Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Jest odwołanie w sprawie pozwolenia na budowę myjni na Wyzwolenia

Wyzwolenia

Z uwagi na liczne zapytania mieszkańców oraz publikacje medialne informujemy, że Burmistrz Turku odwołał się od decyzji Starosty Tureckiego, który wydał pozwolenie na budowę myjni przy Parku Tura na Os. Wyzwolenia. Teraz stanowisko w sprawie zajmie Wojewoda Wielkopolski.


27 marca 2017 r. wysłane zostało do Wojewody Wielkopolskiego odwołanie od decyzji Starosty Tureckiego w sprawie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę myjni bezdotykowej, stacji kontroli pojazdów oraz infrastruktury towarzyszącej na działce pomiędzy Parkiem Tura, a sklepem LIDL na Os. Wyzwolenia. Budowie w tym miejscu sprzeciwiają się mieszkańcy.

Burmistrz odwołał się od decyzji, ze względu na:
-obawy turkowian związane z bliskością Parku Tura, który jest miejscem wypoczynku i rekreacji mieszkańców oraz ich dzieci;
-nie rozpatrzenie wniosków mieszkańców okolicznych bloków;
-nie wzięcie pod uwagę sprzeciwu Gminy Miejskiej Turek wobec inwestycji, która będzie oddziaływała na tereny należące do Miasta (park).

*tytuł pochodzi od redakcji

 

Za kim jest Pan Starosta Seńko?
Władysławów: Wycieczka przedszkolaków do PSP i muz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.