Karol Serafiński: Kilka prawd o Pańczyku

Image_1

Marek Pańczyk, człowiek który nie pomógł przy budowie chodnika przy Alei Jana Pawła II, a udaje zainteresowanie chodnikiem na jednym z osiedli w mieście. Były radny, który blokuje budowę drogi Z3 na Zdrojkach Prawych, a „martwi” się o rozwój miasta. Mieszkaniec Zdrojek Prawych, który nie zgodził się na budowę spowalniaczy ulicznych na swoim osiedlu, które poprawiłyby bezpieczeństwo jego sąsiadów. Człowiek, który na kilka tygodni przed wyborami budzi się, aby pouczać innych...

Zastanawiam się jakim trzeba być człowiekiem, żeby zabierać publicznie głos w sprawach, których się samemu, przez tak wiele lat zasiadania w radzie miejskiej, nie zrobiło. Jak można tak udawać zatroskanego o miasto, kiedy ochoczo podnosiło się rękę w sprawach zaciągania kolejnych kredytów, podniesienia podatków, oraz opłat za wodę i ścieki?

Jak można udawać, że nie widzi się, ile jest zrobionych w tej kadencji rzeczy? Ulice, chodniki, Stadion 1000-lecia, obserwatorium astronomiczne i stacja meteorologiczna, boisko sportowe przy G2, liczne place zabaw, termomodernizacje bloków, nowe firmy w mieście, w tym DeVeris i GETEC w TSI, oraz wiele zakładów rozrzuconych po całym mieście i wiele innych inwestycji.

Panie Pańczyk, zaczyna Pan zabierać głos (a raczej podpisywać się pod listami do mieszkańców) prawie na każdy temat. A to nawet ciekawe, bo znam Pana tyle lat i nigdy bym nie przypuszczał, że tak sprawnie Pan pisze. Żebym wiedział, że Pan się tak na wszystkim zna, to bym nie startował na radnego, ale bym na Pana zagłosował. Po Pana ostatnim liście „widać”, że jest Pan np. znawcą sztuki budowlanej, zna się pan na drogownictwie, chodnikach, budowie dróg zbiorczych, miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, itp. Dlaczego Pan nie wykazywał się takimi talentami chociażby w poprzedniej kadencji?

Dlaczego Pan nie pomógł, przy budowie chodnika na Alei JP2, tylko próbował wyciszyć sprawę niewygodną dla byłego burmistrza Czapli? I to wbrew mieszkańcom, z którymi wspólnie o tę sprawę walczyłem. Albo w czasie, kiedy ja starałem się o poprawę bezpieczeństwa na ul. Zdrojki Prawe, Pan blokował instalację spowalniaczy na tej ulicy. W jakim celu? Dlaczego Pan zablokował budowę drogi Z3? Pamiętam jak na Komisji Działalności Gospodarczej powiedział Pan, że nie dopuści do budowy tej drogi i będzie ją blokował ciężkimi maszynami. Przeciwko komu Pan tak naprawdę występuje? Jak Pan nie wie, to Panu podpowiem – PRZECIWKO MIESZKAŃCOM TURKU!

Niech Pan w końcu przestanie zachowywać się nieodpowiedzialnie i zacznie myśleć o ludziach, a nie tylko o sobie. Dieta radnego nie jest w życiu najważniejsza, chociaż wiem, że trudno to Panu zrozumieć. Dlatego Pan się tak szarpie od prawie czterech lat? Powiem wprost, Panie Pańczyk był Pan radnym przez prawie 20 lat i dobrze, że mieszkańcy Panu „podziękowali” nie wybierając na kolejną kadencję. Efekt nie wybrania Pana na radnego jest taki, że miasto zmienia się na lepsze...

Karol Serafiński, Radny Miejski Turku

Nawałnica przeszła nad powiatem tureckim
Wideo: Turek - nic ciekawego i brzydkie kamienice?

Podobne wpisy

 

Komentarze 8

Gość - Zero w piątek, 17 sierpnia 2018 10:18

Dla których mieszkańców budujecie ul.Kaczmarskiego? Przecież tam nikt nie mieszka? Chyba, że ktoś tam ma działki, a MY jeszcze o tym nie wiemy, ponadto z jednej strony ulicy ciągnie się las zero szans na budowę domku, z drugiej strony zakład przemysłowy i lokal gastronomiczny, gdzie w tym logika? Panie Karolu proszę o wytłumaczenie

Dla których mieszkańców budujecie ul.Kaczmarskiego? Przecież tam nikt nie mieszka? Chyba, że ktoś tam ma działki, a MY jeszcze o tym nie wiemy, ponadto z jednej strony ulicy ciągnie się las zero szans na budowę domku, z drugiej strony zakład przemysłowy i lokal gastronomiczny, gdzie w tym logika? Panie Karolu proszę o wytłumaczenie:o
Gość - Gość w piątek, 17 sierpnia 2018 10:13

Panie Karolu, a na co zostały przekazane pieniądze przeznaczone na dokumentację projektową ul.Sosnkowskiego? Wyrzuciliście to z budżetu i Pan za tym głosował!!! Co zostało wybudowane- ul.Piwna -status droga dojazdowa na budowę pod gabinet lekarski, podobno WY działacie dla zwykłych ludzi nie dla elit!!!

