Kredyt na komputer – ile musimy spłacić?

Image_1

Twój komputer nagle odmówił posłuszeństwa i musisz wymienić sprzęt na nowy? A może po prostu zamierzasz wymienić notebooka, bo obecny chodzi zbyt wolno? Jeżeli zaskoczył Cię przewidziany wydatek, pomyśl o zaciągnięciu zobowiązania w banku. Poznaj oferty banków i sprawdź, ile może kosztować kredyt na komputer.

Chociaż w większości domów komputer wykorzystywany jest wyłącznie do celów rozrywkowych, dla wielu osób stanowi narzędzie pracy. Często zdarza się, że dojdzie do niespodziewanej usterki, a naprawa nie wchodzi w grę. Wówczas koniecznością jest zakup nowego sprzętu, a to wiąże się ze sporym wydatkiem. Z pomocą przychodzi kredyt gotówkowy – musisz jednak liczyć się z koniecznością zwrotu zaciągniętej kwoty wraz z dodatkowymi opłatami.

Kredyt gotówkowy na komputer – ile to kosztuje?

Kredyty gotówkowe są dość atrakcyjnie oprocentowanymi produktami bankowymi. Nie da się jednak jednoznacznie określić wysokości opłat – koniecznością jest przeanalizowanie konkretnego przypadku. Wystarczy, że sprawdzisz kredyt w banku na finanse.rankomat.pl.

Przykład 1. Załóżmy, że potrzebujesz 5000 zł na okres 12 miesięcy. Korzystając z oferty mBanku, miesięczna rata wyniesie 439,56 zł. Całkowita kwota do spłaty wyniesie 5274,72 zł (RRSO – 10,46%).

Przykład 2. Załóżmy, że w Alior Banku zaciągasz kredyt gotówkowy na kwotę 5000 zł na okres 12 miesięcy. Miesięczna rata wyniesie 452,74 zł, zaś całkowita kwota do spłaty – 5432,88 zł (RRSO – 16,78%).

Przykład 3. Załóżmy, że kredyt gotówkowy na 3000 zł zaciągasz w Raiffeisen Polbank. Okres kredytowania to 12 miesięcy. Miesięczna rata wyniesie 257,48 zł, zaś całkowita kwota do spłaty to tylko 3089,76 zł (RRSO – 5,62%).

Przykład 4. Załóżmy, że potrzebujesz 3000 zł i zaciągasz 12-miesięczny kredyt gotówkowy w PKO Banku Polskim. Miesięczna rata wyniesie 275,33 zł, zaś całkowita kwota do spłaty to 3305,16 zł (RRSO 19,88%).

Jak wynika z powyższej analizy, różne banki wychodzą z różną ofertą. Brak dokładnej analizy może kosztować nawet kilkaset złotych. Czy możesz pozwolić sobie na taką nieoszczędność?

Jak wybrać dobry kredyt na komputer?

Zależy Ci na podjęciu dobrej decyzji kredytowej? W porównywarce kredytów gotówkowych na finanse.rankomat.pl znajdziesz zestawienie ofert dopasowanych do Twoich oczekiwań. Wystarczy je przeanalizować pod kątem indywidualnych potrzeb i sytuacji materialnej, aby dokonać słusznego wyboru.

Decydując się na kredyt, zwróć uwagę m.in. na:
• kwotę kredytu
• okres kredytowania
• wysokość RRSO
• wysokość rat.

Im więcej parametrów porównasz, tym kredyt gotówkowy będzie bardziej dopasowany.

Wideo: „Cel został osiągnięty, a to najważniejsze…...
Kawęczyn: Tragiczne zdarzenie w Żdżarach. 29- late...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.