Wyróżnione 

Maciej J. był niepoczytalny. Sąd zdecyduje czy trafi do zakładu psychiatrycznego

temida

Do Sądu Okręgowego w Koninie skierowano wniosek o umorzenie postępowania wobec Macieja J., który zabił swojego młodszego brata Adasia. Od decyzji sąd zależeć będzie czy młody mężczyzna trafi do zakładu psychiatrycznego.

Pod koniec lipca zakończono obserwację sądowo-psychiatryczną Macieja J. Zadaniem biegłych lekarzy psychiatrów było wydanie na jej podstawie opinii co jego poczytalności. Wynika z niej, że w chwili popełniania czynu Maciej J. działał w stanie całkowitej niepoczytalności. Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie Aleksandra Marańda, w piątek, 11 września do Sądu Okręgowego w Koninie skierowano wniosek o umorzenie postępowania i orzeczenie wobec Macieja J. środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia w odpowiednim zakładzie psychiatrycznym.

Przypomnijmy, że Maciej J. zabił swojego 10-letniego brata Adasia 31 grudnia ubiegłego roku. Zadał mu wiele ran kłutych nożem w klatkę piersiową.

Dostawcze auto wjechało w ogrodzenie
W kontakcie z Urzędem Skarbowym korzystaj z elektr...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 20 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.