Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Joanna Maciejewska: Lewica z propozycjami dla kobiet

Joanna Maciejewska

Nic o nas bez nas

W sobotę w Warszawie odbyła się Konwencja Lewicy pod hasłem „Bezpieczna Polka” w trakcie której nasze posłanki i działaczki przedstawiły postulaty i punkty programu dla kobiet w Polsce. Przez osiem lat rządów PiS kobiety były poniewierane, tłamszone, brutalnie się z nami rozprawiano w trakcie manifestacji i wystąpień. Jedyną formacją polityczną która konsekwentnie od lat staje w obronie kobiet i ma program dla kobiet to Lewica. Na Konwencji nie wystąpił żaden mężczyzna, głos zabierały tylko nasze dziewczyny z Lewicy. Jak powiedziała posłanka Joanna Scheuring-Wielgus na innych konwencjach które w tym dniu miały miejsce w Polsce, panowie w garniturach będą mówić jak ułożyć życie. Dość z tym. Same wiemy najlepiej jak mamy sobie życie układać.

Oto co proponują Polkom kobiety Lewicy. Tak wygląda nasz zestaw programowy:
- bezpieczna i legalna aborcja – kobiety muszą pamiętać, że to PiS i Konfederacja doprowadzili do tego, że mamy najbardziej restrykcyjne prawo antyaborcyjne. Muszą pamiętać, że za gładką buźką Mentzena z Konfederacji kryje się śmierć kobiet i osierocone dzieci Izabeli z Pszczyny i Agnieszki z Częstochowy.

- zniesienie karania za aborcję, zniesienie klauzuli sumienia, bezpłatna antykoncepcja i tabletka „dzień po” bez recepty - pomagaliśmy, pomagamy i pomagać będziemy kobietą w dramatycznej sytuacji, które chcą przerwać ciążę. Ale ochrona zdrowia to zadanie dla państwa, a nie dla organizacji pozarządowych. W lewicowej Polsce każda Polka będzie miała dostęp do legalnej, bezpiecznej, darmowej aborcji. To kobiety będą podejmowały decyzję, a klauzulę sumienia wyślemy do kosza. O metodzie in vitro i obowiązkowym finansowaniu jej z budżetu państwa pisałam w ostatnim swoim artykule.

- edukacja o zdrowiu i seksualności oraz bezpłatne badania prenatalne – wprowadzimy lekcje wychowania seksualnego prowadzone przez wykształconych edukatorów i edukatorki o dojrzewaniu, seksualności, antykoncepcji, o tym, że nikt nie ma prawa przekraczać pewnych granic. Kobieta która zacznie myśleć o dziecku będzie pod opieką specjalistów a w razie problemów państwo nie będzie jej oferowało naprotechnologii, modlitwy czy relikwii, ale pełną refundację in vitro, profesjonalne leczenie a następnie opiekę lekarzy specjalistów.

- wysokie standardy opieki okołoporodowej – niestety zbyt często zdarza się tak, że kobiety w ciąży i kobiety rodzące zderzają się z dramatyczną sytuacją naszej „służby zdrowia”. Pilnie doprowadzimy do zmian w tym zakresie.

- równość płac kobiet i mężczyzn – pomimo, że kobiety w Polsce są lepiej wykształcone niż mężczyźni to na tych samych stanowiskach zarabiają od 12 do 24% mniej niż mężczyźni. Są bardziej narażone na zwolnienia i pracę dorywczą. Główną przyczyną jest obciążenie obowiązkami domowymi, zajmowanie się dziećmi, starszymi lub chorymi członkami rodziny. Doprowadzimy do szerszego dostępu do żłobków, przedszkoli oraz instytucjonalnej opieki nad osobami starszymi.

- natychmiastowa ściągalność alimentów – trudno to sobie wręcz wyobrazić ale dług alimentacyjny urósł z 4 mld, do ponad 13 mld złotych i to w niecały rok. Osoby na których ciąży obowiązek alimentacyjny wręcz kpią sobie z prawa. Dokonamy pilnej zmiany przepisów prawa w tym zakresie.

