Jesteś na diecie redukcyjnej? Zobacz, jakie aktywności fizyczne przyspieszą spalanie tłuszczu

Dieta redukcyjna

Zrównoważona i zbilansowana dieta to nie wszystko. Jeśli naprawdę zależy na efektach, powinieneś zainteresować się regularnym uprawianiem przynajmniej jednej dyscypliny sportu. Zobacz, jakie aktywności fizyczne przyspieszą spalanie tłuszczu i pozwolą Ci poczuć się lepiej we własnym ciele.

Bieganie – sposób na dobrą formę i wysmuklone ciało

Regularne treningi biegowe niosą ze sobą szereg korzyści. Pozwalają zwiększyć wydolność płuc, objętość serca, dotlenić organizm, zwiększyć odporność, a przy okazji spalić zbędne kilogramy. Szacuje się, że godzina intensywnego ruchu na świeżym powietrzu pozwala pozbyć się od 300 do 500 kalorii. Poza tym bieganie fantastycznie oczyszcza umysł, dostarczając relaksu, spokoju i odprężenia. Nie jest sportem wymagającym dużych nakładów finansowych i związanym ze sporą barierą wejścia. Jeśli chcesz schudnąć, włącz bieganie do codziennej rutyny. Pamiętaj, że zmniejszenie obwodów ciała wiąże się z zapewnieniem deficytu kalorycznego. Raz na jakiś czas możesz jednak pozwolić sobie na małe żywieniowe ustępstwo – na przykład na robione w domu naleśniki z dodatkiem dobrej jakościowo frużeliny.

Rower treningowy – odpoczynek dla umysłu, wysiłek dla ciała

Ci, którzy nie lubią wychodzić na zewnątrz, gdy jest szaro, zimno i ponuro, zawsze mogą postawić na relaks w zaciszu własnego domu. Odpoczynek dla umysłu, ale i wysiłek dla ciała – tych dwóch rzeczy dostarcza rower treningowy. Jest on odpowiedni dla osób o różnej masie ciała, także tych z nadwagą i otyłością, gdyż nie obciąża za bardzo stawów ani ścięgien. Pozwala cieszyć się ulubioną muzyką lub serialem w tle.

Orbitrek – wsparcie w fizjologicznym, naturalnym ruchu

Trenażer, czyli potocznie mówiąc orbitrek to urządzenie, które bazuje na naturalnym, fizjologicznym ruchu. Jest więc zupełnie bezpieczny dla zdrowia – także osób otyłych czy starszych. Może być stosowany po operacjach i dłuższym braku aktywności fizycznej, gdyż nie obciąża za bardzo nóg. Może stanowić formę rehabilitacji po przebytych urazach i operacjach kończyn dolnych.

Basen – relaks, zabawa i spalanie tłuszczu w jednym

Regularne chodzenie na basen pozytywnie wpływa na wszystkie mięśnie ciała. Jest świetną dyscypliną ogólnorozwojową. Opór, jaki stawia woda, wpływa korzystnie na trening mięśni i ich ładne wymodelowanie. Poza tym basen jest zalecany dla osób zmagających się z bólami kręgosłupa. Przynosi ulgę i stanowi świetną rozrywkę oraz formę na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu.

Wielokilometrowe spacery – alternatywa dla biegania

Jeżeli czujesz się nieswojo, biegając po zatłoczonym mieście, a pragniesz dostarczyć ciało solidnej dawki ruchu, zawsze możesz postawić na marszobiegi lub wielokilometrowe spacery. Mniejsze tempo, za to większy dystans – ta idea przyświeca osobom biorącym kijki do nordic walking i ruszających przed siebie. Tę dyscyplinę możesz z powodzeniem uprawiać zarówno w mieście, jak i na wsi, na leśnej ścieżce i wybetonowanym chodniku.
Przebudowa drogi na odcinku Sarbice-Słomów-Smulsko...
Street Art w Galerii nad Jeziorem!
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 16 październik 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.