązanie – pies, przyzwyczajony do przesiadywania w klatce od młodości potraktuje ją jako swój azyl, miejsce, które będzie należało tylko do niego. Naturalne instynkty nakazują stworzeniu mieć miejsce, w którym może spoczywać bez obaw, iż zostanie zaatakowane przez wroga. Odpowiednią tresurą bez problemu sprawimy, iż takim miejscem stanie się klatka. Jaką z nich wybrać?

1. Wybór odpowiedniej klatki
2. Jaki materiał wybrać?
3. Rozmiar klatki

Wybór odpowiedniej klatki

Najważniejszym czynnikiem, jeśli chodzi o wybór klatki jest wielkość naszego podopiecznego. Trzeba pamiętać, iż będzie ona spełniać dwie funkcje – legowiska, czyli miejsca, gdzie pies będzie odpoczywał, oraz narzędzia do przeprowadzania treningu wychowawczego. Na dno klatki należy położyć koc albo ręcznik. Niektóre osoby stosują podłoże piankowe, jednak istnieje ryzyko, iż zostanie ono przez naszego pupila zniszczone. Klatki powinny być skonstruowane tak, by mogły być stosowane również w podróży. Dzięki temu pies, mimo znalezienia się w obcym miejscu, będzie miał zagwarantowany swój azyl i nie powinien odczuwać zwiększonego niepokoju.

Jaki materiał wybrać?

Najczęściej wykorzystywane są klatki metalowe. Mają one możliwość składania i przenoszenia z miejsca na miejsce, jednak w przypadku większych ras są one dość ciężkie. Dobrym rozwiązaniem, choć kosztownym, jest posiadanie dwóch egzemplarzy – jednego do umieszczenia na stałe w domu a drugiego przeznaczonego tylko do podróży. Klatki materiałowe są znacznie lżejsze w transporcie, jednak niektóre rasy psów mają tendencję do przegryzania materiału i ucieczki. Dotyczy to zwłaszcza szczeniąt, posiadających ostre ząbki, idealnie nadające się do destrukcji. Klatka dla psa w sklepie ZooArt powinna zaspokoić wymagania każdego właściciela czworonoga, niezależnie od jego rasy i wielkości.

Rozmiar klatki

Klatka ma być domostwem dla psa, zapewniać mu wygodny odpoczynek, a jednocześnie nie pozostawiać zbyt wiele przestrzeni ze względu na zachowanie higieny. Wysokość klatki powinna umożliwiać zwierzęciu swobodne stanie, rozmiary poziome muszą zapewnić wypoczynek w pozycji leżącej z wyciągniętymi łapami oraz bezproblemową zmianę pozycji. Zbyt duża klatka może spowodować, iż część przestrzeni zostanie wykorzystana na toaletę, co będzie miało niekorzystny efekt. Przed zakupem dobrze jest więc szczegółowo określić wymiary, jakie nas satysfakcjonują tak, aby nasz pupil był zadowolony ze swego domu.
Malanów: Sportowe stypendia w cieniu epidemii
Komputery, tablety i Internet pomogą walczyć z cyf...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 30 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.