Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Klękając pod krzyżem

pod-krzyzem

„Odważnie wysławiaj krzyż, najmocniej jak potrafisz,
ponad wszelką letniość wiary, z pożytkiem dla dobrych obyczajów.”
św. Antoni Maria Zaccaria

Zakończenie oktawy Bożego Ciała na długo pozostanie w pamięci całej rodziny parafialnej parafii pw. NMP Królowej Polski w Kaczkach Średnich.
Tego dnia kontynuując upiększanie naszej świątyni, licznie zgromadziliśmy się, by uczestniczyć we mszy św., podczas której nastąpiło poświęcenie krzyża z pasją Jezusa. Krzyż z pasją towarzyszył nam od uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, kiedy został poniesiony ulicami Kaczek Średnich do czterech ołtarzy. Przez kolejne dni oktawy Bożego Ciała klękaliśmy pod krzyżem, by adorować Jezusa.
W czwartek 7 czerwca przeżywaliśmy szczególne chwile również dlatego, że w pierwszy czwartek miesiąca modląc się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, modliliśmy się w obecności trzech neoprezbiterów: ks. Piotra Kazubowskiego, ks. Przemysława Strzelczaka i ks. Bogusława Laskowskiego. Obecny był również ks. Bartosz Andrzejewski. We mszy św. uczestniczyli również niepełnosprawni oraz wolontariusze Wspólnoty Integracyjnej „Caritas”. Księża zanim otrzymali święcenia prezbiteratu przez lata studiów angażowali się w woluntariat pomagając w Brzeziu dzieciom z problemami z prawem, w świetlicach dla trudnych środowisk we Włocławku, posługując wobec bezdomnych, a przede wszystkim we Wspólnocie Integracyjnej „Caritas” pomagając w tej posłudze naszemu ks. proboszczowi Pawłowi Zalewskiemu. Ks. Piotr Kazubowski pochodzi z parafii Kozy gdzie przed laty proboszczem był ks. Paweł. Ks. Bogusław Laskowski pochodzi z parafii Lubraniec, gdzie posługę pełnił krótki czas ks. Marcin Marendziak nasz rodak, który tragicznie zmarł wydatku. Ks. Przemysław Strzelczak pochodzi z parafii Ciechocinek. Ta formacja i lata studiów pozwala mieć nadzieję, że dobrze się przygotowali na wyzwania współczesnego świata.
Po odśpiewaniu pieśni „Bogurodzica” ks. proboszcz Paweł Zalewski dokonał odsłonięcia rzeźby Jezusa Chrystusa natomiast ks. Piotr dokonał jej uroczystego poświęcenia. Z pieśnią na ustach oddaliśmy hołd krzyżowi. Prezbiterium nabrało blasku, a krzyż będzie przez lata świadczył o naszej wierze i miłości. Wznosząc nasze oczy ku górze będziemy mogli głębiej przeżywać misterium krzyża. Dziękujemy serdecznie ofiarodawcy, który w połowie sfinansował koszt rzeźby Pana Jezusa, dzięki temu już teraz możemy cieszyć się pasją Jezusa w naszym prezbiterium. Bądź uwielbiony Krzyżu Chrystusa!
Nie mogło zabraknąć kwiatów i życzeń od przedstawicieli naszej parafii dla goszczących u nas neoprezbiterów. W tym szczególnym czasie życzyliśmy księżom wiele siły, cierpliwości, otwartych serc i wytrwałości, a także wspaniałych ludzi wokół, w których zawsze będą dostrzegać twarz Chrystusa.
Słowo Boże wygłosił ks. Bartosz nawiązując do przykazania miłości. W kapłaństwie, małżeństwie zawsze musi być miłość, którą ofiarujemy drugiemu człowiekowi, Bóg nieustannie nas tego uczy w eucharystii.
Po procesji wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem zostały pobłogosławione przyniesione wianki splecione z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych.
Na zakończenie wszyscy wierni zgromadzeni na mszy świętej skorzystali z błogosławieństwa neoprezbiterów, które ma szczególną moc. Do stopni prezbiterium podchodzili kolejno księża, służba liturgiczna i wierni.
W ten szczególny, wyjątkowy dla naszej parafii czas, stojąc u stóp krzyża prosiliśmy, by Chrystus objął nas wszystkich swymi ramionami, aby nikt tutaj nie czuł się samotny, odrzucony, zapomniany. Odtąd będziemy przychodzić pod ten krzyż, i za wstawiennictwem naszej patronki NMP Królowej Polski prosić, by Chrystus z krzyża uczył nas ciągle wielbić Boga i wypełniać Jego wolę, ponieważ „na krzyżu nic się nie kończy, od niego raczej wszystko się zaczyna, bo przez krzyż idzie się do zmartwychwstania”.
Mieszkaniec powiatu tureckiego utonął w Jeziorze L...
Kącik profilaktyka: Uważajmy na kieszkonkowców! Pi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.