Kawęczyn: Historia z sołectwa Dzierzbotki- Akcja Jastrząb

Historia z sołectwa Dzierzbotki- Akcja Jastrząb

Kilka dni temu podczas prac polowych Krzysztof Filipczak -radny sołecki wsi Dzierzbotki znalazł jastrzębia, który nie mógł wzbić się w powietrze. Prawdopodobnie miał uszkodzone skrzydło. Zabrał go, dokarmiał porcjami rosołowymi i myszami oraz objął opieką do czasu ustalenia, co można z nim dalej zrobić i jak mu pomóc.

O sytuacji usłyszał sołtys wsi Dzierzbotki Paweł Urbanek, który wraz z córką pana Krzysztofa Magdaleną Filipczak Szydłowską oraz jej mężem zaczęli działać.

Skontaktowali się oni z lekarzem weterynarii, a następnie dzięki uprzejmości Nadleśnictwa w Turku nabyli niezbędnej wiedzy dotyczącej dzikich zwierząt.

Chęć pomocy oraz przyjęcia ptaka do Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt w Grodźcu wyraził Michał Matłoka. Tak właśnie do ośrodka trafił jastrząb. Dziś dnia 02.08.2019r. po godzinie 14.30 ptak został przywieziony we wskazane miejsce, a Michał Matłoka zabrał go do specjalnego pomieszczenia i dokonał wstępnych oględzin, stwierdzając ubytek skrzydła przez co ptak nie może się faktycznie wzbić w powietrze.
Jest to prawdopodobnie młody osobnik z tego roku (marzec 2019) i lecąc zawadził o linie energetyczną. Magdalena Filipczak Szydłowska oraz Paweł Urbanek wraz z synem Nikodemem pomagając jastrzębiowi mieli okazję podziwiać będące na miejscu zwierzęta takie, jak jeleń, sarny, daniele, dzika, króliki, ptactwo różnego rodzaju i wiele innych.

-Na potwierdzenie przyjęcia jastrzębia otrzymaliśmy od Nadleśnictwa protokół przekazania zwierzęcia do rehabilitacji w ORZ Grodziec a syn otrzymał czasopismo i kilka ulotek. I tak szczęśliwi, że mogliśmy bezinteresownie pomóc zwierzęciu, pełni pozytywnych emocji wróciliśmy do domu, wcześniej wykonując kilka fotek w Nadleśnictwie Grodziec. Z tego miejsca raz jeszcze chciałem podziękować Panu Krzysztofowi Filipczakowi z Dzierzbotek oraz jego małżonce, córce Pana Krzysztofa Magdalenie Filipczak -Szydłowskiej wraz z mężem za bezinteresowną pomoc niesioną dla jastrzębia. Pan z nadleśnictwa poinformował nas, że rzadko zdarza się takie zaangażowanie ze strony społeczeństwa, co jeszcze bardziej nas podbudowało i utwierdziło w przekonaniu, że warto pomagać - mówił sołtys wsi Dzierzbotki Paweł Urbanek.
Tuliszków: Biesiada na ludowo
Dobra: Paweł Wszędybył "Sołtysem Powiatu Tureckie...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.