Kupujemy wiertarko-wkrętarkę akumulatorową do domu

Elektronarzędzia

Lekkie i poręczne elektronarzędzia w domowym warsztacie, potrafią uratować nas z wielu opresji. Pozostają też bardzo przydatne podczas wielu prac remontowych, takich jak np. skręcanie mebli. Do takiego sprzętu zaliczają się wiertarko-wkrętarki akumulatorowe, dzięki którym możemy zarówno wiercić, jak i wkręcać i wykręcać śruby bądź wkręty. Czym kierować się przy zakupie wiertarko-wkrętarki akumulatorowej na użytek domowy? Omówimy to w dzisiejszym artykule!

Wiertarko-wkrętarka czy młotowiertarka?

Większość początkujących majsterkowiczów może zadawać sobie pytanie, co będzie lepsze: lekka wiertarko-wkrętarka czy potężna młotowiertarka? Dla laika różnica ta może wydawać się niewielka, ale w praktyce urządzenia te reprezentują dwa różne światy. Przede wszystkim operowanie wiertarko-wkrętarką jest o wiele łatwiejsze i nie sprawia trudności nawet po wielu przepracowanych godzinach. Urządzenia te są lekkie i bez trudu manewrować nimi przy użyciu jednej ręki.

Po przeciwnej stronie znajdują się ciężkie młotowiertarki. Urządzenia te potrafią ważyć nawet ponad kilka kilogramów i praktycznie do ich obsługi musimy używać obu rąk. Mimo tego młotowiertarki zapewniają o wiele większą efektywność podczas wiercenia, a dzięki funkcji kucia pozwalają na realizację wielu skomplikowanych robót budowlanych, takich jak skuwanie tynku czy płytek ze ścian.

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa – parametry

Czym kierować się podczas zakupu dobrej wiertarko-wkrętarki na użytek domowy? Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę napięcie robocze – im większe napięcie zasilające, tym większa będzie użyteczność sprzętu. Kolejny parametr to maksymalny moment obrotowy i prędkość obrotowa urządzenia. Jeśli kupujemy wiertarko-wkrętarkę udarową, powinniśmy także uwzględnić możliwości systemu udarowego, a więc jego częstotliwość (ilość uderzeń na minutę). Czy to wszystko? Można powiedzieć, że tak, ale do pełni szczęścia brakuje nam tylko jednego – akumulatora i ładowarki. Musimy liczyć się z tym, że wraz z urządzeniem, musimy zaopatrzyć się w dedykowany system zasilający, składający się właśnie z omawianego akumulatora i dopasowanej do niego ładowarki.

Gdzie kupić wiertarko-wkrętarkę do domu?

Przyszli majsterkowicze mają możliwość zakupu elektronarzędzi zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Właśnie do takich zalicza się platforma isprzet.pl, oferująca m.in. profesjonalne wiertarko-wkrętarki akumulatorowe do zastosowań domowych. Ponadto zamówisz tam tysiące różnych maszyn i sprzętu budowlanego.

Tuliszków: Radni przystali na propozycję mieszkańc...
Kredyt hipoteczny – kalkulator rat dla każdego
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 06 października 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.