Panie Karolu, a na co zostały przekazane pieniądze przeznaczone na dokumentację projektową ul.Sosnkowskiego? Wyrzuciliście to z budżetu i Pan za tym głosował!!! Co zostało wybudowane- ul.Piwna -status droga dojazdowa na budowę pod gabinet lekarski, podobno WY działacie dla zwykłych ludzi nie dla elit!!!
Gość - Olo w czwartek, 16 sierpnia 2018 23:33

Czytam ten list i mam wrażenie że jego autor nie bardzo wie o czym pisze. Jak można powrzać oklepane i nie prawdziwe opinie podpierając sie opisem wyrwanych z kontekstu sytuacji? Przykładem droga Z3 gdzie chodziło o możliwość dojazdu włascicieli pól do swoich właśności, czego projekt nie przewidywał. Niestety kilku mocnych w w gebie samorządopwców w tym głownodowodzący speitrało i inwestycji nie ma. czy autor wykazuje niedojrzałość polityczną, czy liczy wzorem pewnego "geniusza" że ciemny lud wszystko kupi?
Mozna tak w kółko sobie wypominać to co było w poprzedniej kadencji czy w obecnej.
Faktem jest jednak to, że obecny samorząd przypisuje sobie wiele zasług w "upiekszaniu" miasta, których autorami sa mieszkańcy, a nie samorząd.
Faktem jest także to, że obecny Burmistrz nie ma pojecia jak zarządzać miastem. Za mało doświadczenia i osiągnięć życiowych, których fakultety nie uzupełniły. A media wszystkiego jak w poprzedniej kampani nie załatwią.

Czytam ten list i mam wrażenie że jego autor nie bardzo wie o czym pisze. Jak można powrzać oklepane i nie prawdziwe opinie podpierając sie opisem wyrwanych z kontekstu sytuacji? Przykładem droga Z3 gdzie chodziło o możliwość dojazdu włascicieli pól do swoich właśności, czego projekt nie przewidywał. Niestety kilku mocnych w w gebie samorządopwców w tym głownodowodzący speitrało i inwestycji nie ma. czy autor wykazuje niedojrzałość polityczną, czy liczy wzorem pewnego "geniusza" że ciemny lud wszystko kupi? Mozna tak w kółko sobie wypominać to co było w poprzedniej kadencji czy w obecnej. Faktem jest jednak to, że obecny samorząd przypisuje sobie wiele zasług w "upiekszaniu" miasta, których autorami sa mieszkańcy, a nie samorząd. Faktem jest także to, że obecny Burmistrz nie ma pojecia jak zarządzać miastem. Za mało doświadczenia i osiągnięć życiowych, których fakultety nie uzupełniły. :) A media wszystkiego jak w poprzedniej kampani nie załatwią.
Gość - AJ w piątek, 10 sierpnia 2018 17:28

Och Karol, Karol... Na Chopina chodniczek po drugiej stronie prawie ukończony - kiedy fotoreporterzy mają się szykować na sesje zdjęciową?

Och Karol, Karol... Na Chopina chodniczek po drugiej stronie prawie ukończony - kiedy fotoreporterzy mają się szykować na sesje zdjęciową?
Gość - dobra cena w sobota, 11 sierpnia 2018 07:53

No i panie AJ masz przechlapane. Mam takie układy w powiecie, że nigdzie powtarzam nigdzie nie wymienisz opon w dobrej cenie.

No i panie AJ masz przechlapane. Mam takie układy w powiecie, że nigdzie powtarzam nigdzie nie wymienisz opon w dobrej cenie.
Gość - Rrr w piątek, 10 sierpnia 2018 16:24

20 last radnym to sporo ty będziesz 4

20 last radnym to sporo ty będziesz 4
Gość - Godfryt w piątek, 10 sierpnia 2018 16:05

Kto w tym mieście rządzi? Pańczyk. Fenomen turkowski.

Kto w tym mieście rządzi? Pańczyk. Fenomen turkowski.
Gość - Tadek w piątek, 10 sierpnia 2018 11:29

To może teraz coś o sobie, wielki znawco natury ludzkiej .

To może teraz coś o sobie, wielki znawco natury ludzkiej .
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.