Jaką rolę odgrywa thin content przy pozycjonowaniu strony internetowej?

thin content

Wprowadzenie algorytmu Panda w znaczącym stopniu zmieniło krajobraz marketingu internetowego. Od tamtej pory minęło sporo czasu, ale skutki są dostrzegalne aż do dzisiaj. Z perspektywy czasu okazuje się, że była to jedna z najbardziej istotnych aktualizacji w historii Google. W znaczącym stopniu przyczyniła się ona do rozpowszechnienia zasady „Content is a king”. Treści umieszczone na łamach witryny stanowią obecnie jeden z najistotniejszych aspektów w kontekście pozycjonowania stron internetowych. W związku z tym witryny posiadające zduplikowaną zawartość, a także niewielką liczbę wartościowych podstron mogą zostać daleko w tyle podczas wyścigu o wysokie pozycje. Treść odgrywa niebagatelne znaczenie w kontekście klientów poszukujących informacji na temat poszczególnych produktów bądź usług, a także algorytmu, który sukcesywnie filtruje zawartość witryny. Mechanizm wyszukiwarki ma uwadze przede wszystkim komfort użytkowników. W związku z tym faworyzuje strony internetowe nasycone wartościowymi opisami. Warto jednak zaznaczyć, że jakość tekstu to bardzo subiektywne pojęcie. W jaki sposób zatem odróżnić dobre treści od kiepskich?

Charakterystyka stron o niskiej wartościowe

Duplicate content stanowi jedno z najpopularniejszych zjawisk w kontekście kiepskiego copywritingu. Takie praktyki mogą całkowicie pogrążyć proces pozycjonowania szerokiego i lokalnego oraz innych działań wchodzących w skład marketingu internetowego. Okazuje się jednak, że znacznie większe zagrożenie może stanowić tzw. thin content. Ten termin posiada rozległy zakres znaczeniowy. Do jego najważniejszych elementów można zaliczyć:
● automatyczne generowanie treści na stronę
● witryny zawierające niewielką ilość unikalnych treści
● bliźniaczo podobne podstrony
● zbyt duża liczba słów kluczowych
● ukrywanie opisów w obrębie witryny
● teksty charakteryzujące się niską wartością z punktu widzenia odbiorców

Jakie zagrożenia niesie za sobą thin content?

Największe niebezpieczeństwo wiąże się z obniżeniem oceny twojej witryny w wyszukiwarce Google. Znikoma wartość tekstów sprawia, że strona staje się nieatrakcyjna dla użytkowników, którzy mogą wyrazić swoje niezadowolenie w postaci kiepskiej recenzji. W takim przypadku masz niewielkie szanse na odzyskanie klienta, ponieważ pierwsze wrażenie pozostawiało wiele do życzenia.

Thin content wywołuje nieprzychylne reakcje również wśród robotów Google. Ich dezaprobata może zostać wyrażona poprzez obniżenie pozycji w wynikach wyszukiwania, a także podniesienie wartości współczynnika odrzuceń. Co ciekawe, zjawisko thin content wcale nie musi dotyczyć wyłącznie intencjonalnych działań spowodowanych lenistwem, ignorancją bądź niewiedzą. Okazuje się, że prężnie rozwijające się strony internetowe również są narażone na konsekwencje wywołane wykorzystywaniem treści o wątpliwej wartości. Taka sytuacja może wystąpić w wyniku ograniczeniem bądź utratą kontroli administratora nad postępami w obrębie marketingu internetowego.

Europejskie Dni Ptaków 2019- Zapraszamy na wyciecz...
Dobra: Stracił panowanie nad kierownicą. Jedna oso...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 25 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.