Jakie korzyści dla firmy płyną z wynajmu długoterminowego

Jakie korzyści dla firmy płyną z wynajmu długoterminowego

Samochód to nieodzowny element funkcjonowania niemal każdej firmy. Korzystanie z auta ułatwia, a niekiedy nawet umożliwia, prowadzenie zawodowej działalności. Niekiedy zdarza się jednak, że przedsiębiorca nie jest w stanie albo nie może dokonać zakupu pojazdu.W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty wypożyczalni i długoterminowy wynajem samochodu. Jakie zalety daje wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy samochodów dla firm

Zarządzanie flotą samochodową (Car Fleet Management) to forma finansowania pojazdów firmowych, na którą coraz częściej decydują się nie tylko duże korporacje, ale również firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Wynajem długoterminowy umożliwia przedsiębiorcom korzystanie z samochodu z jednoczesnym pominięciem problematycznych kwestii serwisowania auta, wymiany opon czy ewentualnych napraw.

Wybór firmy oferującej wynajem długoterminowy powinien być dobrze przemyślany i dopasowany do potrzeb prowadzonej działalności. Wypożyczalnia carfree.pl umożliwia internetową rezerwację pojazdu i całodobowe wsparcie klientów, dzięki czemu korzystanie z samochodu jest proste i bezpieczne. Warto także zwrócić uwagę na warunki umowy – brak ukrytych kosztów i limitu za przejechane kilometry.

Korzyści płynące z wynajmu długoterminowego

Wynajem samochodu niesie ze sobą szereg korzyści. Jest to model tworzenia floty pojazdów odciążający firmę od wszelkich kwestii formalnych dotyczących posiadania pojazdu – obowiązkowych przeglądów technicznych, konieczności wymiany opon, naprawy ewentualnych usterek czy wymiany części.

Wynajem długoterminowy szansą na oszczędności dla firm? Jak najbardziej! Koszty użytkowania pojazdu są znacznie niższe niż przy jego leasingowaniu, a co więcej wysokość raty za wynajem/opłaty abonamentowej nie ulega zmianie przez cały okres trwania umowy. Wynajęcie samochodu nie wymaga wpłaty kaucji, a jedynym kosztem są ustalone z wypożyczalnią comiesięczne opłaty za najem pojazdu. Firma może także koszty wynajmu samochodu służbowego wliczyć w koszty uzyskania przychodów i na tej podstawie dokonywać odpisów podatkowych w określonej wysokości.

Po zakończeniu umowy przedsiębiorca wynajmujący auto z wypożyczalni ma możliwość zwrotu pojazdu, wymiany na nowy albo wykupienia go po wartości rynkowej.

Czarny pas w kickboxingu dla Kamila Więcławka
Władysławów: Choinka Noworoczna w Wyszynie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 27 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.