Na początku lipca odbędzie się w sejmie pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy „Renta Wdowia”. Projektu który powstał z inicjatywy Lewicy i pod którym zebraliśmy ponad 200 tysięcy podpisów. Przyjęcie rozwiązań zaproponowanych w tej ustawie pozwoliłoby na spokojne , godne życie samotnych osób pobierających emerytury i renty. Zobaczymy jak w sprawie tego projektu ustawy zagłosują partie prawicowe. Mamy też gotowy projekt ustawy o państwowym programie budowy 300 tysięcy mieszkań komunalnych na wynajem z czynszem regulowanym. Program ten został bardzo wysoko oceniony przez niezależnych ekspertów i to nawet tych o liberalnych poglądach ekonomicznych. To wreszcie byłby przełom. Obecnie bowiem bardzo często jest tak, że młodzi ludzie mieszkając „kątem” u rodziców lub teściów, nie zawierają związków małżeńskich, nie decydują się na dziecko, bo nawet nie mają gdzie wstawić dla niego łóżeczka.

Drogie Panie, Koleżanki, Dziewczyny

W Sejmie jest tylko 30 % kobiet. W samorządach jeszcze mniej. Nic nie przyjdzie samo. Mamy przecież dość rządów starego kawalera z łupieżem który nie ma pojęcia o codziennym życiu kobiety. O naszym zabieganiu, kłopotach, troskach, walce o godność i szacunek. Mamy dość rządów jego nieudolnych przybocznych i klakierów którzy bezczelnie okradają Polskę. Mamy wreszcie dość rządów facetów w czarnych sukienkach, wielokrotnie ubabranych w paskudne sprawy, którzy ich popierają, a nas śmią pouczać jak należy żyć. Mamy dość. W nas jest siła. Możemy to zmienić. Zróbmy to razem. Nie bądźmy obojętne. Róbmy kampanie wśród kobiet, przekonujmy swoich mężów, narzeczonych, chłopaków. W zbliżających się wyborach głosujmy na kobiety z opozycji, głosujmy na opozycję.

Joanna Maciejewska
Nowa Lewica

 

 

 

Mistrzostwa Europy Karate shinKyokushin
Tuliszków: Umowa na dofinansowanie zadania "Przywr...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - jadoJarka w piątek, 30 czerwca 2023 09:14

Znaczy tak, nic o zapobieganiu przemocy wobec kobiet, bo PiS już to zrobił za lewicę. Zamiast powstrzymać co raz większy cyrk w szkolnictwie, to wy chcecie edukacji seksualnej. Pewnie niech wasze dzieci i wnuki będą przeciążone nauką, źle wykształcone, ale muszą wiedzieć ile to tych płci i jak się skrobać w razie czego. Opieka okołoporodowa i to wszystko czekaj w kolejce do specjalisty z dzieckiem bo wy nie macie pomysłu jak inaczej. Co myślę o reszcie postulatów zachowam dla siebie żeby mnie nikt po sądach nie ciągał, bo wolność słowa ma swoje granice. Zamiast napisać a idźcie w ...... z takim programem. Napiszę "POWODZENIA" w wyborach będzie wam potrzebne do przekroczenia progu wyborczego. Szczęść Boże

Znaczy tak, nic o zapobieganiu przemocy wobec kobiet, bo PiS już to zrobił za lewicę. Zamiast powstrzymać co raz większy cyrk w szkolnictwie, to wy chcecie edukacji seksualnej. Pewnie niech wasze dzieci i wnuki będą przeciążone nauką, źle wykształcone, ale muszą wiedzieć ile to tych płci i jak się skrobać w razie czego. Opieka okołoporodowa i to wszystko czekaj w kolejce do specjalisty z dzieckiem bo wy nie macie pomysłu jak inaczej. Co myślę o reszcie postulatów zachowam dla siebie żeby mnie nikt po sądach nie ciągał, bo wolność słowa ma swoje granice. Zamiast napisać a idźcie w ...... z takim programem. Napiszę "POWODZENIA" w wyborach będzie wam potrzebne do przekroczenia progu wyborczego. Szczęść Boże :D
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.